Elden Ele: İngiltere'de Bir Kitabevi 250 Gönüllünün Desteği ile Taşındı

 > 
566PAYLAŞIM

İngiltere'nin Southampton şehrinde bulunan October Books kitabevi, kitapseverlerin desteği ile taşındı. Yan yana dizilen 250 kadar gönüllü, kitapları elden ele uzatarak, kitabevini taşınma masrafından kurtardı. 

Southampton’da bulanan ve kâr amacı gütmeyen kitabevi October Books’a yeni yerlerine taşınmak için 250 gönüllüden destek geldi. 2 binden fazla kitabı yeni binalarına taşımak için toplanan gönüllülerden bir insan zinciri oluşturuldu.

150 metrelik insan zinciri

Medyascope'un Guardian gazetesinden aktardığı habere göre, October Books bağışlarla ve krediden alınan fonlarla satın aldıkları eski banka binasına gönüllüler aracılığıyla taşındı. Pazar günü toplanan gönüllüler, 150 metrelik bir insan zinciri oluşturarak kitabevinin taşınmasına yardımcı oldu.

"Toplum için çalışmanın karşılığını görmek güzel"

Gönüllülerin desteğinin inanılmaz bir topluluk gösterisi olduğunu söyleyen kitabevinin gönüllü çalışanı Clare Diaper, “Bizler toplumumuz için çalışıyoruz ve bu karşılığı görmek gerçekten yüreklendiriyor” dedi.

İnsan zincirine katılan Jani Franck, Southern Southern Daily Echo gazetesine konuştu. Bunun harika bir şey olduğunu söyleyen Franck, “Topluluğun gücü bir araya geliyor ve böyle bir desteğe ulaşıyor. October Books gerçekten çok iyi geçti” diye konuştu.

Yeni bina için 487.800 euro toplandı

1977’de kurulan October Books’un arkasındaki insanlar kitabevini “Rus Devrimi’nden sonra radikal kitapçı kooperatifi” olarak tanımlıyor. Kitabevi, ağustos ayında eski bir NatWest banka binasını satın almak için 487.800 euro topladıklarını ve daha sonra taşınmak için gönüllüleri aradıklarını açıkladı.

Bir hatırlatma: Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bulunan Robinson Crusoe 389 kitabevi de, 2014 yılında yeni adresine gönüllülerin desteği ile taşınmıştı...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir