Görüş Bildir
Haberler
HDP Saldırganı Hakkında SADAT İddiası: 'Suriye'de Silahlı Eğitimden Geçirildi'

HDP Saldırganı Hakkında SADAT İddiası: 'Suriye'de Silahlı Eğitimden Geçirildi'

HDP'li Hüda Kaya, HDP binasına saldıran ve Deniz Poyraz'ı öldüren Onur Gencer'in SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirildiğini söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Yol TV'ye yaptığı açıklamada, 'Bunu yine bir sarhoş, bir deli, bir bilinçsiz gibi yansıtmaya çalışacaklardı ki araştırmalarımız sonucunda bu kişinin bilgilerine ulaştık' dedi.

Kaya, şöyle devam etti: 'SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirilmiş, ülkücü işaretleriyle poz veren, elinde silahlarla poz veren, profilinde bunları paylaşan ve insanlık dışı küfürlerle HDP'lileri, Kürtleri, Alevileri, muhalefi çevreleri en kötü bir dille hedef haline getiren, tehdit eden paylaşımlarını tespit ettik.'

SADAT iddiayı yalanladı 👇

SADAT'ın web sitesinden yapılan açıklama şöyle:

'İzmir HDP İl Binasına gözü dönmüş kiralık bir katil – terörist tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınar, saldırı sonucu vefat eden (çaycı olduğu bilgisi paylaşılan) Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

HDP İstanbul milletvekili Hüda Kaya Hanımın böyle üzücü bir olay üzerinden provokasyona başvurarak katili şirketimizle ilişkilendirmeye kalkmasını da şiddette kınarız.

SADAT Savunma’ya 10 yılı bulan bir süredir Suriye’de eğitim verdiği iftirası atılmakta ancak 10 yıldır tek bir ispat, tek bir belge sunulmamaktadır.

İddia sahipleri, iddialarında samimi iseler ispatını geçen 10 yıllık süre boyunca savcılıklara niçin teslim etmekten kaçındıklarının cevabını vermekle yükümlüdür.

SADAT Savunma paralı veya gönüllü, silahlı veya silahsız hiçbir şahsa Suriye’de veya başka bir yerde eğitim vermemiştir. Verdiğini iddia eden; delilini, belgesini ortaya koymuyorsa, tek bir açıklaması vardır. Yalan konuşarak, provokasyon yapıp siyasi rant devşirmekten ileri gitmiyordur.

Bir Siyasi Partimizin Yüce Meclisimizdeki temsilcisinin, benzeri hain bir saldırının müsebbibi ile bir kişi veya kurumu ilişkilendirirken çok daha dikkatli olması gerektiğine inanıyoruz.

Terörü, teröristleri ve onları kullanan kuklacıları lanetleriz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
3
3
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Luiz Emmi

SADAT'ın web sitesinden "SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. uluslararası savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim vere... Devamını Gör

tom lee jones

su an butun dunya lgbt vegan sadat isid tehdidi altinda,bir cig gibi geliyorlar,tiktokcu kadinlar turbeci kadinlarla elele.