Görüş Bildir
Haberler
Forbes'ten Dikkat Çeken Bitcoin Önerisi! Türk Lirasını Yükseltmek İçin...

Forbes'ten Dikkat Çeken Bitcoin Önerisi! Türk Lirasını Yükseltmek İçin...

GNS
07.12.2021 - 20:51

Geçtiğimiz günlerde kripto para sektöründe ani bir düşüş yaşayan Bitcoin hakkında Türkiye'ye şaşırtan öneri geldi. Amerikan iş dünyasının önemli yayınlarından Forbes'in yayınladığı bir makaleye göre, dolar karşısında her geçen gün değerini yitiren Türk Lirası'nın yükselebilmesi adına Bitcoin kullanılması gerektiği söylenildi. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Değeri her geçen gün daha da artan bir sektör olan kripto para dünyasında geçtiğimiz günlerde en değerli para olan Bitcoin'in ani bir düşüş yaşaması yatırımcıları şaşkına çevirmişti. Dolar karşısında her geçen gün değerini kaybeden Türk Lirası'nın yükselebilmesi adına Forbes'ten öneri geldi. İşte detaylar...

Bitcoin Türkiye'yi Kurtaracak

Bitcoin Türkiye'yi Kurtaracak

ABD merkezli U.S. Global Investors yatırım şirketinde CEO olarak görev yapan Frank Holmes, Forbes dergisi için kaleme aldığı bir makalede, Türk ekonomisinin kurtuluşu için alışılmadık bir reçete sundu. Holmes, hükümetlerin kontrolünde olan yerel para birimlerinin artık sona yaklaştığını savunarak Türkiye’nin ekonomik buhrandan çıkışının Bitcoin’de olduğunu öne sürdü.

Bitcoin'i Neden Yasaklıyorlar?

Bitcoin'i Neden Yasaklıyorlar?

Bitcoin’in hiçbir devlet tarafından üretilmediğini ve herhangi bir devletin kontrolünde olmadığını, tamamen bağımsız olduğunu belirten Holmes, geleneksel para birimlerinin uluslararası transferinde sorunlar yaşanabildiğini, ancak Bitcoin’de bu türden sorunların yaşanmadığını belirtti.

Öte yandan, hiçbir hükümet görevlisinin Bitcoin üzerindeki kontrol  sağlayamayacağını öne süren Holmes, “Çin ve Türkiye gibi ülkelerin neden Bitcoin’i yasaklamaya çalıştığı artık daha mantıklı geliyor” ifadelerini kullandı.

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın