Erdoğan'dan Koronavirüs Yorumu: 'Hiçbir Virüs Bizim Tedbirlerimizden Güçlü Değildir'

 > 
336PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Grup Toplantısı'nda konuştu. Gündeminde, dün ilk vakanın görüldüğü açıklanan koronavirüs salgını da olan Erdoğan, konuyla ilgili "Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden güçlü değildir" ifadesini kullandı. 

'Her türlü önlemi vakitlice aldık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Grup Toplantısı'nda başta koronavirüs salgını olmak üzere gündemdeki konular ile ilgili konuştu.

Koronavirüs ile ilgili her türlü önlemi vakitlice aldıklarını belirten Erdoğan, "Ancak biz, hangi tedbiri alırsak alalım, yakın çevremizde bu kadar yaygınlaşmış bir virüsten tamamen korunmak maalesef mümkün olamadı. Ülkemizdeki vaka, Avrupa kaynaklı şimdilik tek bir örnekten ibarettir" dedi.

'Virüsten korunmanın ilk şartı temizlik'

prnt.sc

Sağlık personellerinin tüm ikazlarına uyulmasını isteyen Erdoğan, "Bu virüsten korunmanın ilk şartı temizliktir. Temizliği imandan sayan bir inancın mensupları sıfatıyla bu da milletimiz açısından işin en kolay tarafı olmalıdır" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye inşallah bu sıkıntıyı herhangi bir kayıp vermeden atlatacaktır, temennimiz budur. Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Her hastalık gibi bu virüse karşı da bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Özellikle yaşlılarımızın ve bünyesi zayıf vatandaşlarımızın en azından bir müddet kalabalık yerlerden uzak durmaları gerekiyor."

Sağlık Bakanı Koca, dün gece düzenlediği toplantıda bir vatandaşta koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Sağlık Bakanı Koca: 'Türkiye'de İlk Koronavirüs Vakası Tespit Edildi' - onedio.com
Sağlık Bakanı Koca: 'Türkiye'de İlk Koronavirüs Vakası Tespit Edildi' - onedio.com

'En küçük bir saldırıda karşılık vermekle kalmayacak, çok daha ağır mukabelede bulanacağız'

Ateşkes sağlanan İdlib'le ilgili olarak, şu anda zaman zaman ateşkes ihlallerinin yaşanmaya başladığını söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"İdlib'deki mücadelemiz ülkemizin sınırlarının güvenliğini sağlamayı amaçlıyor. Karşımızdakiler sözünü tutmazsa bir öncekinden çok daha ağır şekilde üzerlerine gitmekten kaçınmayız. Gözlem noktalarımızın güvenliği önceliklerimizin en başında yer alıyor. Buralara yapılacak en küçük bir saldırıda karşılık vermekle kalmayacak, çok daha ağır mukabelede bulanacağız."

'Nazilerin yaptıklarıyla, Yunanistan sınırındaki görüntüler arasında hiçbir fark yok'

Erdoğan, Yunanistan sınırında mülteciler ile Yunan polisi arasında yaşananlara ilişkin olaraksa, şu ifadeleri kullandı:

"Nazilerin yaptıklarıyla, Yunanistan sınırındaki görüntüler arasında hiçbir fark yok. Hayatlarını kurtarma ve çocuklarına daha iyi bir gelecek kurma dışında amacı olmayan masumların üzerine ateş açılması, gaz bombasından kaynar suya kadar her türlü insanlık dışı muameleye maruz bırakılmaları kelimenin tam anlamıyla bir barbarlıktır."

Yunan polisi, mültecilerin geçişine karşı önlemlerini sertleştirdi.

Yunanistan'dan Göçmen Geçişlerini Engellemek İçin Yeni Önlem: Sınıra Dikenli Tel Çekilmeye Başlandı - onedio.com
Yunanistan'dan Göçmen Geçişlerini Engellemek İçin Yeni Önlem: Sınıra Dikenli Tel Çekilmeye Başlandı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir