Görüş Bildir

Gerçek İnsanlar ve Ünlü Kişilerden Esinlenilerek Yaratılmış 13 Oyun Karakteri

Anasayfa > Iq > Gamer

Daha önce bir oyun oynarken karakterinize ''ya ben bunu bir yerlerden hatırlıyorum ama nereden'' dediğiniz oldu mu? Çünkü bazı meşhur oyun karakterleri ilhamlarını gerçek kişilerden alıyorlar! Gelin onlara bir göz atalım.

Kaynak: https://www.thethings.com/video-game-...

1. Niko Bellic - Vladimir Mashkov

1. Niko Bellic - Vladimir Mashkov

GTA serisinin adeta üzey evladı olan GTA 4'ün Amerikan rüyasını deneyimlemeye gelmiş Rus asıllı karakteri Niko Bellic ilhamını Rus aktör Vladamir Mashkov'dan alıyor. Bizzat aktörden modellenen karakter için geliştiriciler seslendirmenin de Mashkov olmasını istemişlerse de aktör nedendir bilinmez bunu kabul etmemiş.

2. Johnny Cage - Jean Claude Van Damme

2. Johnny Cage - Jean Claude Van Damme

Mortal Kombat serisinin biraz kendini beğenmiş ve burnu havada olan karakteri Johhny Cage ise her hali ile tam bir Jean Claude Van Damme değil mi sizce de? Tavırlarını bilemiyoruz ancak dış görünüş olarak kardeş gibiler.

3. Sonya Blade - Cynthia Rothrock

3. Sonya Blade - Cynthia Rothrock

90'lı yılların B sınıfı aksiyon filmi kraliçesi ve dişli bir kadın dövüşçü olan Cynthia Rothrock ise bir diğer Mortal Kombat karakteri olan Sonya Blade'in ilham kaynağı.Sonya ayrıca Rothrock'ın imza hareketi olan sting kick de yapabiliyor.

4. Liu Kang - Bruce Lee

4. Liu Kang - Bruce Lee

Mortal Kombat geliştiricileri gerçek hayattan bol bol ilham almışlar. Serinin bir diğer unutulmaz karakteri olan Liu Kang'ın ilham aldığı kişi ise ünlü yıldız Bruce Lee. Karakterimiz Enter the Dragon filminde Lee'nin giydiği pantolonun aynısını giyiyor ve tıpkı onun stili ile dövüşüyor.

5. Balrog - Mike Tyson

5. Balrog - Mike Tyson

Bir diğer ünlü dövüş oyunu serisi olan Street Fighter'ın dişli boksörü Balrog ise ilhamını boksun efsanevi ismi Mike Tyson'dan alıyor. Tyson karakterin kendinden ilham alınarak yaratıldığını ise 2019 yılında öğrenmiş.

6. Nathan Drake - Johnny Knoxville

6. Nathan Drake - Johnny Knoxville

Maceradan maceraya koşan uslanmaz karakterimiz Nathan Drake'in gerçek dünyadaki karşılığı ise ünlü komedyen ve oyuncu Johnny Knoxville. Uncharted filmi için başrol olarak Tom Holand seçilmeden önce hayranlar Nathan'ı Knoxville'in oynaması konusunda epey ısrarcılardı.

7. Master Chief - Clint Eastwood

7. Master Chief - Clint Eastwood

Tamam tamam, görsel bir benzerlik olmadığının farkındayız (belki de vardır!) ancak bu yine de Clint Eastwood'un Master Chief için ilham kaynağı olamayacağı anlamına gelmiyor. Az ama öz konuşan yapısı ve iş bitiriciliği ile Master Chief Clint Eastwood'un Man With No Name filmindeki rolünden esintiler taşıyor.

8. Memur Tenpenny - Rafael Perez

8. Memur Tenpenny - Rafael Perez

Adı Amerika'da ciddi yolsuzluk iddialarına karışmış yozlaşmış bir polis memuru olan GTA San Andreas'ın kötü adamı Rafael Perez için ilham olmuş. Samuel L. Jackson tarafından seslendirilen Rafael Perez de tıpkı ilham kaynağı gibi görevini kötüye kullanan bir memur.

9. Mario - Mario Segale

9. Mario - Mario Segale

Ünü oyun dünyasını da aşıp bir popüler kültür ikonu haline gelmiş olan Mario'nun ilham kaynağı ise karakterin yaratıldığı dönemki Nintendo Amerika'nın başında bulunan isim olan Minoru Arakawa'nın ev sahibi Mario Segale.

10. Sonic - Bill Clinton ve Michael Jackson

10. Sonic - Bill Clinton ve Michael Jackson

'Kirpi' Sonic'e ilham veren asıl şeyin bir kirpi olduğu açık olsa da hızlı karakterimiz bundan çok daha derin. Karakterin yaratıcısı Naoto Ohshima çeşitli röportajlarında Bill Clinton'ın başkalarına yardım etme tutumunun Sonic'in karakterinde ilham kaynağı olduğunu belirtmiş durumda. Karakterimizin ikonik ayakkabıları ise Michael Jackson'ın Smooth Criminal ve Bad kliplerinde giydiği ayakkabılardan ilham alıyor.

11. Dr. Robotnik - Teddy Roosevelt

11. Dr. Robotnik - Teddy Roosevelt

Sonic'in baş düşmanı olan Robotnik'in dış görünüşüne ilham veren kişi ise eski Amerikan Başkanı Teddy Roosevelt olmuş. Oyun için Sonic başrol olarak belirlenmeden önce geliştiricilerin aklında Dr. Robotnik varmış.

12. Samus Aran - Sigourney Weaver ve Kim Basinger

12. Samus Aran - Sigourney Weaver ve Kim Basinger

Kült retro oyun serisi Metroid'in Samus Aran'ının dayanıklı zırhı altında aslında bir kadın olduğu ortaya çıktığında dönemin oyuncularının çok şaşırdığına eminiz. Bu güçlü kadın ilhamını kendi gibi iki güçlü kadından alıyor. Karakterimizin mücadeleci ve tehlikeye atılmaktan çekinmeyen tutumu Sigourney Weaver'ın Alien'da canlandırdığı Ripley'den gelirken kaskının altındaki dış görünüşü ise Kim Basinger'a dayanıyor.

13. Kratos - Edward Norton

13. Kratos - Edward Norton

Keder ve elem dolu kaslı Spartalımız Kratos'un ilhamı ise ünlü oyuncu Edward Norton. Daha doğrusu Norton'un  American History X'te canlandırdığı unutulmaz karakter Derek Vinyard. Geliştirici ekip Kratos'u tasarlarken Norton'un filmdeki vücudundan, kel halinden ve soğuk kişiliğinden ilham almışlar.

İlginizi Çekebilir

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
4
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Tolga Cura

Lei wulong : Jackie Chan :)