Hindistan'da Doğumundan 32 Saat Sonra Hayatını Kaybeden İki Başlı Mucize Bebek

-

Daily Mail'de derlenen habere göre, Hindistan'da dünyaya gelen iki başlı mucize bebek doktorların bütün uyarılarına rağmen hastaneden çıkartıldı. Mucize bebek, doğumundan 32 saat sonra hayata gözlerini yumdu.  😪

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

"İki başlı bir bebek dün sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi."

Hindistan'da doğan iki başlı bebek doktorlar tarafından "mucize" olarak tanımlandı. 20 yaşındaki anne pazartesi günü Racashtan'daki Jawaharlal Nehru Tıp Fakültesi'nde doğum yaptı, bebek 2.5 kilogram olarak dünyaya geldi. Pediatri bölümü profesör yardımcısı Dr. Jaiprakash Narayan, bu mucize bebeği duyan herkesin bir kez olsun görmek için can attığını söyledi.

"Çiftin ilk bebekleriydi. Ki bu da, hamilelik süresince neden doktor kontrollerine gitmediklerini ve gerekli önlemleri almadıklarını açıklıyor."

"Annenin hamilelik süresinde veya ameliyat sonrasındaki sağlık durumunda bir sıkıntı yoktu, fakat bebek nefes alma konusunda sıkıntı yaşıyordu."

Doktor Jaiprakash bebeği ameliyat etmeyi düşünse de, sonrasında bunun çok zor olacağını fark etti.  "Bazı durumlarda yapışık ikizlere uygulanacak operasyon mümkündür, fakat bu durumda neredeyse imkansızdı."  

"İç organları ikişer tane olmasına rağmen, bütün organları tek bir bedende sıkışmıştı. Böyle çocukları ayıramazsınız."

Bebek yoğun bakım ünitesinde tutuluyordu.

Fakat bebeğin annesi ve 24 yaşındaki babası bütün risklere ve uyarılara rağmen hastaneden ayrılmaya karar verdiler. Bu ani karar, bebeğin doğumundan 32 saat sonra hayata gözlerini yumması ile sonuçlandı.

Aile durumu kabullenmeye ve evlatlarının acısıyla yüzleşmeye çalışıyor.

Yapılan bir araştırmaya göre, Hindistan'da doğan her 100 çocuktan 2'si doğum kusurları ile doğuyor. Bunu sayılara dökmek gerekirse, her yıl yaklaşık olarak 600.000 bebek doğum kusurları ile doğuyor. Bunların arasında en yaygın görüleni ise kalp sıkıntıları...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
roronoazoro

bu hintliler ne yiyip ne içiyolar bütün mutasyon durumları onlarda görülüyo

memonemo

Amerika'da yaşayan iki başlı ikizler var. Yirmili yaşlarının sonlarındalar. Belgesellerini izleyin ilgi çekici bir konu.

gokhan-gulmus

haberde akraba evliliği açıklaması göremedim. farklı bir kaynak mı bunu diyor? veya bebekler kusurlu doğdu diye genel olarak mı bu düşünce hakim oluyor? mesela benim aklıma ilk olarak bu çocukların Bhopal felaketinin bir sonucu olarak şu şekilde doğdukları geldi.

crven

Akraba evliliginden "mucize" yaratan tek millet bunlar mi cok merak ediyorum. Yazik degil mi su dogan cocuklara?

fafatara

Mucize mi ? Akraba evliliğinden oluyor çoğu. Yazık, hükümetlerinin bu duruma el atması gerek yukarıda ki istatistiğin boyutu korkunç 100 çocukta 2 çocuk ne demek!

Görüş Bildir