Görüş Bildir

Pendik'te hamile kadın ve eşinin içinde bulunduğu araca saldıran tutuklu sanıklar Hasan Sel ve Hüseyin Sel kardeşler, çıktıkları ilk duruşmada tahliye edildi. 20'şer yıl hapis istemiyle yargılanan kardeşler, pişman ve üzgün olduklarını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanıklar Hasan Sel ve Hüseyin Sel ile müştekiler Ayfer Bahçıvan, eşi Yunus Emre Bahçıvan ile tarafların avukatları katıldı.

Çarpışma üzerine araçlarından indiklerini söyleyen Hasan Sel, müştekinin annesine yönelik küfür etmesi üzerine sinirlendiğini öne sürerek, 'Annemle ilgili sözler de sarf edilince şeker hastası olduğum için kendimi kaybettim sinirlendim. Yapmamam gerekiyordu. Pişmanım. Yaptığım doğru değil ama müşteki taraf bana aynasını gösterince bende aynasına vurdum, kırdım.' dedi.

Hasan Sel, hakimin, 'Niye emniyet şeridinden gidiyorsunuz?' şeklindeki sorusuna, 'Annemin hastalığından dolayı emniyet şeridinden gitmek durumunda kaldık.' sözleriyle yanıtladı.

Aracı kendisinin kullandığını söyleyen diğer tutuklu sanık Hüseyin Sel ise savunmasında, Kastamonu'da yaşayan annesinin hastalığını duyunca abisi ile panik halinde yola çıktıklarını söyledi. Emniyet şeridinden ilerlerken iki aracın aynasının temas ettiğini, olayın bu şekilde başladığını söyleyen Hüseyin Sel, müşteki Yunus Emre Bahçıvan'ın kendilerine küfür ettiğini savundu.

Yoluna devam ettiği sırada Yunus Emre Bahçıvan'ın kendilerine arkadan vurması üzerine durduklarını savunan Hüseyin Sel, 'Durmak zorunda kaldık. Araçtan indik. Yunus Emre Bey'e de hanımefendiye de hiçbir kötü söz söylemedik. Darba ilişkin bir eylemimiz olmadı. Hanımefendinin bulunduğu tarafa geçmedik bile' dedi.

"Bize verilen en büyük ceza sosyal medyada yapılan linç oldu"

"Bize verilen en büyük ceza sosyal medyada yapılan linç oldu"

1951 yılında kurulan bir firma olduklarını söyleyen Hüseyin Sel, 'Bu olay yakışan bir olay değil. 1951 kuruluşlu bir firmayız. 2018 yılında 4 milyon 750 bin lira gelir vergisi ödedik. Şimdi iflas noktasına geldik. Yanımızda 150 kişi çalışıyor. Böyle bir şekilde olayın yaşanmasından dolayı hem burada müştekilerden hem de kamuoyundan özür diliyorum. Bu olay bize yakışmadı. Müşteki tarafın maddi hasarı neyse karşılamaya hazırız, manevi olarak gidermek açısından özür dilemekten başka bir şey elimizden gelmiyor. Sosyal medyadaki linç girişiminden çocuklarımız inanılmaz derecede etkilendi. Ben hala olayın bu şekilde nasıl geldiğine inanmıyorum. Biz edepli, terbiyeli insanlarız. Şu anda mağdur duruma geldik. Bize verilen en büyük ceza sosyal medyada yapılan linç oldu' dedi.

"Doğmamış çocuğumun hakkını helal etmiyorum"

"Doğmamış çocuğumun hakkını helal etmiyorum"

Emniyet şeridinden ilerleyen sanıkların araçlarına çok yaklaşması ile iki aracın aynasının çarpıştığını, sanıkların aniden araçlarını eşinin aracının önünde durdurması ile sanıkların araçlarından inerek araçlarının bulunduğu yere geldiğini anlatan Ayfer Bahçıvan, 'Eşim camı araladı, hamile olduğumu söyledi. Öncesinden düşük yaptığım için çok dikkatliydik. Cama vurdular. Ben camın kırılacağını ve bize kötülük yapacaklarını düşündüm. Ben sanıkların iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Sanıklardan şikayetçiyim, Allah katında da hiçbir şekilde hakkımı helal etmiyorum. Doğmamış çocuğumun hakkını da helal etmiyorum. Ben 31 yaşındayım. Nasıl bu kadar vicdansız olabilir diye düşünüyorum. Ben yaşadığım şeye hala anlam veremiyorum. Halen trafiğe çıktığımda emniyet şeridinden veya sağdan bir araç geldiğinde hala tedirgin oluyorum. Trafikte yaşadığımız bu olay bende çok büyük bir korkuya yol açtı.' dedi.

Sanıkların emniyet şeridinde ilerlediğini, ileride polis görünce ceza yememek için aniden önlerine kırdığını, bu sırada aynalarının çarpıştığını, olayın da bu şekilde başladığını söyleyen müşteki Yunus Emre Bahçıvan, 'Benim yol vermeme sebebim eşim hamile olduğu için ani duruş hareketi yapmamamdır. Bu nedenle kesintisiz bir şekilde yola devam ettim. Bizden kibarca yol istense, sinyal verilse belki yol verirdim. Ama sanık tarafın bulunduğu araç polisi gördüğü için muhtemelen ceza yememek adına ansızın bizim şeride geldi' dedi.

Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in tahliye edilmesi ardından Ayfer Bahçıvan gözyaşlarına hakim olamadı 🎥

Ne olmuştu?

Şüpheliler karşı tarafı suçlamış, Hasan Sel ifadesinde "İstem dışı yan aynasını kırdım, aracın üzerinden geçmek zorunda kaldım" demişti.

Şüphelileri kapıda karşılayan Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amiri görevinden alınmıştı.

Şüpheli Hasan Sel ve Hüseyin Sel tutuklandı ve Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

20 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
966
348
83
11
9
9
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tuna Karahan

iyi bari hamile kadını tutuklamamışlar.

Z.B.G.

haha şükürler olsun :)

Fikret Tuprek

bu ülkeye bir arınma gecesi şart oldu 😤😤😤

Aysun Bulut

Yavaştan kafayı yemeye başladık.Bunu düşünen tek kişi sen değilsin.

Deniz Kuzey

Adaletinizi s*keyim