Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: 'PKK, PYD, YPG, DHKP-C ve DEAŞ'ın Hiçbir Farkı Yok'

Erdoğan: 'PKK, PYD, YPG, DHKP-C ve DEAŞ'ın Hiçbir Farkı Yok'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye için PKK ve onun uzantıları olan PYD, YPG terör örgütlerinin, DHKP/C'nin, DEAŞ'ın hiçbir farkı yoktur. Bunların hepsi de bizim için varlığımıza ve geleceğimize kast eden, eli kanlı terör örgütleridir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankırı- Ankara karayolunun 35'inci kilometresi Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) Türk-Japon ortaklığı ile kurulan ve bir bölümü tamamlanarak üretime başlanan Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası'nın açılışını gerçekleştirdi.

Tesisin 2019 yılında tam kapasite ile üretime geçeceği ve toplamda 2 bin kişiye istihdam sağlayacağı belirtildi. Halen yaklaşık 500 kişinin çalıştığı ve 516 milyon dolara mal olması planlanan fabrikanın yüzde 75'i Japonlara, Yüzde 25'i ise Türk Ako firmasına ait bulunuyor.

Her iki ülkenin milli marşları, bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan programın ardından lastik fabrikasının açılışında Kuran-ı Kerim okundu. Olağanüstü güvenlik tedbirlerinin uygulandığı fabrika açılışında, çevredeki yüksek kesimlere çok sayıda asker yerleştirildi. Girişte çantalar didik didik arandı, su, şemsiye, üzerinde çubuk takılı Türk bayrakları ile de girişe izin verilmeyerek toplandı. Bu arada programın olacağı çadıra önce erkekler alındı. Erkeklerin sandalyeleri doldurmasının ardından kadınlar arka sıralardaki yerlerde oturarak programı izlemek durumunda kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tesisin açılış töreninde yaptığı konuşmada, açılışını yaptığı fabrikanın Çankırı'ya, ülkemize ve milletimize, bu yatırımı yapan firmalara hayırlı olmasını diledi.

"PKK'nın bombaları ile ölenler insan değil mi?"

"PKK'nın bombaları ile ölenler insan değil mi?"

Türkiye 'nin 40 yıl neredeyse kesintisiz bir şekilde yaşadığı terör sorununu, bu tarihi mücadeleden bağımsız olmadığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

'Açık söylüyorum. Türkiye için PKK ve onun uzantıları olan PYD, YPG terör örgütlerinin DHKP/C'nin, DEAŞ'in hiçbir farkı yoktur. Bunların hepsi de bizim için varlığımıza ve geleceğimize kast eden eli kanlı terör örgütleridir. Bu terör örgütlerinin herhangi birinin eylemine duyarsız kalıp, sadece diğerinin eyleme kalkmasında, sesini yükselten kim varsa, o terör örgütünün safındadır. 'Benim teröristim iyi, senin teröristin kötü', en az terörist kadar tehlikedir. PKK'nın, DHKP/C örgütünün eylemlerini sempati ile karşılayanları görüyorum. DEAŞ'ın bombaları ile ölen insan da PKK'nın bombaları ile ölenler insan değil mi? Böyle bir yaklaşım insani değildir. Milletimizin birliğinden, beraberliğinden kardeşlik ikliminden rahatsız olanlar, umutlarını teröre örgütlerine bağlamış durumdalar. Türkiye'nin önünü başka türlü kesemeyeceğini düşünenler son bir gayretle terör kartını ortaya koydular, ama başaramayacaklar.'

"Güneydoğu'ya niye yatırımcı gitmiyor?"

"Güneydoğu'ya niye yatırımcı gitmiyor?"

Türkiye'nin olarak, iri olarak, diri olarak hedeflerinde yürümeyi sürdüreceğini de belirten Erdoğan, 'İnşallah yeni yatırımlar yapmaya, yeni istihdam alanları, ekonomik değerler üretmeye devam edecek. Üretime geçen fabrikada ilk etapta 650 vatandaşımız istihdam edilecek, 2 bin kişiye kadar çıkacak. 

Yan gelip yatarak, terör örgütü mensubu olarak elinde silahla işsizimize iş bulunmuyor. Niye Güneydoğu'ya yatırımcı gitmiyor? Benim oradaki vatandaşım niye bu soruyu sormuyor? Keyfinden mi? Yo... 

Orada yatırım yapıyor yatırımcı, ama gidip fabrikasını yakıyorlar. Termik santraller yapıldı, gittiler bombaladılar atıl hale getirdiler. Girişimci orada kolay kolay yatırım yapar mı? Devlet olarak görevimiz var. Tabi ki takip ediyoruz ama bölge insanı, halkı da bunun hesabını sormalı ve onları yalnızlığa mahkum etmelidir. Ne yaparlarsa yapsınlar, bizi 2023 hedefimizden vazgeçiremezler. 

Çünkü biz Türkiye'yiz. Farkımız bu. Nice badireler atlattık, bugünkü sıkıntıları da inşallah atlatacağız. Biz işte bu inançla istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele edecek, sonra da bayrağı bizden sonraki nesillere devredeceğiz' dedi.

Ümit KOZAN & Ethem YENİGÜRBÜZ / DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hakan Demir

Silah dolu TIR'lar ?

Furkan Meraklı

Akp'yi eklemeyi unutmuş

cnsfrd

tırlarla bana mi silah yolladırlar. şaşırdım valla. tüm olaylar İşid'in (bombacının ailesinin şikayetine ve bombacının tutuklanmasına rağmen) Suruç'ta yediği... Devamını Gör