Hasta Oğlunun Tedavisi İçin Kitap Yazdı ve Kampanya Başlattı: 'Aras Bebek İçin Bir Kitap da Sen Al'

824PAYLAŞIM

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan Özgür Büyüktanır, NCL (beyincik erimesi) hastalığıyla mücadele eden 4 yaşındaki oğlun Aras'ı yaşatabilmek için çabalayan bir baba... Büyüktanır, oğlunun tedavi masraflarını karşılayabilmek için "Bir Asırlık Öykü" isimli bir kitap yazdı ve "Aras bebek için bir kitap da sen al" kampanyası başlattı...

Kuşadası'ndaki bir otelde teknik personel olarak görev yapan 39 yaşındaki Özgür Büyüktanır, doktorların "çaresiz hastalık" olarak nitelediği NCL hastalığına yakalanan oğlunu daha iyi şartlarda yaşatabilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kitap yazdı.

Bazı kurumların ve vatandaşların desteğiyle imza kampanyası düzenledi

Büyüktanır, oğlunun hastalığını, geçen süreçte verdikleri mücadeleyi anlattığı hikayenin de aralarında olduğu birçok hikayeden oluşan kitabı satabilmek için bazı kurumların ve vatandaşların desteğiyle Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Aras bebek için bir kitap da sen al" kampanyası başlattı. "Bir Asırlık Öykü" isimli kitabı için imza günü de düzenleyen baba, 20 lira karşılığında imzaladığı kitaplarını okuyucularına takdim etti.

"Yurtdışından solunum cihazı getirmek için çalışıyorum"

Büyüktanır, oğlunun hastalığı nedeniyle bozuk olan moralinin kitaba olan ilgiyle düzeldiğini belirterek yatağa bağımlı NCL hastası oğlunu yaşatabilmek için elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi. Baba Büyüktanır, "Birçok organını artık kullanamıyor benim oğlum. Şu anda ağızdan beslenemiyor. Birtakım solunum cihazlarına ihtiyacımız oldu. Bunlar da sadece yurt dışında var, onu almak için çalışıyorum." dedi.

"Yaşanmış hikayelerimi yazdım"

Almayı planladığı cihazların çok pahalı olduğunu ve maddi durumunun bunu karşılamaya yetmediğini ifade eden Büyüktanır, şöyle konuştu:

"Oğlum için solunum ve balgam sökme cihazlarına ihtiyacımız var. Bu cihaz sadece yurt dışında mevcut. Bunun için bir gelir olsun diye kitabı yazdım. Yazarken güzel hikayeler çıktı. Çocukluğumdan beri bir kitap yazma hayalim de vardı zaten. Genelde kendi ailemle alakalı yaşanmış hikayelerimi yazdım. İçerisinde yürekleri burkan, gözleri yaşartan hikayeler var."

"Bir mucizeyle tekrar aramıza katılması için çalışacağız"

Hastalığın tedavisinin olmadığını bildiklerine dikkati çeken Büyüktanır, şunları söyledi:

"Doktorlar bize bu hastalığın tedavisinin olmadığını söyledi. Biz umutla ve inançla Aras'ı yaşatabildiğimiz kadar yaşatacağız. Belki bir mucizeyle tekrar aramıza katılması için çalışacağız. İnsanlar bizim için güzel dualar ediyor. Bu enerjinin Aras'a iyi bir dönüşü olacağına inanıyorum. Benim bütün mücadelem bunun için. Nefesim tükenene kadar Aras'ın yanındayım. Gidilmesi gereken, aşılması gereken ne kadar engel varsa aşmaya ve gitmeye kararlıyım."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir