Hapishaneye Düşmüş 11 Ünlü Kadın ve İşledikleri Suçlar

 > -

Hapse girmek, neredeyse herkesin dünyada en çok korktuğu şeylerden biridir. Özgürlüğün bitmesi, düşük hayat koşulları, demir parmaklıklar arkasında geçen günler herkes için aşırı zor olsa da; oldukça lüks günler geçirmeye alışmış ünlü hanımlar için bu daha da garip bir travmaya dönüşebiliyor. Bir çok ünlü kadın birbirinden değişik suçlara imza atıp bu zorlu süreci yaşadılar. Kısa ya da uzun dönem hapishane ranzasında yatmış o 11 ünlü kadın;

1. Paris Hilton

Paris Hilton
Paris Hilton

Paris Hilton, 2006 yılında alkollü araç kullanırken yakalanmıştı. Yargılama sonucu üç yıl gözetim altında tutulmak üzere şartlı tahliye edilmiş ve alkol tedavisi görmeye başlamıştı. Fakat şartlı tahliyeye uymadığı için 45 günlük hapis cezasını çekmeye mahkum oldu.

2. Lindsay Lohan

Lindsay Lohan
Lindsay Lohan

Mahkeme, 2007 yılında alkollü araç kullanmaktan ve 2010 yılının başında hırsızlık suçundan şartlı tahliye koşullarını ihlal eden Lohan'ın 30 gün hapis yatmasına hükmetmişti.

3. Ebru Şallı

Ebru Şallı
Ebru Şallı

Ebru Şallı kokain kullandığı gerekçesiyle 1999 yılında İstanbul'da gözaltına alındı. Ardından tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde 15 gün kalarak hapis yatan ünlüler arasına girdi.

Hapisten çıktıktan sonra yapılan röpörtajda; "Umduğumdan farklıydı. 8. koğuşta kaldım. Kötünün iyisiydi. Ama insan ne yemek yiyebiliyor, ne uyuyabiliyor. İçerdekiler suçsuz insanı gözünden anlayıp daha içten davranıyorlar. Vejetaryenim diye bana normal yemekler yaptılar. Filmlerdeki kadar kötü değildi. Hilton da değildi tabii." demiş.

4. Martha Stewart

Martha Stewart
Martha Stewart

Para parayı çeker diyerek borsaya kollarını sıvayan; ev eşyası üreten şirketler devinin sahibi ve televizyon programcısı Martha Stewart, borsada yatırım yaptığı şirketlerle ilgili içerden bilgi sızdırdığı ve piyasayı bulandırdığı gerekçesiyle 2004 yılında 5 ay hapiste yatmıştı.

5. Bülent Ersoy

Bülent Ersoy
Bülent Ersoy

1980'de darbe döneminde evine gelen hakime hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapse mahkum edilmişti, bu ceza 45 gün sonra tecil edildi. Daha sonra Kuşadası’nda tatildeyken bir gazeteciye saldırıp, fotoğraf makinesini kırdığıgerekçesiyle Söke Cezaevi’ndeki kadınlar koğuşuna konuldu. Orada da 2 ay hapis yattı.

6. Winona Ryder

Winona Ryder
Winona Ryder

Los Angeles’ın en seçkin semti Beverly Hills’deki Saks Fifth Avenue mağazasından, 5 bin 500 dolarlık kıyafet, çanta, saç tokası ve çorap çalmaktan hapse düştü.

7. Tuğba Özay

Tuğba Özay
Tuğba Özay

Tuğba Özay'ın hapse girme sebebi ise; sevgilisi Akın Büyükoğlu'nu vurması için bir tetikçiyle anlaşması.

8. Amy Winehouse

Amy Winehouse
Amy Winehouse

2011'de aşırı dozda uyuşturucudan kaybettiğimi Winehouse, 2007 yılında Norveç’te kocası ile birlikte uyuşturucu bulundurmaktan tutuklandı. Daha sonra kefaletle serbest bırakıldı.

9. Deniz Seki

Deniz Seki
Deniz Seki

En yakından tanık olduğumuz isim ise Deniz Seki. Uyuşturucu ticareti yapmaktan önce 6 yıl 3 ay ceza aldı ardından 7 ay hapis yattıktan sonra tahliye oldu. Sonrasında davanın sürmesinin ardından tekrar suçlu bulundu fakat bu sefer Deniz Seki kaçmayı denedi. Uzun bir süre bunu başardıktan sonra geçtiğimiz günlerde tekrar hapse girdi.

10. Afife Jale

Afife Jale
Afife Jale

Türk tiyatrosunun ilk Türk kadın oyuncusu Afife Jale, kokain kullanması nedeniyle ve o dönemlerde Türk kadınlarının sahneye çıkma yasağı olduğu için bir çok kez gözaltına alındı, çoğu dönemde de hapiste yattı.

11. Naomi Campbell

Naomi Campbell
Naomi Campbell

Batı Afrika ülkesi Sierre Leone’da elmas rezervlerinin yüzünden çıkan iç savaşta 120 bin kişi öldü. İsyancıları elmaslar karşılığında silahlandırmaktan ‘savaş suçlusu’ olarak yargılanan Eski Liberya Devlet Başkanı Charles Taylor'ın, 1997’de top model Naomi Campbell’a kesilmemiş dev bir elmas hediye ettiği ortaya çıktıktan sonra ünlü modele mahkeme yolu göründü. Tanık olarak dinlenen Campbell, “Taşın elmas olduğunu ve kimin gönderdiğini bilmiyordum” demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mrsdalloway

En havalisi Naomi Campell'inki degil mi😄 eskiden bir yerin tuvaletini temizleme cezasi vardi, o bu mu acaba

abigail-dersion

O değilde Bülent Ersoy'un gençlik hallerini bi ben mi güzel buluyorum

koala-neco

5. fotodaki gudubete tüfeğin dipçiğini koyalardı o zaman kraliçe gibi tahtta oturan bu meymenetsiz balinayı çekiyor olmazdık şuan -.-

remziye28

kadınlar koğuşuna almışlar hehehe....

koala-neco

şeytan ayrıntıdaymış harbiden dikkat etmedim -.- dsadsad

Görüş Bildir