Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Oğlu Evinde Ölü Bulundu

-

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz, evinde ölü bulundu. Yılmaz'ın başından silahla vurulmuş halde bulunduğu öğrenildi.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, anne-babasının da yaşadığı Beykoz Konakları'ndaki evinde ölü bulundu. 

Yılmaz'ın silahla vurulmuş halde bulunması üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi ve yapılan incelemede Yılmaz'ın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Yılmaz'ın intihar etmiş olabileceğinin üzerinde duruluyor.

Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.

Mesut Yılmaz'ın korumalarının verdikleri ilk ifadede "Silah sesini duyduktan sonra sabah eve çilingirle girdik, silahı başucunda bulduk" dediği öğrenildi.

Yavuz Yılmaz henüz 38 yaşındaydı.

İçişleri Bakanı Soylu'dan açıklama

TBMM Genel Kurulunda devam eden bütçe görüşmeleri sırasında söz alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mehmet Yavuz Yılmaz'ın vefat haberini saat 09.00'da aldıklarını bildirdi. Soylu, İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürüyle temas kurduklarını, olay yerine intikallerini sağladıklarını söyledi.

Mesut Yılmaz, ABD'nin Los Angeles kentinden tarifeli uçakla İstanbul'a geldi.

Yılmaz'ın cenazesinin, 18 Aralık Pazartesi günü öğle vakti Marmara İlahiyat Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kanlıca'da toprağa verileceğini söyledi.

Dört partiden başsağlığı

Bu arada, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile yerlerinden söz alan AK Parti, CHP, HDP ve MHP grup başkanvekilleri de başsağlığı dileklerini iletti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiHalkların Demokratik PartisiİntiharİstanbulMilliyetçi Hareket PartisiTürkiye Büyük Millet Meclisianneolay
Görüş Bildir