Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fransa'da Sınır Dışı İşlemleri Sırasında Kovid-19 Testini Reddeden Göçmenlere Hapis Cezası

Anasayfa > Ajans

Fransa'da Sınır Dışı İşlemleri Sırasında Kovid-19 Testini Reddeden Göçmenlere Hapis Cezası

PARİS (AA) - Fransa'da sınır dışı edilmek üzere gözaltında işlemleri gerçekleştirilen göçmenlerden 4'ü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testini yaptırmayı reddettikleri gerekçesiyle 3 ay hapse mahkum edildi.

Le Parisien'in haberine göre, Fransız polisi, geçen hafta ülkelerine göndermek üzere Paris'teki gözaltı merkezinde tuttuğu bazı göçmenleri 'resmi prosedür gereği' Kovid-19 testine tabi tutmak istedi.

Göçmenlerden 4'ü, PCR testi yaptırmak istemeyince hakim karşısına çıkarıldı.

Paris Yargı Mahkemesi 'sınır dışı edilme sırasında zorunlu bir prosedürü yapmayı reddettikleri' gerekçesiyle göçmenlere 3 ay hapis cezası verdi.

Senegalli olduğu belirtilen göçmenlerden biri, savunmasında, gözaltındayken ne olduğu hakkında bilgileri bulunmayan bir işlem için çağrıldığı revire gitmeyi reddettiklerini ifade etti.

Göçmenlerden birinin avukatı Martin Vettes, PCR testinin reddedilebilen tıbbi bir prosedür olduğunu belirterek, kararı 'ciddi bir özgürlük ihlali' şeklinde nitelendirdi.

Kaynak: aa:text:20210206:23688305
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?