Görüş Bildir
Haberler
'Emek' Desen Var, 'Liyakat' Desen O da Var: Bir Günde Memur Olup, Cumhurbaşkanlığı'na Atandı

etiket 'Emek' Desen Var, 'Liyakat' Desen O da Var: Bir Günde Memur Olup, Cumhurbaşkanlığı'na Atandı

Ulaş
11.02.2021 - 11:28

CHP'li Murat Emir, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü'nün oğlu Taha Hülagü'nün yükseliş öyküsünü anlattı. Emir'in aktardığına göre; Taha Hülagü, önce AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde SEKA Müze Müdürü yapıldı, ardından yine sınavsız olarak Özel Kalem Müdürü oldu. Burada 1 gün çalıştıktan sonra “memur” sıfatını alan Hülagü, Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasi Koordinasyon Kurulu’na atandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kocaeli Üniversitesi'ndeki hukuksuz uygulamaları TBMM gündemine taşıyan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Rektör Sadettin Hülagü'nün oğlunun jet hızıyla yükseliş öyküsünü ortaya çıkardı.

Cumhuriyet'in aktardığı bilgiye göre Emir, Rektör Hülagü’nün oğlu Taha Hülagü'nün, babasının üniversitesinden mezun olur olmaz sınavsız olarak önce AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde SEKA Müze Müdürü yapıldığını, ardından yine sınavsız olarak Özel Kalem Müdürü olduğunu belirtti. Burada 1 gün çalıştıktan sonra “memur” sıfatını alan Hülagü, Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasisi’ne geçiş yaptı.

Süresi dolmadan dekan yapıldı...

Süresi dolmadan dekan yapıldı...

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü

Kocaeli Üniversitesi'ndeki hukuka aykırı atamaları gündeme getiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye yazılı soru önergesi sundu. Rektör Sadettin Hülagü'nün oğlu Taha Hülagü'nün hızlı yükselişine de değinen Emir, şu ifadeleri kullandı:

'Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, üniversitedeki uygulamaları, açıklamaları ve akademisyenlere yönelik tavırlarıyla tepki çekmekte, yasa ve yönetmeliklere aykırı atamalarla hukuk dışı uygulamalara imza atmaktadır.

Söz konusu hukuk dışı uygulamalardan biri de, Hukuk Fakültesi dekanlığına atama sırasında yaşanmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında 1. Hukuk Müşaviri olarak çalışırken 2013 yılında doçentlik unvanı alan Bayram Keskin, 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu’na atanmıştır. Keskin, 30 Aralık 2019 tarihinde profesörlük kadrosu almış ve 2020 yılının başında Hukuk Fakültesi’ne dekan olarak atanmıştır. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun “Profesörlüğe yükselme ve atama” başlıklı 26. Maddesine göre profesörlüğe yükseltilerek atamada, doçentlik unvanını alan kişinin en az beş yıl süreyle ilgili bilim alanında çalışmış olma şartı bulunmaktadır. 5 yıllık çalışma şartını sağlamayan Keskin’in profesörlük kadrosu alarak dekanlığa atanması işlemi hukuka aykırı bir şekilde yapılmıştır.

Bir günde memur yapıldı...

Bir günde memur yapıldı...

Rektör Hülagü’nün oğlu Taha Hülagü’nün üniversitede doktorasını bitirdikten sonra kamudaki hızlı yükselişi de dikkat çekmektedir. Taha Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde (Endüstri Müh. Anabilim Dalı’nda) doktorasını bitirdikten sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kağıt Müzesi’ne müdür olarak atanmış, sonra da Kocaeli Büyükşehir Belediye’si özel kalem müdürlüğüne atanmıştır. Taha Hülagü, burada bir gün görevde kaldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasi Koordinasyon Kurulu’na atanmıştır.'

Aşı ile gündeme gelmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
679
259
68
29
18
13
10
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Metin Akalp

Ama siz de yargısız infaz yapıyorsunuz. Öyle tepeden inme makam verilmemiş. Adam koskoca 1 gün boyunca çalışmış. Demek ki 1 gün boyunca verdiği emek ve gayre... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

20 yaşındaki gençlere 3-4 ayrı iş deneyimi soruyorlar iş başvurularında. Demek ki istedikleri böyle 1 günlük deneyimlermiş.

Sedat Yılmaz

Bu rezillere artık söyleyecek söz bulamıyorum. Yaptığınız bütün adaletsizliklerin ve yaşattığınız bütün acıların hesabını vereceğiniz günü bekliyorum.