Erdoğan'ın Açıklamalarının Ardından Sosyal Medyanın Gündemi: #ZkuşağıBilmez

 > 
2.2bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Z Kuşağı' için sarf ettiği sözlerin etkisi sürüyor.

Erdoğan'ın dün kullandığı ifadeler sosyal medyada tepki ile karşılanmıştı.

Erdoğan 'SSK'yı Z Kuşağı'na Anlatmamız Gerekiyor' Dedi, Sosyal Medyadan Tepkiler Gecikmedi - onedio.com
Erdoğan 'SSK'yı Z Kuşağı'na Anlatmamız Gerekiyor' Dedi, Sosyal Medyadan Tepkiler Gecikmedi - onedio.com

Bugün de radyocu Nihat Sırdar konuyu #ZkuşağıBilmez hashtag'i ile gündeme taşıdı. Bazı yorumlar şöyle oldu 👇

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
koyundedilerkoyduk

CEHAPE mi ülkedeki sorunlara çözüm bulacak? Ya da HDPKK mı ülkedeki sorunlara çözüm bulacak? Yahu zaten birinin amacı APONUN HEYKELİNİ DİKMEK lacivertinin amacı da BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI KOYUP (olmazsa olmazı) HEYKEL DİKMEK... Bunların ülkeye yararları mı olacakmış? CEHAPE nin bu ülkeye kattığı ne var? Z kuşağı olarak bunları sormuyor değiliz, güya Atatürk'ün izindelermiş... Öyleyse HDPKK ile ne işin var senin?

kanunizm

#Z Kuşağı Bilmez Neyi? -Kötü gidişatı değiştirmek isterken kadim geleneğin ve tarihin olumlu dinamiklerini de reddetmemeyi. -Medyanın haberleri tarafından manipüle edilmemeyi. -Sosyal medyadaki, yaşıtları diğer dünya vatandaşlarının nimetler içinde yüzmesine karşın mutlu olmadığını. -'Saygı' ile 'her ibneliği kabul etme'nin aynı şey olmadığını. -Her medyatik ünlüye aşırı hızlı ve güçlü bağ kurmanın tehlikeli olabileceğini. -Nostalji yapmanın günü kurtarmayacağını. (Ahaha, sanırım bunları sadece Z kuşağı değil diğer insanlar da bilmiyor. Bu bizim sıırmız olsun, tamam?) 😄

ravza-duymac

Ben göremedim, salçalı ekmek yemeyi, sabaha kadar dışarıda oynamayı, misket, gazoz kapaklarıyla oynamayı. Ama iyiki de tesettürlü olsam gidemeyeceğim üniversiteyi, hasta olunca hastane kuyruklarında beklemeyi görmedim. Benim gördüklerim, telefon, sosyal medya, ülkeyi yönetemeyen Cumhurbaşkanı, ve Z kuşağı deyipte hiçbir iş beceremeyen bir kuşak.

ravza-duymac

Z kuşağıyım ama eskiden de kötüydü. Yazdıklarınız doğru mu değil mi tartışılır ama ailem hep anlatır, hastane kuyruklarını, tesettürlü diye üniversiteye gidemeyen kadınları.

king-in-the-east

bu ülke hiç bir zaman iyi yönetilmedi Atatürk'ten sonra.. ama hiç bu kadar kötü yönetilmemişti.. ayrıca tesettür diye üniye giremeyen demişsin evet eyw bence de girebilmeli egitim için ki dine inanan bir insan degilim.. fakat girince de kendi eşlerini kızlarını bilmem nerelere getiriyorlar maaş baglayıp onlara da lafın vardır umarım çünkü ülkenin her yerinde durum şu anda bu.. bu düzen bozulmasın isteyenler hala akp'ye oy verenler.. eskiden ülkenin bir kesimi digerlerinin iş gücü alın teri üzerinden bu kadar sömürüp zengin olmuyordu.. orta sınıf vardı onları da sor ailene sadece tesettür ve hastane deme.. kuyrukta bekliyoduk ama alabiliyoduk şimdi bir bok alamıyoruz etrafımda 3 akrabam kıçı kırık bilgisayar almak için kredi çekti..

koyundedilerkoyduk

Z kuşağı olarak ülkeyi tekrar 20 yıl geriye götürmek istemeyiz.

king-in-the-east

şş ötede otla lan

koyundedilerkoyduk

Durmadan otlamak senin işin, biz insanların daha önemli işleri var.

halil-degerli

Gırgır vardı Fırt vardı Çarşaf vardı... Siyasilerin katıldığı açıkoturumlar vardı Olacak O Kadar vardı.... Plâstip Şov vardı.... İlkokul ortaokul lisede tertip düzen disiplin vardı.... Arena, Otuzikinci Gün, Siyaset Meydanı, Ateş Hattı vardı.... Üniversiteler azdı ama üniversiteydi.. Köylerimiz vardı.... Bilgisayar yoktu ama gerçek dostluklarımız arkadaşlıklarımız vardı .....

Görüş Bildir