Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Euro 2016’daki kramponların değeri Avrupa ticaret merkezlerinden pahalı

-

Euro 2016’daki kramponların değeri Avrupa ticaret merkezlerinden pahalı

Dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan Euro 2016’da sürpriz skorlar kadar yıldız futbolcuların piyasa değerleri de konuşuluyor. Ticari Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı veren JLL tarafından hazırlanan araştırma; Euro 2016’nın parlayan yıldızları ile ülkelerindeki ünlü ticari gayrimenkullerin değerlerini karşılaştırıyor.

Kaynak: http://www.jll.com.tr/turkey/tr-tr/euro-...

Cristiano Ronaldo iki Baltico Buildings’e eş değer

Araştırmaya göre turnuvada top koşturan Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo, Lizbon’daki Baltico Buildings’in değerinin tam iki katı. Ronaldo’nun piyasa değeri 110 milyon Euro. Lizbon’un ticari simgelerinden biri olan Baltico’nun değeri ise 43 milyon Euro.

Raheem Sterling vs. Gherkin

Londra'da bulunan meşhur Gherkin binası, İngiltere'nin 'altın jenerasyonu' olarak adlandırılan ünlü futbolcu Raheem Sterling'in tam 21 katı değere sahip. Ünlü futbolcunun bonservis bedeli 45 milyon Euro iken Gherkin binasının değeri 919 milyon Euro.

Eurasia Tower = 38 Igor Akinfeev

Moskova'nın Eurasia Kulesi'ne sahip olmak için, Euro 2016 turnuvasında Rusya formasıyla sahalara çıkan Igor Akinfeev'den 38 tane bir araya getirmeniz gerekiyor! Akinfeev'in değeri 14 milyon Euro iken ünlü Eurasia Kulesi 526 milyon Euro değere sahip.

Belçika'nın Eden Hazard'ı neredeyse bir Blue Tower

24 takımın mücadele ettiği Euro 2016’da piyasa değeri ile öne çıkan bir başka futbolcu ise Belçika milli takımının yıldızı Eden Hazard. Hazard’ın piyasa değeri 65 milyon Euro. Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’deki Blue Tower’ın piyasa değeri ise  78.5 milyon Euro. Yani Eden Hazard neredeyse bir Blue Tower ediyor.

22 tane Ricardo Rodriguez bir araya gelse...

22 tane Ricardo Rodirguez bir araya gelirse İsviçre'nin üçüncü büyük kenti olan Basel'deki Roche Tower'e eş değer olabilir. İsviçre forması ile EURO 2016 sahesine çıkan Ricardo Rodriguez'in değeri 25 milyon euro, Basel'deki Roche Tower ise 541 milyon euro değerinde.

Sergio Busquets - Edificio España karşılaştırılınca...

Olası bir Sergio Busquets - Edificio España binası karşılaşmasında; Edificio España, Sergio Busquets'yi beşe katlardı!  İspanya'daki 14. en yüksek yapı olan Edificio España 265 milyon Euro değerinde ve aynı zamanda Madrid'in ikonik yapılarından bir tanesi. İspanyol formalı Sergio Busquet'nin bonservis bedeli ise 60 milyon Euro

Alman Formasıyla Thomas Müller, Alman Bayrağı ile Tower 185'e karşı

Almanya'nın en yüksek dördüncü binası olan Tower 185'in değeri tam 505 milyon euro, Alman formasıyla sahalarda parlayan futbolcu Thomas Müller'in piyasa değeri ise 75 milyon Euro.

Fransa'da dengeler bozuluyor.

Fransa milli takımının en önemli futbolcularından Paul Pogba’nın değeri ile Paris’ Coeur Defense’in arasında adeta uçurum var. Pogba 70 milyon Euro ederken, Ceour Defense’in piyasa değeri tam 1.3 milyar Euro.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir