Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: 'İstanbul'da Asker Uğurlama ve Taziye Gibi Toplu Etkinliklere İzin Vermeyeceğiz'

Erdoğan: 'İstanbul'da Asker Uğurlama ve Taziye Gibi Toplu Etkinliklere İzin Vermeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan asker uğurlama ve taziye gibi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülerin ortaya çıktığını ve virüsün yayılmasına yol açtığını belirtti. Erdoğan İstanbul Valisine gerekli talimatı verdiğini ve bu gibi etkinliklere müsaade etmeyeceklerini açıkladı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada 'Yeni hastenemizin İstanbul'a yakışır bir eser olmasının yanı sıra çevreye duyarlı, depreme dayanıklı olmasını özellikle istedik. Hastane, bina zemininde bulunan 855 adet izolatörle İstanbul'un depreme en hazırlıklı en dayanıklı tesislerinden birisi olmuştur.' dedi.

Erdoğan, 'Donanımıyla altyapısıyla kendi alanının öncülerinden olan hastanemizde yıllık 3,5 milyon hastanın ayakta, 150 bin hastanın yatarak tedavi görmesini planlıyoruz. Burada kanser cerrahisi başta olmak üzere senede 100 bin ameliyat yapılmasını öngörüyoruz. ' diye konuştu.

"Şehir hastanelerimiz Avrupa'da bir numara"

"Şehir hastanelerimiz Avrupa'da bir numara"

Dünya genelinde 550 bin insanın hayatına mal olan Kovid-19 salgınının, sağlığın ve sağlık altyapısının önemini bir kez daha gösterdiğini belirten Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

'Aldığımız tedbirler ve geliştirdiğimiz yöntemler sayesinde salgını en düşük can kaybı oranıyla atlatan ülkeler arasında yer aldık. Salgın tehditi altındaki hiçbir vatandaşımızı hastane kapısından geri çevirmedik, hiçbir hastanın tedavisini ihmal etmedik. Bu zorlu süreçte 83 milyonun her bir ferdine birinci sınıf sağlık hizmeti sağladık. Koronavirüsle örnek mücadelemiz sağlık turizminde Türkiye'nin önünde yeni bir fırsat penceresi açmıştır. Türkiye'yi üç kıtanın sağlık merkezi yapmakta kararlıyız.

Bugün kendi hastanelerimizin yanı sıra Brezilya'dan Somali'ye kadar birçok kıtada Türk malı solunum cihazları kullanılmaya başlandı. Din, dil, ırk ve bölge ayrımı gözetmeden dünyanın 138 ülkesine tıbbi teçhizat ve malzeme gönderdik. Şehir hastanelerimiz bunu iddialı bir şekilde söylüyorum, Avrupa'da bir numaradır. Dünyada ise sayılıdır.'

"Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz"

"Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Erdoğan, asker uğurlama törenlerine ilişkin 'Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün. Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz. Kontrollü şekilde hayatımızı normalleştirirken tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızı salgına karşı dikkatli olmaya, kurallara riayet etmeye davet ediyorum.' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
52
33
15
6
5
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Balkan Türkleri

Uzun zamandan beri ilk defa doğru bir şey söyledi.Tabi 3 gün sonra bugün söylediğinin tam zıttını söylemeyeceğinin bir garantisi yok ama neyse. Hala düğün k... Devamını Gör

chkş

Hele şükür doğru bi adım sonunda. Hele şu asker uğurlama saçmalıklarından gına geldi. Ulan gecenin 2 sinde son ses müzik açıp bağırıp çağırarak neyi kutluyor... Devamını Gör

baboshako

3 ay sonra mı aklına geldi