Görüş Bildir
Haberler
E Okul Veli Girişi Nasıl Yapılır? E Okul Nedir, Nasıl Kullanılır?

E Okul Veli Girişi Nasıl Yapılır? E Okul Nedir, Nasıl Kullanılır?

İlkokul, ortaokul ve lisede yarıyıl tatiline az bir süre kaldı. Öğrenci velileri, e okul üzerinden karne ve ders notları başta olmak üzere birçok bilgiye ulaşabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul uygulaması, öğrenci ve öğrenci velilerinin birçok işlemini yapmasına sağlıyor. Eğitim için büyük bir gelişme olan ve kolaylık sağlayan e-okul nedir? E-okul öğrenci girişi nasıl yapılır? E- Okul karne ve sınav notu nasıl sorgulanır? E- Okul'da neler yer alır? İşte e okul VBS giriş ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

E Okul yine velilerin yardımcına koşacak. Bakanlığın e okul uygulaması ile birçok işlem online olarak yapılabiliyor. Bu sistemde öğrenci girişi ve yönetici girişi olmak üzere iki giriş yöntemi mevcut. VBS sistemine T.C. Kimlik Numarası ve okul numarası gibi bilgilerini yazılması ve ikinci ekranda yer alan soruların doğru cevaplanması ile hem öğrenci hem de veliler kolaylıkla giriş yapabilir. Peki, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)’ne nasıl giriş yapılır? E- Okul karne ve sınav notu nasıl sorgulanır? E- Okul'da neler yer alır? İşte merak edilenler...

E-Okul Nedir?

E-Okul Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında kullanıma açılan hizmet sistemi olan E okul sistemi ile öğrencinin eğitime başladığı günden itibaren mezun olana kadar takip edilen süreci tüm detaylarıyla ulaşabileceğimiz sistemdir. Tüm özel veya resmi anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise kurumlarının kullanması gereken bir yazılımdır.

Veli bilgilendirme sistemi ve yönetim sistemi olarak iki farklı girişi vardır.

E-Okul sistemine giriş yapmak için öncelikle https://e okul.meb.gov.tr adresine giriş yapmalısınız.

E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza çıkacak sayfada, ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlayınız.

Sonra öğrencinin T.C. kimlik numarasını giriniz.

Son olarak da öğrencinin okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklayınız.

Daha sonra karşınıza çıkan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı kimlik bilgilerine girerek veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz.

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili durum bilgilerini, okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

E OKUL VBS GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E-Okul VBS Veli Girişi Nasıl Yapılır?

E-Okul VBS Veli Girişi Nasıl Yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, velilerin çocuklarının ders başarılarını, sonuçlarını takip edebileceği bilgilendirme yazılımıdır. Online site üzerinden öğrenci bilgilerine ulaşımı sağlar. Veliler tarafından sıklıkla kullanılan bu sistem ile eğitim bilgilerine kolaylıkla ulaşılabiliyor.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda ki linke tıkladıktan sonra üst kısımda yer alan 'Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş' bölümüne tıklayınız.

O bölümün altında yer alan 'Öğrenci T.C. Kimlik No' ve 'Öğrenci Okul No' kısımlarını doldurup yandaki kutuda yazan rakamları sağ taraftaki boş alana giriniz.

Ardından açılan sayfada karşınıza her açılışta farklı sorular gelecektir. Bu sorular öğrencinin kimlik bilgilerini doğrulamak amaçlıdır. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdikten sonra öğrencinin fotoğrafını seçiniz.

İşlemleri yaptıktan sonra alt kısımda yer alan 'Tamam' butonuna tıklayınız.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın