Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fincan Kahvem Hatrına Saydım! Sagopa ile Ceza'nın Barışması İçin Sosyal Medyada Seferber Olan Rap Tutkunları

826PAYLAŞIM

Türkçe Rap'in iki duayen ismi ve yaşayan efsanesi Sagopa Kajmer ile Ceza arasındaki kavgayı hepimiz biliyoruz. Yıllardır süregelen bu kavga ve küslük son dönemlerde sosyal medyaya yansıyan barıştırma kampanyaları ile yeniden gündeme geldi. 

Şimdi hep birlikte hem iki ismin geçmişte yaşadığı olayların kısaca üzerinden geçelim ve sosyal medyada bu ikilinin barışması için iki çift lafı olanların neler söylediklerine bakalım.

Editör Notu: Bence de barışın!

Ceza ile Sagopa arasında başlayan soğuk rüzgarların ve kavganın 2002'de İsveç'teki bir konserde başladığı iddiaları mevcut.

Dediğim gibi bir iddia. Olayın perde arkasını bilmiyoruz.

Ama kesin olan bir konu var ki o da Ceza'nın kardeşi Ayben ile Kolera arasında başlayan atışmalar ve kavgalar bu durumu iyice büyüttü.

Ceza, Sahtiyan ve Ayben'in seslendirdiği "Sinekler ve Beatler" parçasında Ayben'in seslendirdiği kısımda şu sözler geçiyordu;

K-o-l-e-r-a dedikodu kazanını kaynatarak girdi Mira'ya, sinek küçük mide bulandırır ama her sineğin bir ölüm günü vardır.

Kolera'ya yönelik sözler ve parçaların ardından Ceza ile Sagopa'nın arasının iyice açıldığını ve karşılıklı "diss"leştiklerini de biliyoruz.

Sagopa'nın isyan ve sistem eleştirisinden çıkması Ceza ve ekibi tarafından ağır bir şekilde eleştirildi, Sagopa da diss'leri ile pek çok cevap verdi. Hatta Ceza'nın oynadığı reklam filmlerini de eleştirdi derken bugünlere kadar geldik. 

Ama şu da bir gerçek ki savunduğumuz, desteklediğimiz her kim olursa olsun bu ikilinin rap parçaları ile büyüdük!

Tüm detayları ile olayın perde arkasını öğrenmek isteyenleri aşağıdaki yazımıza alalım.

Bilinmeyen Yönleriyle Türkçe Rap'in Dönüm Noktası: Sagopa Ceza Kavgası - onedio.com
Bilinmeyen Yönleriyle Türkçe Rap'in Dönüm Noktası: Sagopa Ceza Kavgası - onedio.com

YouTube'da Neyim Var ki parçasının altına toplaştık, Twitter'a yüklendik, forumlara yazdık, yorumlarla büyük bir kampanya başlattık.

Yıldız Tilbe ile Sezen Aksu yılların ardından barıştı, rap tutkunlarının aklına yine Ceza ve Sagopa geldi, umutlandık.

Kıskananlar Çatlasın! Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu'nun Barıştıktan Sonraki Yanak Yanağa İlk Fotoğrafları - onedio.com
Kıskananlar Çatlasın! Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu'nun Barıştıktan Sonraki Yanak Yanağa İlk Fotoğrafları - onedio.com

İmza kampanyaları bile başlatıldı!

Bence mantıklı!

;(

Deep Turkish Web'in bu hafta yayınladığı video da bir ateş yaktı.

Kesinlikle!

E bu yazıyı paylaşalım o zaman duysunlar...

Hadi bakalım.

Ne desem editör taraf tutuyor diyecekler. :(

Bizce görebiliriz.

Sürekli üzülüyoruz.

O kadar umutsuz olmayalım lütfen.

Olay seçimlere kadar nasıl geldi ya?

Doğru söze ne hacet!

O zaman hep birlikte, yeniden! Fincan kahvem hatrına saydım...

Peki siz Ceza ve Sagopa kavgası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmında buluşalım!

Herkes bi el atsın da bu efsane ikiliyi barıştıralım arkadaşlar.

Yakın Rap Tarihine Bakış: Bütün Dünyanın Tanık Olduğu Doğu Batı Yakası Savaşları - onedio.com
Yakın Rap Tarihine Bakış: Bütün Dünyanın Tanık Olduğu Doğu Batı Yakası Savaşları - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Herifler siyâsetçi değil ki düne kadar birbirlerine söylediklerini yutup, tükürdüklerini yalayıp ittifak kursunlar; barışamayacak kadar büyük sorunları oldu demek ki..

ayca-doga1

Bahçeli ile Erdo bile kanka olduysa Sagopa ile Ceza da barışabilmeli bu ülkede..

hakan-demir6

bir dönem beraber bir şeyler yapmış olsalar da çok alakasız elemanlar aslında. rap hastası değilim ama görebildiğim kadarıyla ceza epeyce düzgün, tutarlı bir tip, sagopa ise kafaca sürekli savrulup duran, en sonunda karısını haşat edecek kadar düşen çomarımsı bir tip. zaten arada yaşananlar, dissler, hakaretlerden sonra barışıp bir araya gelseler bile asla o eski içtenlik, samimiyet olmaz. gerek yok yani, dağılın.

batu-han25

Insanlar sevmediği kişileri sırf başkaları seviyor ve istiyor diye barışmak ve düet yapmak zorunda değil. Fakat aynı tavada ekmek banarak yedikleri menemeni beraber içtikleri kahveyi , sigarayı vesayre... düşünecek olursak. 2 sinin de birbirlerine bir borçu var. Bu ayrılık ile Rap'in yükselişini yavaslattılar. Burada şunu söylemek isterim ki ben Sagopa Kajmer dinleyen ve tüm şarķılarını bilen biriyim. Ceza , Ayben , Kolera olayı ne katar kötü olsa bile Sagopanın Egoist olduğunu ve egoları üzerine kurduğu bir düzeni olduğunu biliyoruz. Yani Eğer Ceza bir adım atsa bile bu adıma karşılık vereceğini sanmıyorum. Tabi ki Neyim Var Ki 2 tarzı bir şarkıyı dinlemek isterim. Ama Ceza ile Sagopa Sadece 1 kere yan yana gelir o da diğerinin cenazesi... Sözler biraz ağır oldu ama gerçek hep acıtır

bluessy

Ceza çok daha klas bir insan bana göre. Özel hayatını hiç bilmem ben. Sagonun da sağolsun sıçtığı boku bilmiyoruz bi. Şu parça hala en sevdiğim şarkılardan biri. Genelde flex rap severim ama bu her şeyin üstünde bir parça. Sanki o kargaşayı başlatan ilk domino taşı gibi. Barışırlar mı bilmem ama tekrar birlikte bu şarkıyı söylemelerini izlemek isterdim

Görüş Bildir