Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google'ın Alt Şirketinden 'Toplama Kampı' Özrü

Anasayfa > Gündem

Google'a bağlı oyun şirketi, bir bölümünde Nazilerin toplama kamplarının kullanıldığı oyun sebebiyle kullanıcılarından özür diledi.

Google'a bağlı şirket Niantic Labs tarafından geliştirilmiş Ingress isimli oyun, mobil kullanıcılar tarafından karşılıklı oynanabilen ve tarihi mekan, karakter ve oyun içeriği seçilebilen bir uygulama. Geçtiğimiz aylarda bir kullanıcı, oyun girişinde Dachau Nazi kamplarını kopya ederek, bir kale kapısına 'Çalışmak Özgürleştirir' yazdı.

Ölüm kampları kurbanlarının yakınları için son derece küçük düşürücü ve saygısızca bir durum

Ölüm kampları kurbanlarının yakınları için son derece küçük düşürücü ve saygısızca bir durum

Almanya haftalık gazetesi Die Zeit olayı medyaya taşıdı ve kopya edilen kapı girişinin Dachau ve Sachsenhausen'daki ölüm kamplarını temsil ettiğini dile getirdi. Medya ve ölüm kampı mağdurları tarafından kurulan dernekler olayın Google sorumluluğunda olduğunu ve kurbanların akrabaları için son derece küçük düşürücü ve saygısızca olduğunu söyleyerek özür beklediklerini beyan etti.

Oyun şirketi Niantic Labs'in kurucusu John Hanke, The Associated Press'e yaptığı açıklamada, şirketin, oyunda bahsi geçen rahatsız edici içeriklerin Google işbirliğiyle kaldırılmaya başlandığını açıkladı. 'Sebep olduklarımızdan dolayı özür dileriz.'

NBC News

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?