Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hem Çalışıp Hem de Üniversiteye Devam Edenlerin Çok İyi Bildiği 13 Durum

14PAYLAŞIM

Başlığı görür görmez iç çekişinizi duyar gibiyiz! Biliyoruz okuduktan sonra "Duygularıma tercüman olmuşlar valla!" diyeceksiniz. E hadi okuyun o zaman.

1. Hayatınızın sonuna kadar uykusuz kalacağınızı düşünebilirsiniz.

Sabah erken kalkıp derse gidersiniz. Okuldan sonra bildiğiniz üzere iş var. Geç saatte bitmesi de cabası! Uyku yine yalan oldu. Final ve vize haftalarında sabahlamak farz olur. Hoşgeldin kafein koması!

2. Paranızın kıymetini çok iyi bilirsiniz.

Babanızdan para alırken umrunuzda olmayan küçük tutarların, kendi paranızı kazanmaya başladığınızda hayat kurtardığının farkına varırsınız.

3. Arkadaşlarınız burnunuzda tüter.

Dostlarınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu anlar, onlara daha bir başka bağlanırsınız. Sevmediğiniz özelliklerini bile özlersiniz.

4. Ders notları sizin için ekstra önemlidir.

Hem iş hem okul derken kaçırdığınız bazı dersler olabilir. Ee haliyle notlarınız da eksik tabii. Umarız yardımcı olacak, dünyada böyle insanlar kaldı mı diyeceğiniz arkadaşlarınız vardır!

5. Zamanı değerlendirme konusunda kendinizi geliştireceksiniz.

Okul, iş derken bazı şeylere zamanınız yetmeyebilir. Toplu ulaşım araçlarında kitap okumaya, ders çalışmaya başlarsınız.

6. Genç yaşta stres sahibi olursunuz.

"İş yetişecek mi, finallerden geçebilecek miyim, patronum benden memnun mu?" soruları sürekli aklınızın bir köşesinde durur.

7. Yeni insanlarla tanışırsınız.

Gerek iş gerek hayatla ilgili öneriler alıp ufkunuzu genişletebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde tanıştığınız insanlar ilerleyen hayatınızda size yardımcı olabilir.

8. İlişki konusunda zorluklar çekersiniz.

Sevgilinize zaman ayırmanız imkansız hale gelir. Bir kahve içmek bile sizi zora sokar. Haliyle aranız bozulur.

9. Kılık kıyafet konusunda bir tarzınız olur.

Sürekli insanlarla olduğun için giyim kuşamına, saçına başına dikkat edersin. Ofis ortamında çalışıyorsan nasıl giyinmen gerektiğine yaşıtlarından önce hakimsindir.

10. İş ahlakının ne olduğunu öğrenirsiniz.

İşe zamanında gelip gitmenin, verilen görevi en kısa sürede en iyi şekilde yapmanın ne kadar önemli olduğunun farkına varırsınız.

11. Okuduğunuz bölümle ilgili bir işte çalışıyorsanız çok şanslısınız.

Teoride gördüğünüz bilgileri pratik yapma şansınız olur. İleride mesleğinizde en iyi olma yolunda büyük bir adım atmış olursunuz.

12. Hayatın ciddiyetine daha erken varırsınız.

Erken yaşta karşılaştığınız problemler sizi hayata hazırlar. Adımlarınızı daha sağlıklı ve düşünerek atarsınız.

13. Arkadaşlarından bir adım önde olursun.

Şirketler tecrübeli çalışanlar arar. Siz öğrenciliğinizde çalıştığınız için avantajlı konumda olursunuz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hbbi

#6 işte çalışmadan önce de ösym bizi strese sokuyordu.

col_pengueni1

Bir de part time işle ev gecindiremeyip, full time işe geçen, bu nedenle okulu bırakıp açıköğretime kayan, açıköğretim okuduğu için salak muamelesi görenler var 😂 "okuyabilicik ılsın acıkiğritimde ni isin vir, biriji gicin giriyi"

Görüş Bildir