Görüş Bildir

Dünya Devi Microsoft, Gamer'lar Tarafından Kullanılan Discord'u 10 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Haberler
> Dünya Devi Microsoft, Gamer'lar Tarafından Kullanılan Discord'u 10 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Bloomberg tarafından hazırlanan habere göre Microsoft, aylık 140 milyondan fazla kişinin aktif olarak kullandığı Discord'u 10 milyar dolar karşılığında satın almak istiyor.

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articl...

Microsoft, Discord için yüklü bir para ödemeye hazır

Microsoft, Discord için yüklü bir para ödemeye hazır

Bloomberg tarafından yapılan haberde Microsoft'un Discord'u 10 milyar dolar civarında bir para ile satın almak istediği belirtildi. Burada bazı kaynaklar ise Discord'un diğer büyük şirketler ile görüştüğü yönünde.

Ayrıca Discord, halka arz yolunu da seçebilir. Aylık 140 milyon aktif kullanıcısı ve 130 milyon dolarlık geliri olan Discord için biçilmiş olan piyasa değeriyse 7 milyar dolar.

Discord aslında ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bir platform fakat Discord'un Nitro paketlerini alarak çeşitli özelliklere sahip olabiliyorsunuz. Bunlar yayınların daha yüksek çözünürlüklü olması da olabilir, sohbette size özel emoji atma da olabilir.

Microsoft, Discord'u Game Pass'e dahil etmek istiyor

Microsoft, Discord'u Game Pass'e dahil etmek istiyor

Bu satın alımın hali hazırda çok popüler olan Game Pass için yapılacağı yönünde bilgiler var. Bünyesine birçok oyun firması katarak Game Pass'i güçlendiren Microsoft, Discord Nitro'yu da Game Pass'e katarak gücüne güç katmak istiyor.

Şu anlık sıcak bir gelişme olduğu için Discord'un nasıl bir karar aldığı hakkında bir bilgi yok fakat önümüzdeki günlerde Discord'un kararını açıklamasıyla oyun dünyasında büyük bir satış gerçekleşebilir.

Siz olsanız Discord'u 10 Milyar dolar karşılığında satın alır mıydınız?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
4
3
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?