Görüş Bildir
Haberler
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir? E-Okul VBS'de Hangi Bilgilere Erişilebilir?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir? E-Okul VBS'de Hangi Bilgilere Erişilebilir?

CansinA
09.02.2022 - 15:59

İkinci dönemin başlaması ile birlikte en az öğrenciler kadar veliler de heyecanlı. Çocuklarının notlarını, devamsızlıklarını ve birinci dönem karnelerini görüntülemek isteyen binlerce veli ise e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine (VBS) nasıl giriş yapabileceğini araştırıyor. Öğrencilerin notları, devamsızlıkları gibi birçok hususa erişebilecekleri E-okul Veli Bilgilendirme sistemine erişmek isteyen veliler için E-okul VBS linki ve izleyecekleri adımlar haberimizde...

İkinci dönemin başlaması ile birlikte veliler, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne (VBS) nasıl erişeceğini araştırmaya başladı. Öğrencileri hakkında çeşitli bilgilere sahip olmak isteyen veliler için E-Okul VBS'ye erişecekleri link, uygulamaları gereken adımlar ve neleri öğrenebilecekleri haberimizde...

Adımlar Şu Şekilde;

Adımlar Şu Şekilde;

e-Okul'a giriş yapmak için öncelikle e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi (linke tıklayarak adrese ulaşabilirsiniz.)  adresine gitmelisiniz. Bu adreste sisteme giriş yapmak isteyen öğretmenler e-Okul Yönetimi Bilgi Sistemi Girişi sekmesini, sisteme giriş yapmak isteyen öğrenciler ve veliler ise Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi sekmesini seçmelidir.

Veliler E-Okul VBS'den Neler Öğrenebilir?

Veliler E-Okul VBS'den Neler Öğrenebilir?

Yazılı Sonucu Sorgulama

  • e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin (VBS) en sık kullanılan hizmetinden birisi de yazılı sonucu sorgulama sayfası. Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul’a giriş yaparak sonuçları istedikleri zaman öğrenebiliyorlar.

Sınav Bilgileri

  • e-Okul sayfasının en önemli özelliklerinden birisi de sınav bilgilerinin yer aldığı sayfa. Bu sayfa ile öğrenci ve veliler sınavda sorumlu olunan konulardan haberdar olabiliyor.

Devamsızlık Sorgulama

  • Okula kayıtlı olup okula gitmeyen, özürlü veya özürsüz devamsızlık yapan, geç kalan öğrencilerin e-okul sisteminden takip edildiği sayfadır.

Ders Programı

  • e-Okul üzerinden öğrencilerin haftalık ve dönemlik ders programları istenildiği zaman öğreniliyor. Öğrenci ya da velinin sisteme kendi bilgileri ile giriş yaptıktan sonra açılan sayfa üzerinden kolayca ders programı görüntüleniyor.

Diploma Puanı

  • Diploma puanı özellikle mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği sayfalar arasında yer alıyor. Mezun olacak ve olan öğrenciler e-okul’a giriş yaparak mezuniyet puanlarını öğrenebilirler.

Sınav Tarihleri

  • Öğrenciler ve velilerin sözlü veya yazılı sınavların hangi tarihte gerçekleşeceğini sorgulayabildiği sayfadır.

Davranış Notları

  • Davranış notu, ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışlarını ölçütler kullanılarak öğretmenler tarafından verilen nottur.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın