FETÖ Soruşturmasında Gözaltına Alınan 'Ateist ve Marksist' Akademisyen Serbest

 > -

FETÖ / PDY Soruşturması kapsamında önce açığa alınan ve ardından evinde yapılan aramada Fethullah Gülen'e ait kitaplar bulununca gözaltına alınan Tunceli Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Candan Badem adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Candan Badem'in serbest bırakıldığını avukatı ve CHP eski milletvekili Hüseyin Aygün Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Evinden Fethullah Gülen'in kitapları bulununca gözaltına alındı

Tunceli Üniversitesi, öğretim üyesi tarihçi Doç. Dr. Candan Badem'i, geçtiğimiz günlerde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa aldı. Savcılık kararıyla Doç. Dr. Candan Badem'in üniversitedeki odasında polis tarafından arama yapıldı. Üniversitede Marksist ve Ateist kimliğiyle bilinen Doç. Dr. Candan Badem'in odasında Fethullah Gülen'in 'Asrın getirdiği tereddütler 4' kitabı bulundu. 

Evinde yapılan arada da bazı dokümanlar ve bilgisayarına el konulan Doç. Dr. Candan gözaltına alındı.

Öte yandan Doç. Dr. Candan Badem'in avukatı eski CHP milletvekili Hüseyin Aygün, müvekillinin gözaltına alınma gerekçesine tepki gösterdi.

"Kitapları Fethullah Gülen'i kendi düşünceleri üzerinden eleştirmek için alıp okudu"

Hüseyin Aygün

Hüseyin Aygün yaptığı açıklamada "Müvekkilim Doç. Dr. Candan Badem bir akademisyendir ve Gülen cemaatine karşı düşünceleri ile bilinir. Marksist kimliği herkes tarafından bilinen bir öğretim üyesidir. Cemaatin iç yüzünü daha iyi bilmek ve Fethullah Gülen'i kendi düşünceleri üzerinde eleştirmek için kitabını alarak okumuştur. Bu kitabı Fethullah Gülen"in düşüncelerini eleştirmek için almıştır. Darbe tankla topla jetle yapılır. Kitap ile darbe ilk defa Türkiye'de AKP'ye karşı yapılıyor" ifadelerini kullandı.

  • DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir