Erzurum'da Deprem! En Son Deprem Nerede Oldu? İşte AFAD ve Kandilli'nin 21 Aralık 2020 Son Depremler Listesi...

0PAYLAŞIM

Bugün sabah saatlerinde Erzurum'da 3.1, Van'da ise 2.4 büyüklüğünde depremler yaşandı. Ege Denizi açıklarında ise onlarca küçük çapta deprem meydana geldi. Komşu ülkeler, Yunanistan'da 3.9 ve İran'da ise 2.9 büyüklüğünde depremlerin meydana geldiği bildirildi. Bu depremler ileride yaşanabilecek olan büyük depremlerin habercisi mi merak ediliyor. Öte yandan depremler hakkında uzmanların görüşleri ve uyarıları oldukça dikkat çekiyor. Vatandaşlar ise depremlerin nere, hangi şiddette ve derinliği gibi sorulara yanıtlar arıyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD ise Türkiye’de ve komşu ülkelerde meydana gelen depremleri günlük olarak paylaşıyor. Peki, 21 Aralık'ta (bugün) nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu?  İşte Türkiye'de yaşanan son depremler ve detayları...

Erzurum'da 3.1 Büyüklüğünde Deprem.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)'ın sürekli olarak güncellediği ve kamuoyuna duyurdu son depremler listesine göre Erzurum Çat'ta saat 01.15'de 3.1 şiddetinde bir son dakika depremi meydana geldi. Yerin 1.2 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Bingöl, Erzincan ve Bayburt illerimizde de hissedildi.

 Sarsıntıların ardından çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar da panik yaşadı. AFAD son depremler listesi verilerine göre ise depremin merkez üssü Bingöl Yedisu ve şiddeti 3.2 olarak açıklandı.

Son zamanlarda art arda sarsıntılar yaşayan Ege Bölgesi'nde halen devam eden depremler ardından, gözler Kandilli ve AFAD verilerine çevrildi. İki kurumunda son depremler verilerine göre, Ege Bölgesi’nin yanı sıra farklı şehirlerde de artçı sarsıntılar yaşanıyor. 

Her gün küçük çaplı depremlerin meydana geldiği Ege Denizi'nde gece saat 03.06'da 2.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Derinliği, AFAD ve Kandilli tarafından 7.0 kilometre olarak açıklandı. Ardından aynı bölgede 1.9, 2.0 ve 2.2 büyüklüğünde art arda depremler meydana geldi.

Yakın bir bölge olan Kuşadası Körfezi'nde de 2.1 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Depremin derinliği 12.3 kilometre olarak belirtildi.

Komşu Ülke Yunanistan'da 3.9, İran'da ise 2.9 Büyüklüğünde Depremler Meydana Geldi.👇

Kandilli Rasathanesi ve AFAD Komşu Ülkelerde Olan Depremleri de Paylaşıyor.

Gece saat 00.02'de Yunanistan açıklarında 3.9 büyüklüğünde bir deprem olduğu kaydedildi. Depremin derinliği ise 7.2 olarak belirtildi.

İran'da ise sabah saat 07.02'de 2.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise AFAD ve Kandilli tarafından 11.4 kilometre olarak duyuruldu.

Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor.

En Son Deprem Nerede Oldu ?

Deprem kuşağında olan Türkiye endişelenmeye ve en son nerede deprem olduğunu merak etmeye ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet adreslerinden anlık olarak deprem bilgilerini paylaşıyor. Bu sayfalarda en son nerede deprem olduğu, bu depremin şiddeti ve derinliği gibi bilgiler yer alıyor. 👇

AFAD son depremler sayfası için tıklayın

Kandilli son depremler sayfası için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir