Hazırladığı Doğal Ürünleri Satarak İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eden Bir İyilik Meleği: Menşure Ertürk

-

Antalya’da şehir hayatından uzak ve sakin bir hayat süren Menşure Ertürk, ailesiyle birlikte bahçesinde ürettiği ürünlerden yaptığı granola, doğal salça ve rafine şekersiz fıstık ezmesi, kaju ezmesi, kuşburnu marmelatı, karadut reçelini satarak ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor.

35 yaşındaki Menşure, Antalya Havalimanı’nda özel bir şirkette satın alma uzmanı olarak görev yapıyor.

Şu an iki yaşında olan oğlu Tibet doğmadan önce apartman hayatından ve işe kolay ulaşma lüksünden vazgeçerek, ailecek ormana taşındılar. Önceliklerini Tibet’in doğal yaşamla iç içe büyümesi, meyve-sebzeyi dalından yemesi, kedisinden tavuğuna tüm canlılarla birlikte yaşamı deneyimlemesi üzerine kurdular.

Küçüklüğünden itibaren temiz beslendiğinin altını çiziyor.

Menşure, ambalajlı gıdadan uzak büyüyen ve nasıl yapıldığını bilmediği ürünleri hiç tüketmeyen ailesiyle glutensiz ve rafine şekersiz besleniyor. Öyle ki, peyniri ve yoğurdu bile kendi keçilerinin sütlerinden elde ediyorlar. İyi koşullarda yaşadığından emin olmadıkları hiçbir canlının etini, sütünü, yumurtasını tüketmiyorlar. Beslenmelerinin temelini çiğ sebze, meyve, kuruyemişler ve bazı bakliyatlar oluşturuyor.

İhtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla bir bütçe oluşturmak üzere arayışa girdiğinde, sağlıklı beslenme merakı devreye girdi.

Her şeyin sağlıklı versiyonlarını evde yapan ve güzel sonuçlar elde eden Menşure, ofis arkadaşlarının desteğiyle yaptığı doğal ürünleri satmaya ve ihtiyaç sahiplerine aktarmaya başladı.

Başlarda utana sıkıla, birkaç bin takipçili hesabından duyuru yaptı ve gelen siparişlerle elde edilen gelirin nerelere aktaracağını anlattı.

Hem ürünler beğenildi hem de aldıkları ürünler karşılığında gönderdikleri paraların işe yaradığını gören insanlar memnun oldular.

Yüzlerce öğrenciye okul araç gereci ve kıyafet sağlandı, imkansızlıklar nedeniyle akülü sandalye alamayan engelli kişilere yardım ulaştı, sağlık sorunları ile boğuşan ailelere bağış toplandı.

Menşure, gönüllüleri bir araya getirerek üniversite öğrencilerine burs sağlanmasına ön ayak oldu. Öyle ki, okulu bırakmak üzere olan bir öğrencinin durumundan bahsettikten birkaç sonra her şeyin tersine dönmesini sağladı ve o öğrenci okul hayatına devam etti.

Hayattaki küçük mutluluklar…

Kelebek hastalığıyla baş etmeye çalışan Kelebek Çocuklar’ın yaralarına merhem olmaya çalışan Menşure, sokaktaki ve barınaktaki canların tedavi masrafları ve mama ihtiyaçları için de haftalık olarak siparişler alıyor.

Onkoloji servisinde yatan çocukların ve annelerinin gündelik ihtiyaçları için de satış yapıyor.

Anneleri cezaevinde olan çocuklar için çalışmalar sürerken, zorluk yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmaya yönelik maddi manevi tüm imkanlar zorlanıyor.

Gönüllü mesaisiyle herkesin kalbinde taht kurdu.

Zamanın hiçbir zaman yetmediğinden yakınan Menşure, siparişleri Instagram hesabı üzerinden yürütüyor. Instagram hikayelerine ve post’larına ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı dekontları da ekliyor. Böylece kime, ne zaman, nasıl bağışta bulunduğunuzu takip edebiliyorsunuz.

Sipariş ve teslimatları bir internet sayfasıyla telefon uygulaması üzerinden yürütmeyi istiyor.

Menşure, satışlardan doğan geliri bir dernek üzerinden yönlendirmeyi planlıyor. Ürünlerin doğallığında herhangi bir değişiklik yapmadan, yapılan şeyin ölçeğini büyüterek yardım kapsamını genişletmeyi hedefliyor.

Odağında çocuk, kadın ve hayvanların olduğu her türlü konuya dair iyilik çabalarının artarak sürmesi için herkesten yardım bekliyor.

Instagram’da 32 bin takipçiye ulaşan ve günden güne büyüyen bu ağ ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam edecek.

Tamamen doğal yemişlerle elde edilen granola…

Profesyonel bir makineyle yapılan, rafine şekersiz fıstık ezmesi…

Tibet’in Alkali Yaşamı sayfasında, Menşure’nin sağlıklı yaşam tüyolarından da faydalanabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emelasl

Çok yakından tanıyıp, yaptıklarına gıpta ile baktığım kadın. Burada bahsedilenden daha da yoğun mesaide, tam zamanlı olarak çalışıp aynı zamanda böyle bir sorumluluk altına girmek, biraz fazlaca büyük bir kalp gerektirir. Nasıl yetiştiğini hala anlamadığım bunca şeyi layıkıyla aylardır yürütüp bu kadar da büyüttün. Daha da büyü ki, gönlünden geçen herkese, gönlünden geçen şekilde yardım edebilmek için bir dakika bile düşünme.

narkiderki

hemen irtibata geçiyorum kendisiyle..bakalım nasıl yardımcı olabilirim bu melek kardeşime..

Görüş Bildir