Görüş Bildir
Haberler
Google Translate Uygulamalara da Dahil Olacak

Google Translate Uygulamalara da Dahil Olacak

Onedio Medya
07.10.2015 - 23:05
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Google, popüler çeviri servisini Android'in içine gömecek ve tüm uygulamaların Translate'i otomatik olarak kullanmasını sağlayacak.

Google Translate, dijitalleşen dünyada insanların birbirini daha rahat anlaması için önemli bir servis. Her ne kadar Türkçe çevirileri şimdilik “Tarzanca” gibi olsa da hiç dil bilmeyen birinin, yabancı dildeki bir web sayfasında, bir metinde neler anlatıldığını anlamasına yardımcı olduğu da açık. Üstelik, Türkçe için henüz çok düzgün bir çeviri dili kullanmıyor olsa da İngilizce-Almanca-Fransızca-Çince-Rusça gibi yaygın diller arasındaki çevirilerin çok daha başarılı olduğu biliniyor. Dolayısıyla, bu dillerden birini bile bilmek, diğer dillerdeki metinleri de anlamak için yeterli oluyor.

Google şimdi bu başarılı tercüme servisini Android Marshmallow sürümünün içine gömmeye hazırlanıyor. Bu da şu anlama geliyor: Artık uygulamalar, Google Translate’i otomatik olarak kullanabilecekler. Eğer yüklediğiniz uygulama Türkçe desteği sunmuyorsa ve arayüz dilini anlamakta zorluk çekiyorsanız, uygulamanın Google Translate desteği sayesinde metinleri anladığınız dile çevirmeniz mümkün olacak. Örneğin, Çin’e yapacağınız bir ziyaret için otel seçimi yaparken Trip Advisor uygulamsındaki Çince veya başk dildeki kullanıcı tavsiyelerini de okumanız mümkün olacak.

TechInside

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam