Gazetecinin Çelme Taktığı Suriyeli Göçmen İspanya'da Futbol Antrenörü Oldu

 > 
211PAYLAŞIM

Macar gazetecinin çelme taktığı Suriyeli baba, İspanya'da futbol antrenörü oldu.

Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye yerleşen ve oradan da Almanya'ya gitmek isterken Macaristan'da bir kadın gazeteci tarafından oğlu ile polisten kaçmaya çalıştığı sırada çelme atılarak yere düşürülen göçmen baba İspanya'da teknik direktörlüğe başladı.

Macaristan'da kadın gazeteci Petra Lazlo'nun çelme attığı baba Osama Abdul Mohsen'in görüntülerini izleyen Madrid'deki Ulusal Teknik Direktörler Eğitimi Birliği (CENAFE) Almanya'daki kamplarda bulunan Mohsen ile temasa geçerek kendisine merkezlerinde teknik direktör olarak iş verdiklerini açıkladı.

Osama Abdul Mohsen'in savaş öncesi Suriye'de 1. ligde bir takım çalıştırdığını öğrendiklerini vurgulayan CENAFE bu kişiye işin dışında bir ev vereceklerini ve halen Türkiye'de kamplarda bulunan ailesini de yanına getirmesi için girişimler başlattıklarını duyurdu.

Bu karardan büyük sevinç yaşayan Suriyeli göçmen baba uzun yıllardır ilk defa ailesi için sevindirici bir haber aldığını söyledi.

Osama Abdul Mohsen akşam saatlerinde Almanya'dan Madrid'e gelerek yeni evine yerleşecek ve buradan da teknik direktör olarak görevine başlayacak.

Mohsen'in Türkiye'deki ailesinin ise önümüzdeki hafta Madrid'de olması bekleniyor.

Macaristan'ın Sırbistan sınırındaki Roszke köyünde bekletilen 100 kadar göçmen Sırbistan tarafına geçmek için koşmaya başlarken Macar polisinin engellemelerini görüntüleyen Petra Lazlo adlı kadın kameraman kucağında oğlunu taşıyan bir babayı, çelme atarak yere düşürmüş bu görüntüler dünyada büyük yankı yapmıştı.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir