Görüş Bildir
Haberler
Gözaltı Işık Dolgusu Yaptırdı; Yüz Felci Geçirdi, Hayatı Kararı! İşlemi Yapan Doktor Aile Hekimi Çıktı

Gözaltı Işık Dolgusu Yaptırdı; Yüz Felci Geçirdi, Hayatı Kararı! İşlemi Yapan Doktor Aile Hekimi Çıktı

R.G.
25.03.2021 - 15:09

Çekmeköy’de gözaltı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra gözleri şişerek yüzü tanınmaz hale gelen kadın, doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul’da butik işletmeciliği yapan Banu Yöndenli, gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istedi. Çekmeköy’de 31 Ağustos 2020 tarihinde kendini estetik doktoru olarak tanıtan A.A. isimli doktora giden Yöndenli, işlemi yaptırdı. Yapılan işlemin ardından Yöndenli’nin gözleri balon gibi şişti, yüzü tanınmaz hale geldi. Dolgu işleminden sonra yüz felci geçiren genç kadına doktorlar, yüz felcinin nedeninin gözaltına yapılan işlemden kaynaklanabileceğini söyledi. Geçirdiği dolgu eritme operasyonları nedeniyle aylarca mağdur olan ve 7 ay geçmesine rağmen gözaltındaki şişlikler inmeyen Yöndenli, avukatı Ela Tekeş aracılığıyla işlemi yapan doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Yöndenli, iddiaya göre operasyonu yapan doktor A.A.’nın aile hekimi olduğunu da öğrendi.

“Şüpheli ‘aile hekimi’ olarak çalışıyor”

“Şüpheli ‘aile hekimi’ olarak çalışıyor”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, şüpheli Dr. A.A.’nın Çekmeköy’de bulunan bir Aile Sağlığı Merkezi’nde aile hekimi olarak çalıştığı, şüphelinin sağlık ocağını kendi özel işleri doğrultusunda medikal estetik merkezi olarak kullandığı, dolgu ve botoks işlemlerini burada yaptığı belirtildi. Dilekçede, “Şüpheli, resmi sağlık ocağını çevreye güven vermek için kullanmıştır. Uygulamış olduğu işlemde yeterliliği ve uzmanlığı yoktur. Müvekkilim cismen ezaya uğramış ve uzun bir süre yüzünü saklamak zorunda kalmıştır. Bir daha eski haline dönemeyeceği endişesiyle psikolojik travma yaşamıştır” denilerek, şüphelinin “bilinçli taksirle yaralama” suçundan cezalandırılması istendi.

Yaşadığı zorlu süreci anlatan Banu Yöndenli, “Gözlerime ışık dolgusu yaptırmak istedim. Bununla ilgili daha önce botoks yaptırdığım arkadaşıma işlem yaptırdım. İşlem sonrasında aşırı derecede bir şişme oldu. Bu şişmeler inmedi. Neredeyse 7 aylık bir süreç geçti. Ben sürekli operasyon geçirdim. Işık dolgusu eritme operasyonları. Her doktor da bu riski alıp yapmadı. Bu süreci zor atlattım. Gözaltımdaki sarkmalardan dolayı tekrardan bir operasyon geçirmem gerekiyor. Şu an onu bekliyorum. Büyük bir sıkıntı yaşadım” dedi.

“İşlemden sonra yüz felci geçirdim, gözümü de kaybedebilirdim”

“İşlemden sonra yüz felci geçirdim, gözümü de kaybedebilirdim”

Dolgu işleminden sonra yüz felci geçirdiğini anlatan Yöndenli, “Doktor bana, ‘yüzde 80 yaptırmış olduğun ışık dolgudan dolayı olabilir’ dedi. Yüzümün sol tarafı yüz felci oldu. Bir de böyle bir mağduriyet yaşadım. Suç duyurusunda bulundum. Gereken cezayı alacak diye umut ediyorum. Ben gözümü de kaybedebilirdim. Bu konuda cidden mağdurum. Kaç aydır bununla uğraşıyorum” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
6
6
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Berry93

iyi yine yapan doktor çıkmış, hademe de çıkabilirdi

rcpbyrm

malsınız , gerizekalısınız !!!! aq hergün haberi çıkan bir olay var hala daha ucuz işler peşindesiniz !!!! ne bekliyordun victoria secret mankeni mi yapacakl... Devamını Gör

rcpbyrm

pardon arkadaşlar babamı suçlamam lazımmış. kadının hiç suçu yok.

minik su böreği

Gelmiş yine mağduru suçlayan vicdansızlar! Umarım benzerini yaşarsınız da hakkınızı aramaya çalıştığınızda sizin gibi utanmazlar sizi de suçlar.