Hem Spor Bilgisiyle Hem de Güler Yüzüyle Taraftarların Sevgisini Kazanan, Kadın Gücünün Örneği Bir Spor Spikeri: Dilay Kemer

123PAYLAŞIM

Fenerbahçe TV'nin başarılı spor spikeri Dilay Kemer'i ne yazık ki kaybettik. Huzur içinde yatsın 🙏

7 Ocak 1988'de Antalya'da doğan Dilay Kemer'in macerası, üniversiteyi okumak için ailesinden ayrılarak İstanbul'a gelişi ile başladı.

Yeditepe Üniversitesi'nde Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra spikerlik-sunuculuk eğitimi alan Kemer, 2014'te Fenerbahçe TV'de çalışmaya başladı.

Çoğunlukla erkeklerin ilgilendiği bir alanda çalışsa da aslında büyük bir kitlenin iyi geri dönüşler yapmasıyla emeklerinin karşılığını aldığını hissediyordu.

İnsanların düşündüğünün aksine ön yargılar dışında mesleğinin diğer mesleklerden ekstra bir dezavantajı olduğunu da düşünmüyordu.

Yalnızca Dilay değil, yanından hiç ayırmadığı, 7 yıldan fazla bir süredir en iyi arkadaşı olan kedisi de Dilay'ın mesleğine hayrandı! 😻

Elbette ki başlangıçta taciz mesajlarıyla karşılaşma ihtimali onu ve çevresindekileri endişelendirse de Dilay'ın hayallerine ulaşmasında hep destek oldular.

Büyük bir taraftar ailesine sahip bir kulüpte yer aldığı için taciz mesajlarıyla çok karşılaşmadı ve hatta kendisinden yaşça küçük taraftarlar için abla figürü haline gelmişti.

Tabii ki mesleğe ilk başladığında onun da korkuları vardı. Erkek meslektaşlarından geride kalarak yalnızca görünüşüyle ilgi odağı haline gelmek istemiyordu. Aradaki farkı kapatabilmek için çok fazla çalıştı.

Ona göre kadınların spor sektörüne girişinin ilk başlarda amacı erkeklerin ilgisinin çekilebilmesiyken, artık kadınların da spor alanında bilgilenmeleriyle buna sadece görsellik olarak bakmak bu alana emeklerini ve yıllarını veren kadınlara büyük bir saygısızlıktı.

Ömrünü hayranlık duyduğu mesleğe ve spora adadı. Yalnızca ilgi değil, bilgi de istediği için durmadan çalıştı.

Haftanın 6 günü gece/gündüz karışık mesaili bir şekilde ekran önünde ve arkasında yer aldı. Bu nedenle özel hayatından bile vazgeçtiği zamanlar oldu.

Kariyerinin başından beri dilinden düşürmediği de bir mottosu vardı; Sıfırdan başladım, kendi kahramanıma dönüştüm!

26 Eylül 2018'de sevenlerine büyük bir savaşa girdiğini duyurdu. O günden bu yana hiç pes etmedi, mücadelesine tüm gücüyle devam etti ve hayata tutundu.

Hastalığı süresince insanların kan ve kök hücre bağışı konusunda bilinçlenmeleri için de elinden geleni yaptı.

Ancak ne yazık ki bugün ailesinin Instagram'dan duyurduğu bir not ile erken saatlerde Dilay'ın hayatını kaybettiğini öğrendik.

Onu hayvanlara olan sevgisi, güler yüzü, taraftara olan saygısı ve spor tutkusuyla hatırlayacağız.

Huzur içinde yat 🙏

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Şuraya da Küçük Mutlu Bir Ağaç Çizelim: İçimizden Biri Gibi Sıcacık Hissettiren Bob Ross Hakkında Pek Bilinmeyen Gerçekler - onedio.com
Şuraya da Küçük Mutlu Bir Ağaç Çizelim: İçimizden Biri Gibi Sıcacık Hissettiren Bob Ross Hakkında Pek Bilinmeyen Gerçekler - onedio.com
Bebeğini Düşürdükten Birkaç Saat Sonra Sahneye Çıkacak Kadar Kendini İşine Adamış Bir Şarkıcı: Halsey - onedio.com
Bebeğini Düşürdükten Birkaç Saat Sonra Sahneye Çıkacak Kadar Kendini İşine Adamış Bir Şarkıcı: Halsey - onedio.com
Adını Herkes Biliyor Ama Onu Gerçekten Tanıyan Pek Yok: Pablo Picasso Hakkında Daha Önce Duymadığınız 12 Gerçek - onedio.com
Adını Herkes Biliyor Ama Onu Gerçekten Tanıyan Pek Yok: Pablo Picasso Hakkında Daha Önce Duymadığınız 12 Gerçek - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilgazuyan

Bir insanın vefatına hem de kanser gibi bir illetten vefat eden insanın ardından kahkaha atabilen şeref yoksunları dilerim böyle bir acı yaşamazsınız insanlığınız çünkü çoktan ölmüş sizin 😡 huzur içinde ışıklarda uyusun sarı lacivertin başarılı spikeri hep dik duruşuyla hatırlayacağız 😔

rosewine

huzur içinde yat güzel gülüşlü kadın❤️😔

Gizli Kullanıcı

Çok üzüldüm ya. Huzur içinde yat ♡

kadir-aydin16

Yazık çok da güzelmiş😢😭

Görüş Bildir