Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkıp İyiliğin Dibini Yapan 13 Süper Kahraman

-
Abone ol

Süper Kahramanları hep pelerinli ve havada uçan bireyler olarak düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bazen gündelik hayatta da aramızda dolaşan kahramanlar var. Onlar ki günümüzü güzelleştirip, hayatımızı kolaylaştırıyor ama genellikle onlar da, biz de çok farkında olmuyoruz. Bazılarını tanımak isterseniz onları aşağıda bulabilirsiniz...

1. Sıkış tepiş belediye otobüsünde açılmayan kapıları "KAPTAN ORTA KAPI!" nidasıyla şak diye açtıran aslan parçası

Şoförlerin böyle bir özelliği var maalesef. Durak ışığı yansa bile kapıyı açmıyorlar bazen. Sen cılız sesinle IRTI KIPIYI IÇIR MISINIZ? diye bağırıyorsun ama ne fayda?

2. Yorgana sarılmış halde tam yatakta pozisyon almışken unuttuğun ışığı gelip kapatan cennet meyvesi

Allahım sen nasıl bir insansın ışık kapatan insan? Bakın şöyle bir şey var: Yatakta o an aldığın pozisyonu kalkıp yeniden yatınca kesinlikle bir daha alamıyorsun. O yüzden bu insan gerçekten de mübarek bir insandır.

3. Ortamda kimsenin dokunamadığı böceği, haşeratı tek hamle ile etkisiz hale getirebilen cesur yürek

Sinek değil de daha büyük böcek ve sokmasına kesin gözüyle bakılan canlılar vardır ya hani, hah işte onlar! Herkes elini sürmeye korkar ama bu kahramanımız alır bi tarafa atar.

4. Adresini soracağın yeri köşedeki bakkalın veresiye defterine kadar tarif eden navigasyon efendi

Bizde adres tarif etmek, üniversite sınavına girmek kadar efor gerektirir biliyorsunuz. Adres sorulan insanın hissettiği sorumluluk hiçbir kimsede yok. Özellikle sen daha sormak için hamle yaptığın anda en ince detayına kadar anlatanlar yok mu? İşte onları seviyoruz.

5. Kilometrelerce uzun market sırasında elindeki tek parça ürünü görüp sırasını veren nesli tükenmiş birey

"Sen var ya sen, insansın!" deyip kendinize doğru çekerek öpmek geliyor içinizden değil mi? Çok haklısınız çünkü bu insanlardan artık neredeyse kalmadı.

6. Açlıktan geberir halde eve geldiğinde en sevdiğin yemeği yapmış olan anne

Süper kahramanların başkanı, kainatın bir numaralı insanıdır kendisi. O duyguyu bir düşünün hele. Bundan daha iyi yapılabilecek bir hamle var mı gökyüzünde? Evet yok!

7. "Hadi görüşürüz" dedikten sonra giderken çöpü de götüren misafir ötesi kanka

Adamın dibi! Çöp götürmek öyle kolay iş değil, bakmayın. Kolay olsaydı o kadar üşenmezdik diye düşünüyorum. Bu kankanız gelince terliklerini ayağına getirin, çayını koyun ve onu sevin.

8. Elinde önlerden fazla Q Matic sırası bulunan ve en arka sıradaki insanlardan birine fişini veren banka kahramanı

Ya sen gerçekten de çok iyi bir insansın. Evet belki fazladan fiş aldığın için biraz uyanık ve sinsi olabilirsin ama tüm bunları yardımseverlik adına yaptığın için seni seviyoruz.

9. Televizyonda en sevdiğin şeyi izlerken sürpriz bir şekilde meyve soyup önüne koyan sevdicek

Bal mısın, şeker misin? Bir insanın sizi ne kadar sevdiğini anlamak istiyorsanız, size meyve soyup soymadığına bakabilirsiniz. Alın size sevgi, alın size aşk!

10. Döneri gramajına göre tartıp ekmeğin arasına koyduktan sonra "Hadi bu da benden olsun" dercesine bi çatal daha ekleyen aşkım ustam

O hareketi hepimiz biliyoruz değil mi? Küçük teraziyle eti tam tarttıktan sonra maşayla iki dal daha döneri ekleyen ustanın cennette yeri kesinlikle hazır olmalı.

11. Mutfağa su almaya gidip tüm bulaşıkları yıkadıktan sonra geri dönen ahretlik

Çok ayıp oldu ama artık o bir kahraman! Canım ahretliğimiz, bizi utandırdın. Hayatta ne istiyorsan gerçek olsun, ne diyelim...

12. Markette yüksek raflardan bir şeyler almak için zıp zıp zıplarken sessizce yanaşıp istediğin şeye uzanan ulu yürek

Sağol arkadaşım, senin için yapabileceğimiz bir şey var mı? Bak varsa söyle. Resmen acil müdahale olarak olay mahaline geldin...

13. Sokakta yaşayan minnoşlar için leğenden, kartondan, imkanı olan her şeyden ev yapan gerçek kahramanlar

İşte size gerçek kahramanlar! Onlar için söylenecek çok laf yok ama bu evleri harap edenler için söylenecek çok söz var; onları da buradan yazamayacağım.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ybnc

#1 Ata Demirer'in gösterisi geldi aklıma.-İncem.-Şoför bey inecek var.-Ben kendim söyleyebilirim taaaaam mııııı.

ilgim-soysal

#2 de Meryl Streep The Hours <3

kalemine

#8 de ki hiç de kahraman değil ne demek başkalarının önüne geçip hak yemek

kalemine

insanoglu boyle iste biri banka soysa kiyamet kopar hirsizlik diye cunku buyuk suc ama bunlar normal geliyor. yanlisin buyugu kucugu yoktur bi anlasalar

Görüş Bildir