Hangi Mitolojik Türk Tanrısısın?

-

Burada olduğuna göre mitolojiyle ilgilisin. Sonucu görmek için hemen başlayalım;

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

Kadın
Erkek
Geçelim

2. Peki yaşını öğrenebilir miyiz?

3. Dürüst ol, seni bu hayatta en çok sekteye uğratan özelliğin ne?

Sadece mantığımla hareket ediyor olmam.
Kendimden çok karşımdakini düşünmem.
Aşırı pintiliğim.
Fazla detaylı düşünüp bir türlü karar verememem.
Düşünmeden hareket ediyor olmam.

4. Peki sence iyilik ve sevgi dışında dünyayı hangisi kurtaracak

Çalışkanlık
Disiplin
Cesaret
Hoşgörü
Yaratıcılık

5. Lisede hangi bölümdeydin ya da hangi bölümde okumak isterdin?

6. Bu kitaplardan birini seç bakalım. Okuduysan sende en iz bırakanı, okumadıysan da en dikkatini çekeni seçebilirsin.

Yabancı - Albert Camus
Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez
Gazap Üzümleri - Hon Steinbeck
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Çavdar Tarlasında Çocuklar - J. D. Salinger
Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

7. Son olarak sana en iyi hissettiren rengi seç ve testi bitirelim.

Sen Türk Mitolojisi'nden Tanrı Ülgen (Bay Ülgen)'sin!

Sen görüp görebileceğimiz en iyi kalpli insanlardan birisin. Sadece sevdiklerin için değil hiç tanımadığın insanlara bile elinden geldiğince yardım ediyor destek oluyorsun. Son derece yaratıcı ve pratik zekalısın, her sorunun çözümü sende. Bu yüzden başı sıkışan herkesin aklına ilk sen geliyorsun. Bir işe başladın mı asla yarım bırakmıyorsun. Zaten sen istedikten sonra başaramayacağın iş, ulaşamayacağın hedef de yok.

Sen Türk Mitolojisi'nden Tanrı Mergen (Mergen Tengri)'sin!

Sen son derece mantıklı ve zeki bir insansın. Karşına çıkan tüm sorunları zekanla çözüyor, kendini yıpratmıyorsun. Senin zekan ve bilginle yarışacak pek bir sorun yok senin için. Çevrendeki insanları da buna göre seçiyor, deyim yerindeyse cahille sohbeti anında kesiyorsun. Kimseye bir şeyi anlatmak için yorulmuyorsun. Çünkü şu hayattaki en zor şeyin bilmeyene bilmediğini anlatmak olduğunun farkındasın.

Sen Türk Mitolojisi'nden Tanrı Kızagan (Kızagan Tengri)'sın!

Sen son derece güçlü, kuvvetli ve cesursun. Gücünün ve kuvvetinin farkında olduğundan olaylara hiç düşünmeden dalıyor, çoğunlukla da alnının akıyla çıkıyorsun. Olayla dediğimiz kavga dövüş değil elbet. Sadece mantığınla hareket ediyor, çok fazla risk alıyorsun. Aldığın risklerin sonuçları ne olursa olsun tüm sorumluluğu alıyor buna göre kendine yeni bir yol çiziyorsun. İyi olursa benim sayemde, kötü olursa başkaları yüzünden demiyorsun. Adıl cesaret de bu konuda dürüst olmak değil midir zaten?

Sen Türk Mitolojisi'nden Ürüng Ayıg Toyon'sun!

Sen oldukça sevgi dolu anaç bir insanasın. Çevrendekileri sevginle sarıp sarmalıyorsun. İnsanlar seni gördüklerinde bile sıcaklığını hissediyor, enerji doluyorlar. Herkesin sorunlarıyla dertleriyle ilgileniyorsun ama kimsenin özeline de karışmıyorsun. Hiç kimseyi sıkmadan, kırmadan sadece yapman gerekeni yapıyorsun. Çoğunlukla kendinden çok karşındakini düşünüyor, kendini fazlasıyla yıpratıyorsun. Bazen çabalarının karşılığını görememekten şikayet ediyorsun ama bu seni asla doğru bildiğin yoldan ayırmıyor. 🌸

Sen Türk Mitolojisi'nden Bügü Tekin (Bügü Kağan)'sin!

Sen son derece zeki bir insansın. Çok fazla düşünüyor, az konuşuyorsun. İnsanları uzun uzun dinliyor, onlar hakkında analizler yapıyor, kendi tavrını ona göre belirliyorsun. İnsanlara çok çabuk yaklaşmıyor, olaylara doğrudan girmiyorsun. Kafanda uzun uzun, her ihtimali düşünüyor her ihtimale göre bir çözüm yolu buluyorsun. Kafanda 40 tilki dolanıyor, 40'ının da kuyruğu birbirine değmiyor yani. Bu devirde de tam olarak böyle hareket etmek gerekmiyor mu zaten?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bugra-serinsu

MERGEN TENRİ Sen son derece mantıklı ve zeki bir insansın. Karşına çıkan tüm sorunları zekanla çözüyor, kendini yıpratmıyorsun. Senin zekan ve bilginle yarışacak pek bir sorun yok senin için. Çevrendeki insanları da buna göre seçiyor, deyim yerindeyse cahille sohbeti anında kesiyorsun. Kimseye bir şeyi anlatmak için yorulmuyorsun. Çünkü şu hayattaki en zor şeyin bilmeyene bilmediğini anlatmak olduğunun farkındasın.

ilayda-balci4

Sen son derece mantıklı ve zeki bir insansın. Karşına çıkan tüm sorunları zekanla çözüyor, kendini yıpratmıyorsun. Senin zekan ve bilginle yarışacak pek bir sorun yok senin için. Çevrendeki insanları da buna göre seçiyor, deyim yerindeyse cahille sohbeti anında kesiyorsun. Kimseye bir şeyi anlatmak için yorulmuyorsun. Çünkü şu hayattaki en zor şeyin bilmeyene bilmediğini anlatmak olduğunun farkındasın. Sen Türk Mitolojisi'nden Tanrı Mergen (Mergen Tengri)'sin!

ilayda-balci4

Sen son derece mantıklı ve zeki bir insansın. Karşına çıkan tüm sorunları zekanla çözüyor, kendini yıpratmıyorsun. Senin zekan ve bilginle yarışacak pek bir sorun yok senin için. Çevrendeki insanları da buna göre seçiyor, deyim yerindeyse cahille sohbeti anında kesiyorsun. Kimseye bir şeyi anlatmak için yorulmuyorsun. Çünkü şu hayattaki en zor şeyin bilmeyene bilmediğini anlatmak olduğunun farkındasın.

mitis

Bügü Tekin

deniz-ciloglu

Sen son derece zeki bir insansın. Çok fazla düşünüyor, az konuşuyorsun. İnsanları uzun uzun dinliyor, onlar hakkında analizler yapıyor, kendi tavrını ona göre belirliyorsun. İnsanlara çok çabuk yaklaşmıyor, olaylara doğrudan girmiyorsun. Kafanda uzun uzun, her ihtimali düşünüyor her ihtimale göre bir çözüm yolu buluyorsun. Kafanda 40 tilki dolanıyor, 40'ının da kuyruğu birbirine değmiyor yani. Bu devirde de tam olarak böyle hareket etmek gerekmiyor mu zaten

Görüş Bildir