Elazığ Depreminin Artçıları Devam Ediyor! En Son Deprem Nerede Oldu? İşte AFAD ve Kandilli'nin 28 Aralık 2020 Son Depremler Listesi...

0PAYLAŞIM

Dün sabah saatlerinde Elazığ ilinde 5.6 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştı. Bugün ise o bölgede yaşanan depremin artçıları devam ediyor. Ege Bölgesi'nde ise onlarca küçük çapta deprem meydana geldi. Bu depremler ileride yaşanabilecek olan büyük depremlerin habercisi mi merak ediliyor. Vatandaşlar ise depremlerin nereden meydana geldiği, hangi şiddette olduğu ve derinliği gibi sorulara yanıtlar arıyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD ise Türkiye’de ve komşu ülkelerde meydana gelen depremleri günlük olarak paylaşıyor. Peki, 28 Aralık'ta (bugün) nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu?  İşte Türkiye'de yaşanan son depremler ve detayları...

Elazığ'da 5.6'lık Depremin Ardından Artçılar Endişelendiriyor.

Dün, Elazığ'da saat 9.37'de yerin 15 kilometre derinliğinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, yaşanan 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından 24 saat içinde biri 3.7, diğerleri 1.0 ile 2.7 arasında değişen toplam 75 artçı deprem meydana geldi. Ayrıca Elazığ’a komşu iller Malatya, Tunceli ve Bingöl’de de 15 ile 2.5 arasında değişen depremler meydana geldi.

Elazığ’da dün meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından 24 saat geçerken, toplamda 75 artçı deprem meydana geldi. 28 Aralık tarihinde ise genel olarak artçı depremlerin büyüklüğü 2.0, 1.9, 1.4 ve 1.1 olarak kaydedildi.

Ege Bölgesi'nde De Ufak Çaplı Depremler Sürüyor.

Son zamanlarda art arda sarsıntılar yaşayan Ege Bölgesi'nde halen devam eden depremler ardından, gözler Kandilli ve AFAD verilerine çevrildi. İki kurumunda son depremler verilerine göre, Ege Bölgesi’nin yanı sıra farklı şehirlerde de artçı sarsıntılar yaşanıyor. 

Her gün küçük çaplı depremlerin meydana geldiği Kuşadası Körfezi'nde gece saat 00.443 vakitlerinde 2.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Derinliği, AFAD ve Kandilli tarafından 8.0 kilometre olarak açıklandı. Ardından aynı bölgede 1.9, 2.0 ve 2.2 büyüklüğünde art arda depremler meydana geldi.

Çanakkale'de ise sabaha karşı saat 04.33'de 2.9 büyüklüğünde bir deprem bildirildi. Depremin derinliği ise 4.7 kilometre olarak belirtildi.

En Son Deprem Nerede Oldu ?

Deprem kuşağında olan Türkiye endişelenmeye ve en son nerede deprem olduğunu merak etmeye ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet adreslerinden anlık olarak deprem bilgilerini paylaşıyor. Bu sayfalarda en son nerede deprem olduğu, bu depremin şiddeti ve derinliği gibi bilgiler yer alıyor. 👇

AFAD son depremler sayfası için tıklayın

Kandilli son depremler sayfası için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir