Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Koç Burssuz Sarısı'ndan Nez Gri'sine 17 Alternatif Renk İsmi

 > 
6.8bPAYLAŞIM

1. Şehirler arası otobüs mola yeri tuvaleti sarısı.

Otobüsle sık sık yolculuk yapanlar bilir; bakterilerin tatil köyü, kirli sarı denen rengin üretilip bütün dünyaya ihraç edildiği yer şehirler arası arası mola yerlerinin tuvaletleridir.

2. Hakkı Bulut saçı siyahı.

Kendi adına kayıtlı 2000'den fazla bestesi olduğu iddiasıyla tanıdığımız Hakkı Bulut ve onun 30 senedir tazeliğini koruyan simsiyah saç ve bıyıkları elbette ki görüp görebileceğiniz en orjinal renklerden biri.

3. Nez poposu grisi.

Sakın Ha klibinde giydiği metalik gri pantolonu ve Ronaldinho kıvraklığındaki dans figürlerleriyle bilinçaltlarımızı Hiroşima'ya çeviren Nez ve poposu şüphesiz renk kartelamıza girmeyi hak ediyor.

4. Dede evi mobilyası kahvesi.

Bu koltuktan sadece dedelerin evlerinde var ve bunu hepiniz biliyorsunuz. İnkar etmeyin lütfen.

5. Kıraathane masa örtüsü yeşili.

Sokağa çıkıp karşınıza çıkan ilk kıraathaneye girdiğinizde göreceksiniz ki masalarda daha önce başka hiçbir yerde rastlamadığınız tonda yeşil örtüler var. Zabıtanın masa örtülerini yıkayan kıraathaneleri mühürlediğinden midir nedir, bu örtüler asla yıkanmaz. Ve nihayetinde yıkanmaya yıkanmaya bu orjinal yeşil rengi yakalarlar.

6. Gerçek Kesit Sarı Bıyık sarısı.

Karısından yengesine, görümcesinden bibisigile kadar ailesindeki bütün kadınlara musallat olan biri çıktı, ama o kendini bozmadı. Yılmadı, pes etmedi. Deri montunu giydi, tombul birasını içti ve kim ki o musallat olmuşsa sustalı pıçağıyla pıçaklayıp hapse girmekten katiyyen geri durmadı. Aslında sarı olmayan sarı bıyıklarıyla renk havuzumuza önemli bir renk kattı.

7. Umreden yeni dönmüş akraba beyazı.

Umreye gidip gelen akraba minimum 3 ay Beşinci Boyut seti gibi gezer, üstünden beyazları hiç eksik etmez ve bu süre boyunca yürüyen bir nur halesi gibi takılır. Gerçekten harika bir renk.

8. Cnmmm Rabbim bize de nasip etsin inşşş turuncusu

Kapanma kararı alan kadınların Facebook'ta, Instagram'da baş örtülü ilk fotoğrafının altında bu yorumdan bir tane illa ki bulunur. Bu renk ismini, kapanan hanımefendinin eşarbından alır. Yeni kapanmış genç kadın turuncusu da denebilir.

9. Indie müzik dinliyorum ve çok hassasım moru.

Fotoğraf maddeye öyle cuk oturdu ki sevgili Onedio severler, ben de kendimi hayret sınırlarını zorlayan bir hayretin içinde buldum. Bu eteği ve bu moru hepimiz çok iyi tanıyoruz.

10. Canım kocişkomun kredi kartını emmek için nefes alıyorum pembesi.

Ayakkabı her şeyi açıklıyor diye düşünüyorum.

11. Tuvalet terliği kahvesi.

Bu terlik esaslı bir marka. Bu ülkede yaşayıp bu terliğe maruz kalmamış insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ha geçerse de beni enterese etmez. Ben burada renk tanıtma peşindeyim. Rakamla makamla işim yok. Çok mühim bir kahve tonudur bu.

12. Sarı kola koyayım içersin turuncusu.

Evet halk arasında ismi sarı kola olabilir, ama basbaya turuncu renkli bir içecektir bu. Bu renk aldatmacasına bir son vermenin zamanı gelmişti de geçiyordu. Bu içeceğin özü zaten portakal değil mi? Portakal turuncu değil mi? Argümanlarımla yendim gördüğünüz gibi.

13. Ben küçükken sarışınmışım sarısı.

Senden sarışını mezarda be kanki.

14. Seks yaptım da geldim moru.

Sevişirken hız sınırlarını zorlayıp kendini tutamayan çiftlerde sık görülen bir mordur. Sağlıklı bir cinsel hayatın ve açıkçası biraz da utanmaz arlanmazlığın simgesidir. Abicim sevişmeyin diyen yok, elbette ki sevişin ama niye birbirinizin boynuna bardak çekiyorsunuz?

15. Dönerci ustası yüzü kırmızısı.

Bu rengi acilen görmeliyim, kız Emine koş yetiş canım dönerci ustası yüzü kırmızısı çekti mi diyorsunuz? Hemen yoğun çalışan bir dönerciye gidin ve bu hasretinize bir son verin.

16. Bilkent sarısı.

Zaman içerisinde Koç burssuz tarafından tahtından edilmiş olsa da herkes tarafından bilinen bir sarıdır. Rivayete göre güneşin Bilkent'e vurduğu açı sebebiyle kadınların saçı bu renge bürünüyormuş. Ben de rivayetin yalancısıyım.

17. İstanbul yeşili.

A N L A Y A N A.......................

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kawashima

10 numarada ki ayakkabi ne kadar itici ya (ノ´д`) isterse siyahi bile olsun cok itici bi tarz ayakkabi

pazartesi

mühendislik bölümleri hariç de

lacetattoo

Cnmmm Rabbim bize de nasip etsin inşşş turuncusu asdasdfsdfsdf

wastedgeneration

Patlıcan morundan buz rengine kadar geniş bir renk skalasını içeren Ankara dolmuş mavisi

Gizli Kullanıcı

Ya arkadasim gostermeyin su Istanbul'un havadan cekilmis herhangi br fotosunu. Adamlar zaten gozden kacan bir yer var mi diye surekli arastirma halinde. Hani olmaz ama olurda onlarin gozunden kacmis bir yeri ''ahanda bos yer'' diye adamlara gostermeyin. Ondan sonra ''Istanbul AVMleri rengi'' diye renk bulmaniz gerekir.

Görüş Bildir