Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünya Tarihinin En Garip ve Yaratıcı 20 Silahını Tanıyınca Çok Şaşıracaksınız!

Sanat -

İnsanlık, bir diğerini öldürebilmek için tarih boyunca pek çok farklı silah geliştirmiştir: tabancalar, tanklar, çeşitli zehirler, kılıçlar... Ancak özellikle 20. yüzyılda, insan öldürmek için çok daha yeni ve yaratıcı teknikler geliştirilmiştir. İşte şeytanın bile aklına kolay kolay gelmeyecek 20 silah:

Kaynak: http://all-that-is-interesting.com/world...

1. Vespa 150 TAP

Bu Vespa scooter, 1956 yılında Fransız paraşütlü birlikleri için modifiye edilmiştir ve hareket ederken tüfeğin ateşlenmesi düşünülmüştür.

2. Yarasa Bombası

ABD tarafından II. Cihan Harbi'nde tasarlanan ve "Bat Bomb" ismi verilen bu silah, içinde küçük bombalar taşıyan yarasaların bulunduğu 1000 bölmeden oluşmaktaydı.

3. Akustik Kedicik

Soğuk Savaş sırasında, CIA kedilerin kulaklarının içine mikrofon, kafataslarının içine ise radyo alıcıları yerleştirerek Sovyetleri gözlemeyi amaçlamıştı.

4. "Who Me" Koku Bombası

"Who Me", II. Cihan Harbi sırasında ABD tarafından üretilen ve insan dışkısına benzer bir koku salan silahtı.

5. Ruj Pistol

"Ölüm Öpücüğü" adı da verilen ruj görünümlü bu silah, KGB ajanları tarafından suikast gerçekleştirmek amacıyla kullanılmıştı.

6. Paris Topu

I. Cihan Harbi sırasında Fransızlar tarafından Almanlara karşı kullanılan "Paris Topu", gelişmiş bir silah olmasına rağmen hedefi tutturma konusunda başarısız olduğundan, psikolojik korku yaratmak amacıyla kullanılmıştı.

7. Krummlauf Eğimli Tüfeği

Nazilerin köşelerden ve duvarların üzerinden ateş etmek için icat ettiği bu tüfek, tahmin edebileceğiniz sebeplerden ötürü başarılı olamamıştı.

8. Zıplayan Bomba

Naziler tarafından geliştirilen bu bomba, havadan suya atıldıktan sonra bir süre yüzeyde kalmakta, daha sonra bir denizaltına denk geldiğinde patlamaktaydı.

9. Man Catcher

18. yüzyıl Avrupası'nda kullanılan bu silah, insanları atın üzerinden düşürmek için kullanılmıştı.

10. Bulgar Şemsiyesi

İçinde zehirli bir saçmanın bulunduğu bir bölme barındıran bu silah, 1978 yılında Bulgar bir yazarı öldürmek için kullanılmıştı.

11. Bagh Naka

Antik çağlarda Hindistan'da kullanılan Bagh Naka, parmaklara geçirilerek düşmana zarar vermek için kullanılmaktaydı.

12. Lazer Uçağı

İçinde bir lazer sistemi bulunan bu uçak, hedeflenen yerleri çok yüksek enerjili lazer ışını göndererek yok etmeyi amaçlıyordu.

13. Arşimet'in Pençesi

Gemileri batırmak için kullanılan bu silah, Eski Yunan'da Romalılara karşı kullanılmıştı.

14. Habakkuk

II. Cihan Harbi sırasında İngilizler tarafından Alman denizaltılarını vurmak için geliştirilen ve buzdan üretilen bu silah, projenin yüksek maliyeti nedeniyle hayata geçirilememişti.

15. Güneş Silahı

Almanlar tarafından II. Cihan Harbi sırasında tasarlanan bu silahın güneş enerjisini kullanarak şehirleri yakması amaçlanmış, ancak bu fikir hayata geçirilememişti.

16. Anti Tank Köpekleri

Sovyetler tarafından hayata geçirilen Anti Tank Köpekleri Projesi, üzerlerine patlayıcı bağlanmış köpeklerin düşman tanklarına gönderilerek patlatılması amacını güdüyordu.

17. Yüzük Silahı

19. yüzyıl sırasında genelde kadınlar tarafından kullanılan bu silah, parmağa geçirilen ve mermi atma özelliği olan bir yüzüktü.

18. Mikrodalga Ateşleyici

Ölümcül bir silah olmayan mikrodalga ateşleyici, kalabalık düşman gruplarını yüksek frekanslı mikrodalgaya maruz bırakarak, acı ve rahatsızlık yaşamalarına sebep oluyordu.

19. Armonika Silahı

Gerçekte bir müzik aleti olarak kullanılamayan armonika silahı, mızıkaya benzer şarjörüyle 19. yüzyılın ilginç tasarıma sahip silahlarından biriydi.

20. El Feneri Silahı

Bu silah, ilk olarak 2011 yılında Kuzey Koreli bir suikastçinin çantasında bulundu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
w_are_u

8. Zıplayan Bomba denizaltılarına karşı değil alman işgali altındaki ve almanya içindeki yerlerde barajlara karşı kullanıldı. Baraj gölü üzerine atılır ve zıplayarak ve sekerek baraj duvarına su hizasından çarpması için tasarlandı çokta başarılı oldu

hipergrafi

Dünya savaşı yerine Cihan harbi denmiş. Hmmm Ayça bunu sevdi. 😊

okabe-rintarou

#17. Yüzük Silahı iyimiş

halil-yilmaz3

önüne gelen galeri açıyor ve bilginin gerçekliğine önem vermiyor kendi kafasına göre sağdan soldan duyup gördüğü şeyleri analize edip kendi aklındaki şeyi bilgi olarak burda okuyuculara sunuyor onedio bok batağına döndü zaten buzzy cakmasıydı tamam ona eyvallahta en azından içerik hazırlayan kişilere dikkat edilmesi lazım üyelik ücretsiz diye önüne gelen birşeyler ypaıyor internette bilgilerin çoğu tamamiyle yanlış tüm bunları senin bilgisizliğine veriyorum umarım bilgisizliğindendir yoksa bunları gerçek olarak kabul ediyorsan cok ayrı bir durum söz konusu

hanutarial

8 numara zıplayan bombayı ile ilgili bilginin gerçeklikle alakası yok. Zıplayan bomba barajlara belirli bir mesafede uçaktan bırakılır, bomba su üstünde sekerek baraja kadar gelir ve baraja çarptıktan sonra dibe çöker (bomba uçaktan bırakılmadan önce ekseni etrafında ters yöne hızlı bir şekilde döndürülür ki bomba baraja çarptıktan sonra baraj duvarından ayrılmadan aşağıya insin). Basıncın etkisiyle patlayıp barajın yıkılmasını sağlar. Denizaltı ne alaka?

Görüş Bildir