Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Guinness Rekorlar Kitabına Girmiş En İlginç 25 İnsan

1.1bPAYLAŞIM

1-Dünyanın En Uzun Saçlı Kadını

1-Dünyanın En Uzun Saçlı Kadını

Çinli Xie Qiuping: Dünyanın en uzun saçlı kadını. Guinness Rekorlar Kitabı'na 2004 yılında 5,62 saçlarıyla girmeyi başardı ve bugüne kadar hiç bir kimse bu rekorunu kıramadı.1960 doğumlu olan Xie saçlarını uzatmaya 1973 yılında 13 yaşındayken başladı. Doğrusu saçlarına nasıl baktığı da merak konusu.

2- Dünyanın En Uzun Bacaklı Kadını

Svetlana Pankratova, 1971 Rusya doğumlu olan Svetlana 132 cm bacaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Eski bir basketbolcu olan Svetlana 195 cm boyunda ve ayakkabı numarası 46.

3- Dünyanın En Uzun Burunlu Adamı

Mehmet Özyürek, 1949 Artvin doğumlu olan Özyürek 2010 yılının mart ayında yapılan ölçümlere göre 8,8 cm'lik burnu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanmıştır.

4- Dünyanın En Uzun Diline Sahip Kadın

Alman Annika Irmler, 7 cm'lik diliyle kadınlarda Guinness Rekoruna sahiptir.

5- Dünyanın En İnce Belli Kadını

Cathie Jung. İlk bakışta photoshop gibi gözükse de gerçekten Cathie Jung'ın beli sadece 38 cm. Bayan Jung bu rekorunu 2007 yılından beri koruyor ve kırılması oldukça da zor görülüyor.

6- Dünyada En Çok Parmağa Sahip Çocuk

Devendra Harne. 1995 Hindistan doğumlu Harne normal insanlardan farklı olarak ellerinde 12 ve ayaklarında 13 olmak üzere toplamda 25 adet parmağa sahip. Bu özelliği de onu dünyanın en çok parmağı olan çocuğu yapıyor.

7- Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadını

Amerikalı Lee Redmond tırnaklarını uzatmaya 1979 tarihinde başladı. Bu tarihten beri tarnaklarını, kuruduklarında zeytinyağıyla besleyerek ve sertleştiriciler kullanarak bakıyordu. Rekorlar kitabına göre tırnaklarının toplam uzunluğu 8,65 m'di. Fakat 2009 tarihinde geçirdiği trafik kazasında tırnaklarını kaybetti.

8- Dünyanın En Uzun Boylu İnsanı

Sultan Kösen. Guinness Rekorlar Kitabına göre yeryüzünün en uzun boylu insanı. 1982 yılında Mardin'de doğan Sultan Kösen bu rekoru 2,47m ile elinde bulundurmaktadır. Ayrıca 36,5 cm'lik elleriyle dünyanın en büyük ellerine 60 numara ayakkabısıylada dünyanın en büyük ayaklarına sahip olan insandır.

9- Dünyanın En Elastik İnsanı

Gary Turner. İngiltere'nin en ilginç özelliklerine sahip insanlarından biri olan Gary cildinin elastik bir yapıya sahip olmasıyla bu kitaba adını yazdırmıştır ve cildi 15,87 cm uzamaktadır.

10- Dünyanın En Geniş Agızlı İnsanı

Francisko Domingo Joaquim. Bir de Afrikalı rekortmen. İlginç ir yöntemle Guinness Rekorlar kitabına giren bu arkadaşımız ağızını tam 17 cm açabilmektedir. Kim bilir belki siz de şu an ağzınızı açmayı denerken bu rekoru kırabilirsiniz :)

11- Dünyanın En Çok Piercing Takan İnsanı

Elaine Davidson. Bu çılgın İngiliz Guinness Rekorlar kitabına 2000 yılında 462 piercing ile girmeye başladı ve yıllar ilerledikçe piercingler de çoğaldı ve 2012 yılında yapılan son kontrollerde 9000 adet piercing sahibi olduğu açıklandı.

12- Dünyanın En Fazla Gözlerini Yuvasından Çıkaran İnsanı

Kim Goodman.  Amerikalı rekortmen gözlerini 1,09 cm yuvasından çıkararak bu rekorun sahibi olmuştur. Bunu ilk yapmak nasıl aklına geldiği de merak konusu açıkçası.

13- Dünyanın Gözünden En Uzak Mesafeye Sıvı Fışkırtan İnsanı

İlker Yılmaz. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başaran bir başka enteresan Türk. Yılmaz bu denemesini 1 Eylül 2004 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirmiş ve 2,79 m ile bu rekorun sahibi olmuştur.

14- Dünyanın Göz Kapaklarıyla En Fazla Ağırlığı Çeken İnsanı

Chayne Hultgren. Avusturalya'da yaşayan bu sıradışı insan göz kapaklarıyla 411kg 400gr ağırlığını çekmeyi başarmıştır.

15- Dünyanın En Uzun Sakallı İnsanı

Sarwan Singh. Bu Hindistanlı rekortmen  Uzun sakalını Tanrının bir hediyesi olarak görüyor ve sakallarının uzunluğu 2008 yılının kasım ayına göre 2,33 m idi. Şimdi ne olmuştur Allah bilir.

16- Dünya'nın En Uzun Buz Banyosu Yapan İnsanı

Wim Hoff. Bu maceraperest Alman 23 Ocak 2009 tarihinde buz ile dolu bir küvette 1 saat 42 dakika 22 saniye kalarak bu rekorun sahibi olmustur.

17- Dünyanın Beliyle En Hızlı 3 Balon Patlatan İnsanı

Julia Gunthel. Dünyanın en akrobatik kızları arasında gösterilen Julia 12 saniyede beliyle 3 balon patlatarak bu rekorun sahibi olmuş ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanmıştır.

18- Dünyanın Diliyle En Fazla Ağırlık Kaldıran İnsanı

Thomas Blackthorne. İngiliz rekortmen 1 Ağustos 2008 tarihinde Meksika'da düzenlenen gösterisinde diliyle bir kanca yardımıyla 12,50 kg ağırlığı kaldırarak bu rekorun sahibi olmuştur.

19- Dünyanın En Uzun Süre Akreplerle Yaşayan İnsanı

Kanchana Ketkaew. Taylandlı rekortmen 12m² genişliğinde bir cam odanın içinde 5.320 adet akrep ile beraber 33 gün yaşamıştır. Bu rekor denemesi sırasında 13 kere akrep sokmuştur.

20- Dünyanın En Uzun Tırnaklı Adamı

Melvin Boothe.  30 Mayıs 2009 tarihli incelemeye göre Amerikalı Mervin'in toplam tırnaklarının uzunluğu 9,85 m olarak tespit edilmiş ve en uzun tırnaklı adam rekorunun sahibi olmuştur.

21- Dünyanın Yüzüne En Fazla İğne Saplayan İnsanı

Wei Shengchu. Acı hissetme duygularını aldırmış bu Çinli arkadaş 11 Nisan 2009 tarihinde yapılan rekor incelemesine göre yüzüne tamı tamına 2009 iğne saplayarak bu rekorun sahibi olmuştur.

22- Dünyanın Vücudunda En Çok Dövme Olan İnsanı

Tom Leppard. İngiliz dövme hastası bu adam vücudunun %99,9'unu kaplayacak kadar dövmeye sahip olarak bu rekorun sahibi olmuştur. Leopar deseni dövmeyi seçen bu adamın siyah noktaların dışında kalan tenide safran sarısıyla boyanmıştır.

23- Dünyanın Vücudunda En Çok Dövme Olan Kadını

Isobel Varley. Bir başka İngiliz bir başka dövme hastası. Isobel 25 Nisan 2009 tarihinde vücudunda yapılan ölçümlerden sonra %93 oranda dövmeye sahip olarak bu alandaki kadınlar rekorunun sahibi olmuştur.

24- Dünyanın En Uzak Mesafeden Basket Atan Adamı

 Thunder Law. Harlem Globetrotters oyuncusu olan Thunder 11 Kasım 2013 Arizona'da 33.45 m'den yaptığı basket ile bu rekorun sahibi olmuştur.

25- Dünyanın Yaşayan En Kısa Adamı

Chandra Bahadur Dangi. Nepalli bu küçük amcamız 26 Şubat 2012 tarihli incelemeye göre dünyanın en küçük insanı rekorunun sahibi olmuştur. Sadece 54,6 cm olan Chandra 14,50 kg'dır ve 72 yaşındadır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bayramm-mzkk

vay be

Görüş Bildir