Görüş Bildir
Haberler
Gökçek'ten Ahmet Hakan'a Ziyaret

Gökçek'ten Ahmet Hakan'a Ziyaret

ATKN
04.10.2015 - 19:05

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ı ziyaret etti. Melih Gökçek, '(Bu tür olaylar) Ülke içinde kaosun yayılması için vesile olur. Bunun için yapılmıştır. Yüzde 1 trilyon. Bunun arkasında Türkiye’yi kaosa sokmak, özellikle bu seçim öncesi karışıklık çıkarmak isteyen güçlerdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ahmet Hakan’ın Nişantaşı’ndaki evine oğlu Osman Gökçek’le gelen Melih Gökçek’in ziyareti yaklaşık bir saat sürdü. Ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gökçek, 'Gerçekten çok geçmiş olsun. Türkiye’de böyle kaba kuvveti tasvip etmek mümkün değil' diye konuştu.

Ahmet Hakan’ın göğsünde ağrılar olduğunu belirten Gökçek, şunları söyledi: 'Ahmet’e de söyledim, geçen seçim öncesinde ‘hem sağdan hem soldan gazetecilere saldırıyı bekleyin’ dedim. Bunu televizyonlarda tekrar ettim. Türkiye’yi kaos ortamına itebilmek maksadıyla böyle bir organizasyon yapılıyor. Ortada bir hadise varsa, ’bundan kim yararlanacak?’ onu düşüneceksiniz ve arkasında onu arayacaksınız. Bunun masum bir olay olduğuna inanmıyorum. Kesinlikle ve kesinlikle Ahmet’in bu şekilde hırpalanmasından bir takım çevrelerin yararlanacağını düşünüyorum.'

Ahmet Hakan’a yönelik saldırıyı Türkiye’de kaos çıkartmak isteyenlerin yaptırdığına inandığını söyleyen Gökçek, 'Bunun arkasında bir yapının olduğuna inanıyorum. İnşallah polis bu yapıyı ortaya çıkartır. Ortaya çıktığı zaman Türkiye’de pek çok şey çözülür, diye düşünüyorum. Onun için merakla polisin bu işi çözmesini bekliyorum' dedi.

Gökçek 'Ahmet’e geçmiş olsun, nereden gelirse gelsin, bunu tasvip etmek mümkün değil. Bu eller alçak eller' ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde başka saldırıların da yaşanabileceğini belirten Gökçek, 'Bundan sonra sağdan birilerini bekleyin. Milletvekili, belediye başkanı bekleyin. Dövülecek, vurulacak. Karşılıklı olarak insanlar sokağa çıkacak ki kaos artsın. Kaosçuların amacı bu' diye konuştu.

Açıklamasının ardından aracına binen Gökçek, Nişantaşı’ndan ayrıldı.

Ahmet Hakan, 1 Ekim'de CNN Türk'teki programının ardından aracıyla evinin önüne geldiği sırada başka bir otomobilden inen 4 kişi tarafından darp edilmişti.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cnsfrd

ilginç bi gelişme.

berk türker

% 1 trilyon ?

Ahmetcan Oral

Melih Gökçek bir şeylerin kokusunu almış ama dur bakalım...