Garip Anam, Çilekeş Anam... Sadece Annelere Ait Olan Doğaüstü 14 Özellik

-

Annelerin olağanüstü özelliklerini herhalde bilmeyen yoktur. Bir bakışıyla anlattığı şeyler, sabrı, fedakarlığı bir annenin en net özellikleri.  Biz de işte tüm o aklınızda sıraladığınız özellikleri tek bir liste yaptık. Annenize gösterin bakalım "Aynı ben!" diyecek mi?

1. Kulak memesi kıvamının ne demek olduğunu bir tek onların bilmesi

İstediğiniz kadar yemek deneyiminiz olsun, istediğiniz kurslara gidip sertifika alın. Hiçbiri sizin anneniz kadar iyi yemek yapmasını sağlamaz. Hele ki söz konusu kulak memesi kıvamıysa. Denemesi bedava!

2. En zor konularda bile babayı bir tek onların ikna edebilmesi

"Akçay'daki yazlığı satsak diyorum Arif, Bodrum'dan falan bakalım" fikri münazaraya açık değil. Sizin evlat olarak bunun gerçekleşmesi için harcayacağınız 6000 kalori, anneniz için 5 falan oluyor.

3. "O kız seni üzer" ya da "O çocuk başına bela olur" tarzı ileri görüşlülüğü

Bakın söylüyorum, bu laf karşısında ağzınızdan ilk çıkan cümle "Ya anne o öyle biri değil ya!" olacaktır. Filmin sonunda tam da annenin dediği gibi o, öyle biri çıkıyor arkadaşlar.

4. Evde hiçbir şey yokken çıkarttığı ziyafet sofrası

Bu resmen annelere özgü bir tür sihirbazlık. Bizim "Annneeaaaa!!! Dolap bomboş" derken gözümüze perde iniyor herhalde. Çok acayip bir özellik bu!

5. Babaanneyle stratejik olarak savaşmayı bilecek kadar mareşal olmaları

Biz çoğunu anlamıyoruz ama her daim babaanne ile anne arasında (genellikle) bir soğuk savaş vardır. Anneler hem babaya olayları çok çaktırmayıp hem de kaynanayı idare etmeyi gayet iyi bilirler.

6. İlkel silahları kullanmak konusundaki başarıları

Bir annenin canını sıkmayagörün. En yakınında bulunan herhangi bir obje, çılgın bir savaş için muhteşem bir silah olabilir. Bilhassa anneye asilik yaparken yanında, yöresinde terlik bulunmadığından emin olun.

7. Dünyada ilk defa gördüğü bir insanın röntgenini çekebilmeleri

Buna aslında insan sarraflığı da diyebilirsiniz. Annenizin hiç tanımadığı birisini alın eve götürün, 10 dakika annenizin bakışlarına maruz bırakın. Sonuçları anneniz çıktı olarak ağzından döker zaten.

8. Gereğinden fazla dürüst olmaları

"Anne bu elbise olmuş mu?" sorusunun cevabı "Göbeğin çıkmış" olabilir. Yahut çok eğlendiğiniz bir anda "Anne gel video çekiyorum" dediğinizde "Gerizekalı...Kalk kız soğan hazırla" da diyebilir.

9. Hiçbir ilaca gerek kalmadan elleriyle bir anda iyileştirmeleri

Annenin tedavi edici özelliğinin bilimsel bir gerçekliği var mı bilemiyoruz ama bize göre var. Ellerine peri tozu bulaştırıyorlar herhalde!

10. Yaşlarına göre evlatlarından daha enerjik olabilmeleri

Yetişkin bir anne evi cillop gibi temizledikten sonra 5 çeşit yemek yapıp çocuklarıyla uğraşabilir. Hayırsız bir evlat olduğunuz için kadını çok yoruyorsunuz. Siz iki adım yol yürüyüp okula ya da işe gittikten sonra piliniz bitiyor. Bu kadın ne yapsın?

11. Tam da aklınızdan geçen yemeği ona hiçbir şey söylemediğiniz halde yapıp önünüze koymaları

Annelerin alıcı ayarları çok farklı işliyor. Sizin herhangi bir talepte ya da istekte bulunmanıza gerek yok. O zaten aklınızdan geçeni bildiği için her şeyi düşünüyor.

12. Dünyanın en tontiş insanıyken bir anda korkunç olabilmeleri

Biz buna ani kılık değiştirme yeteneği diyoruz. Demiyorduk ama artık diyoruz. Hiçbir kostüm ya da aksesuar kullanmadan, sadece vücut dili ile korkunç olabilmeleri, annenizi kızdıracak tek bir atarınıza bakar.

13. Sinirden delirecek gibi olduklarında dip köşe temizliğe girişmeleri

Şu huydan birazcık da sizde olsaydı ne olurdu, di mi? Anneler çıldıracak gibi sinirlendiğinde ellerinde kendiliğinden toz bezi ve vileda beliriyor. Fark ettiniz mi?

14. Sadece bakışlarıyla paragraflarca emir ve direktif verebilmeleri

Bir annenin bakışlarından ne anlatmak istediğini anlamayan herhalde yok gibidir. Ağzını açıp saydırsa insan bu kadar tırsmaz yemin ediyorum. İşi bilen çocuklar genellikle anneyle göz göze gelmemeyi seçip odalarına doğru boynu bükük ilerler. Doğrusu da bu...

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bayan-kahkaha

annesi vefat etmiş olan biri bunu okuyabilir. Ben kötü bir içerik olmuş

missgk

#2 Adamı evliliğe ikna etmiş ikna edilmesi daha zor ne olabilir ki :D

harun-yusuf-hard

Annem benim ya. Burdan anneme babama almanyadaki kuzenlere selam gönderiyorum.

vladimir

varlığı bile mutluluk sebebidir..

sarenadia

benımkide böyleydi pehhh özledim yine keratayı

Görüş Bildir