Google CEO'sundan, İş Başvurusu Mektubu Yazan 7 Yaşındaki Kıza Yürek Isıtan Bir Cevap

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

7 yaşındaki minik kızımız Chloe Bridgewater, bir çikolata fabrikasında çalışmak ve aynı zamanda bir Olimpik yüzücü olmak istiyor. Ama onun en büyük hayali aslında oldukça gerçekçi, çünkü o Google'da çalışmak istiyor. Boredpanda'nın haberine göre Chloe hayalini gerçekleştirmek için kendi elleriyle Google'a bir mektup yazdı ve CEO Sundar Pichai'dan gelen mektup onu mutluluğa boğdu.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/girl-job-appli...

Bu küçük kız Google'da çalışmak istiyormuş! İsmi Chloe Bridgewater, 7 yaşında ve başarılı bir öğrenci!

Bir çikolata fabrikasında çalışmak ve Olimpik yüzücü olmanın yanında Google'da çalışmak gibi bir hayali de var. Bu hayalini babası ile paylaşınca, babası da ona Google'a bir mektup göndermesini söylemiş. 

Ne beklersiniz ki? Chloe 7 yaşında, tabii ki hemen bir mektup yazmış!

Babası Andy ise kızına bu konuda cesaret vermiş ve mektubu yazmasına yadım etmiş! Buraya kadar her şey normal ama beklenmedik bir olay oldu! Google CEO'su küçük kıza bir cevap mektubu gönderdi!

Andy yaşadıklarını bir sosyal medya paylaşımıyla anlattı."7 yaşındaki kızım Google'ın müdürüne bir iş istemek için mektup yazdı, gelen cevap onu öyle mutlu etti ki! Teşekkürler Sundar Pichai!"

Chloe 'Sevgili Google'ın Patronu' diye başlayarak kendi el yazısıyla bir mektup yazdı...

"Sevgili Google'ın Patronu, 

Benim adım Chloe ve ben büyük olduğum zaman Google'da bir işim olsun isterdim. Ben ayrıca bir çikolata fabrikasında çalışmak ve Olimpiyatlarda yüzmek isterdim, Cumartesi ve Salı günleri yüzmeye gidiyorum. Babam bana dedi ki Google'da bir işim olursa armut minderlerde oturup kaydıraklardan kayabilirmişim ve Go-kart yapabilirmişim. Ben bilgisayarları da seviyorum ve oyunlar oynadığım bir tabletim de var. Babam bana bir oyun buldu, bu oyunda robotları karelerin içinde aşağı yukarı oynatabiliyorum ve babam diyor ki bu oyun sayesinde bilgisayarlar hakkında daha çok şey öğrenebilirmişim. Babam bana bir gün bilgisayar alacağını söyledi. Ben 7 yaşındayım ve öğretmenlerim annemle babama derslerimde çok başarılı olduğumu söylüyor, ayrıca yazmada, okumada ve matematikte de çok iyiyim. Babam dedi ki eğer başarılı olmaya ve öğrenmeye devam edersem, bir gün Google'da işe girebilirmişim. Kız kardeşim Hollie de çok akıllı ama o bebekleri giydirmeyi seviyor, o 5 yaşında. Babam Google'da bir iş bulmak için size başvuru yapmamı söyledi. Aslında bu ne demek bilmiyorum ama  dedi ki şimdilik bir mektup yeterli olurmuş. 

Metkubumu okuduğunuz için teşekkür ederim, hayatımda daha önce sadece bir tane mektup göndermiştim o da Noel Baba'yaydı. Hoşça kalın. 

Chloe Bridgewater Yaş 7"

Şaşırtıcı ama aynı zamanda da profesyonelliğin gerçek bir göstergesi olan bir davranış da CEO Sundar Pichai'den geldi.

Mektup gerçekten Google'ın CEO'su Sundar Pichai'den geliyor! Bu gerçekten düşünceli davranış örneği şu satırlarla ifade edilmiş...

"Sevgili Chloe, 

Mektubun için çok teşekkürler. Bilgisayarları ve robotları seviyor olmana çok sevindim ve umarım teknoloji hakkında öğrenimine devam edersin. Bence çok çalışmaya ve hayallerinin peşinden gitmeye devam edersen, Google'da çalışmaktan Olimpiyatlar'da yüzmeye kadar aklına koyduğun her şeyi başarabilirsin. 

Okulun bittiği zaman senden bir iş başvurusu almayı dört gözle bekliyorum. :)

Sana ve ailene sevgilerle, Sundar Pichai, CEO"

Başarılı liderin bu güzel ve düşünceli davranışı örnek teşkil etmeli kesinlikle!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hakan-demir6

cool PR bro.

fuldensonmez

ceo veya başka bir ünvan, meslek değil başarı, insan olmak asıl en büyük başarı. helal olsun valla:):)

gorkyroid

Bundan seneler önce üniversitede bir arkadaşım Bill Gates'e mail atmıştı..250 dolar istedi sonrasında hotmail hesabına giremedi arkadaş

pezz

dilenci sanmış haklı

oneoyle

sonra gel bu adamlar nasıl başarılı oluyor diye düşün ah ulkem ah

ozan_asan

Ne güzel hoşluk.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

CEOÇikolataDeepMindGoogleSosyal Medyaolayoyun
Görüş Bildir