Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Erdoğan'a Yeni Hükümetimizi Bugün Takdim Edeceğim'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Davutoğlu, 'Bugün inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi takdim edeceğim, erken seçim startının en somut adımı atılmış olacak' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada, 'Bugün öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim, bir anlamda erken seçime gidiş startının en somut adımları da atılmış olacak' dedi.

'Bugün Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim hükümet ile de geçici bir hükümet havasında çalışmayacağız' diyen Başbakan Davutoğlu, 'Hani 'bu geçici bir hükümettir, tam da puslu havadır, puslu havalarda meydana çıkalım' diyen çakallar varsa hiç hesap etmesinler biz onları o çakallara bırakmayız bu meydanları.' ifadelerini kullandı.

'4 yıllık hükümet gibi çalışacağız'

Başbakan Davutoğlu, '1 Kasım'a da giderken sanki 4 yıllık hükümet gibi çalışacağız. Milletimiz bu anlamda rahat etsin' dedi.

'Bahçeli'nin 'Hayır' dediğini unutmasınlar'

Davutoğlu, Bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'e yönelik eleştirilere ilişkin, şunları kaydetti:

'Bugün Sayın Türkeş'e saldıranlar, iftira edenler, hakaret edenler, onun devlet adamlığı, ahlakı karşısında onu neredeyse manevi bir lince maruz bırakanlar, Sayın Bahçeli'nin görüşmemizde geri kalan 4 opsiyona, oraya giderken 5 opsiyonumuz var demiştim, 4 opsiyona da birer birer 'Hayır' dediğini unutmasınlar. Hayır ve ret politikalarını yürüttü Sayın Bahçeli. Şimdi de Sayın Türkeş'i reddediyorlar, etmeye çalışıyorlar, ihraç talebiyle. Allah aşkına, devletin ve milletin çağrısına 'evet' demiş olan kim olursa olsun, onu kim reddederse etsin, millet reddetmez.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mario Auditore

takdim etmek için hazır ayağa kalkmışken bana da 1 bardak kola getirsene dolaptan

Zlatan Morunix

Ananı ve avradını hatta sülalenide takdim ederseniz Johnny Sins ve arkadaşları olarak bizlerde çok mutlu oluruz sayın boşbakanım.