Farklı Farklı Nedenlerden Dolayı Geçiş Süreçlerini Tamamlayamayan Trans Bireylerden Hiçbir Yerde Duyamayacağınız İtiraflar

-
Abone ol

"Kendinizi hiç hiçbir yere ait hissetmediğiniz oldu mu?"

Kaynak: http://whisper.sh/stories/1837a220-d0bb-...

1. "Taşınana kadar geçişimi tamamlayamadım. O kadar kötüydü ki insanlarla görüşemiyordum, konuşamıyordum. Her gün panik atak geçiriyordum."

66.media.tumblr.com

"Kimse bunları yaşasın istemiyorum."

2. "Prostat kanseri olduğum için tedavi görmüştüm ve testesteron tedavisi de görmem gerektiği için geçiş sürecim başlayamamıştı."

3. "Transseksüelim ama ailem desteklemiyor. Ameliyat olamıyorum ve bu yüzden depresyondayım. Terapistim de yardımcı olamıyor çünkü her şeyden bihaber."

4. "Trans bir erkeğim ve korkuyorum. Depresyon ve anksiyete problemim var. Birini sevmek istiyorum ama insanlar trans olduğumu öğrendikleri zaman çıldırıyorlar. Henüz geçiş sürecimi tamamlamadım."

admin.mashable.com

5. "Sağlık nedenlerinden dolayı geçişini tamamalayamamış bir trans erkek olmak çok garip hissettiriyor."

6. "Henüz geçişini tamamlamamış trans biri olmak çok zor. Etrafımdaki insanlar beni ciddiye almıyormuş gibi geliyor."

7. "Geçişini tamamlayamamak kadar zor bir durum yok. Bu kadın bedeninin içerisinde yaşamak zorunda olmak o kadar kötü ki..."

8. "Eğer trans olduğumu kabul edersem bu süreci başlatmam gerektiğini biliyorum ve depresyona girmekten çok korkuyorum. Kimse beni anlamıyor..."

9. "Trans bir bireyim fakat geçiş sürecime başlayamadım çünkü aileme söylersem eminim bana fiziksel zarar verirler."

10. "Henüz geçişimi tamamlamadığım için LGBT+ benden nefret ediyor gibi hissediyorum."

11. "Ben trans bir erkeğim ama henüz geçişimi tamamlayamadım. Bütün kadınların beni erkek olarak görmesini isterdim..."

12. "Geçişimi tamamlayamadığım için aynaya bakmaktan nefret ediyorum, gördüğüm beden benim değil, ben bu bedeni istemiyorum."

13. "Trans bir bireyim fakat ailemin izni olmadığı için geçiş sürecimi başlatamıyorum. Bu benim hayatım, ailemin değil!"

14. "Trans olduğumu insanlara söylediğim günden beri anksiyete sorunlarım arttı, eğer geçiş sürecimi tamamlamış olsaydım daha kolay olurdu."

15. "Bedenimin görüntüsünden nefret ettiğim için her gün memelerimi sarıyorum."

16. "Erkekler tuvaletini kullanamıyorum çünkü geçiş sürecimi tamamlayamadım. Kendinizi hiç hiçbir yere ait hissetmediğiniz oldu mu? İşte ben tam olarak öyleyim."

17. "Trans bir bireyim fakat ailem o kadar transfobik ki bunun sadece kafamda olduğunu söyleyip duruyorlar, hatta benden nefret ettiklerini bile söylediler."

Not: İçerikte kullanılan görsellerin gerçek kişilerle alakası yoktur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
probably

Bana göre; trans bir durumda olan birinden daha kötü bir durum varsa o da kararsız bir trans birey olmak. Kararsızlık her insanı etkiler. Sen güçlü olup bir cinsiyette karar verdiğinde önünde kimse duramaz. Ama tedavini insan gibi göreceksin, ilaçlar bunun için var. Öyle arada olan trans bireyleri gerçekten linç edesim geliyor. İnsanların kafasını karıştırmayın, ya erkekliği seçin ya kadınlığı. 2 cinsiyetli yaşama inanmıyorum, bu tercih olur. Bitti gitti.

sirius-prensesi

Kimsenin kimseye bu kadar kötü hissettirmeye hakkı yok.

coldhearted

Yıl oldu 2019 fakat şunu bir türlü idrak edemedik; Bize ait olmayan bir hayat hakkında söz sahibi olmadığımızı, yapmamız gerekenin, sadece ve sadece saygı duymak olduğunu. Alay ettiğimiz sürece bir gün o yalnızlığa kendimizin mahkum kalacağını. Hakaretlerin, aşağılamaların biri bin para sanırsın kainat sadece bunlar için yaratılmış. Sevmiyorsan saygı duy, onu da beceremiyorsan sus.

dekora-home

onedio sanırım herkesi trans yapmaya çalışıyor

mahserintatlisi

Aynen kanka ben onedio okudum ve artık hemcinslerimle ilgileniyorum hatta ve hatta artık trans olmak istiyorum. Ne salak insansın be. Biri sana ne yapman gerektiğini söyleyebilir ama biri sana ne hissetmen gerektiğini söyleyemez. Ne hissettiğne ne olacağına senden başkası karar veremez. Bulaşıcı bişey değil homoseksuellik. Bana bulaşmadı heteroyum halen. Ama pis düşünceler pas gibidir. Yüzeyden derine inip heryere bulaşarak bir metali parçaladığı gibi seni de parçalayabilir. Sen parçalanma kanka.

hayat-celik1

Translara özel bir grup olan, Trans Terapi Grubu'nun, 7 Ağustos Çarşamba günü yapılacak olan, toplantısına katılabilirsiniz. Başvuru formu için @transterapigrubu hesabını instagramdan ziyaret edebilirsiniz.

Görüş Bildir