Dramatik İntihar Notu ile El Ele Ölüme Yürüyen 50 Yıllık Evli Kanser Hastası Çift

19bPAYLAŞIM

Bugün sosyal medyada konuşulan çok üzücü bir olay var. 72 yaşındaki Altan Çetin ve 70 yaşındaki Ülker Çetin çiftinin dramatik intiharı ve arkalarında bıraktıkları notlar...

Ülker ve Altan Çetin çifti tam tamına 50 yıllık evliydi. Dile kolay, neredeyse bir ömür...

Yaşadıkları Mersin'den tatil için Çeşme'ye gittiler. Çünkü kanser hastasıydı her ikisi de. Kaldıkları otel odasına temizlikçiler girdiğinde ise iki tane zarf ile karşılaştılar.

Zarflardan birinden intihar notları çıktı. Öyle nazik ve öyle kararlı yazılmıştı ki... Ancak emekli öğretmenlerin elinden çıkardı böylesi.

Otel yönetimine, 

Yaşlılık ve hastalık sorunlarımızdan kurtulamıyoruz. Bu nedenle hiç kimseye muhtaç olmadan gitmeyi seçtik. Yaptığımız şey için güzel otelinizden ve güler yüzlü personelden özür dileriz. Kalan paramızı personele dağıtın. Diğer eşyaları ihtiyacı olanlara paylaştırmanızı rica ederiz.

Ülker Çetin, Altan Çetin

"Kimseyi yormadan, kırmadan, muhtaç olmadan gidiyoruz..."

Adli merciye, 

Hiç kimsenin etkisi ve müdahalesi olmadan hayatımızı sonlandırıyoruz. Bedenlerimizi 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağışlıyoruz. Lütfen gereğini yapınız. Çok mutlu bir yaşam sürdük. Kimseyi, yormadan, kırmadan, muhtaç olmadan gidiyoruz. 

Ülker Çetin, Altan Çetin

(Bu notlardan hariç bıraktıkları zarfta ise çiftin yazdığı gibi 2000 TL nakit para bulunuyordu)

Altan Çetin'in, sosyal paylaşım sitesi Facebook'da son yazdığı ileti de yaşlı çiftin intiharını haber veriyordu.

Bu iletiyi merak edenler elbette sordular ne olduğu ama gerçek olmasına ihtimal verdiler mi bilinmez. Altan Bey'in ve Ülker Hanım'ın, çocuklarına sitem etmiş olabileceği de düşünüldü.

Otel kameralarına göre el ele yürüyerek sahile doğru gitti Altan Bey ve Ülker Hanım. Denizin içine doğru yürüdüler...

Ancak Sahil Güvenlik ekipleri tüm aramalara rağmen onları bulamadı. Hatta belki de intihardan vazgeçmiş bile olabilirlerdi. Yine de Çeşme kıyıları arandı.

Çok değil, daha 1 ay önce torunları ile hasret giderirken belki de tüm dertlerini unutmuşlardı.

Altan Çetin ve Ülker Çetin, torunlarını ne kadar sevdiğini her fırsatta sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Denize yürüyüşten 24 saat sonra denizin kenarından, notlarında yazdıkları kararı uygulamış olarak bulundular; yan yana...

Çiftin intihar etmeden önce yurt dışında yaşayan oğullarına Whatsapp üzerinden bir mesaj gönderdiği ortaya çıktı. Mesajda: "Eşyalarımızı ve arabamızı sattık. Bankadaki paramızla birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Geride hiçbir anı bile kalmadı. Şimdi gidiyoruz. Hoşça kal"

İki dakika sonra oğullarından gelen cevap ise olayın kendisinden bile daha acıydı neredeyse: "Hastasınız siz, aynı anneannem gibi, canlınız yetmedi, kendinizi öldürerek de ağzıma sı.ın. Nefret ediyorum ikinizden!"

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
malcolm_ali

Referandumu bekleyeydin bari, Facebook'ta 10 Aralıkta paylaştığı profil güncellemesinin yorumlarını okuyun, birisi neredesiniz diye sormuş verilen cevap "Öldük. Şu anda cehennemde kazanda kaynamakla meşgulüz. Az önce zebaniler sigara molası verdi. Ben de bu fırsatta yazıyorum. Şu anda Türkiye kış mevsimindeymiş diye duydum. Siz de buraya gelin, sıcacık." Yorumsuz.

ebunadkassar

Yetişkin iki insanın almış olduğu, ve bence uzun bir süreçten sonra uyguladıkları bir olay! kolay değil tabi ki ne onlar için ne arkada kalanlar için!

corpse-bride

haberlerde gördüm bunu üzüldüm ya keşke yapmasalardı en cok üzüldüğüm cenazeleri kalmış kaç gün morgda gelen alan olmamış defnetmeye bugün bi yakınları gelip almış sonunda nasıl evlatsınız siz ya kızmış olabilirsiniz ama ne olursa olsun bir ölüyü gömmek zor olamasa gerek ! son görevinizi yapaydınız olan olmuş zaten intiharı seçen onlar

Gizli Kullanıcı

çocuk haklı bunlar hasta ruhlu insanlar nasıl bir insan yurt dışındaki oğullarına intihar mesajı gönderir oradan ne yapmasını bekliyorlar kim kime ne yaptı olaylar bu noktaya nasıl geldi bilemiyoruz ne olmuş olursa olsun dediği gibi "kendilerini öldürüp adamın ağzına sıçmışlar" nasıl bir insan kendi oğluna bu kadar büyük bir acı yaşatır hiç mi onun psikolojisini düşünmezler bir de torunları var onun bu durumu en azından yetişkin olana kadar duymamasını umarım şükür Türkiye'de değil duymama ihtimali var.

hic-iste

Kim bilir oğullarına ne yaşattılar da o tepkiyi aldılar? Yanlarında mıydık, ebeveynliklerini gördük mü? Belki oğullarının yerinde biz olsak biz de aynı tepkiyi verecektik. Her anne babanın kutsal olduğuna inanmıyorum.

corpse-bride

haklısın ne olduğunu bilemeyiz ama nedense defnetseler iyi olurdu dedim sonra pişmanlık yaşayabilir insan cenazeler morgda kalmış yaw iki adam tutup defnettirmek zor değildi bence tecavüzcü sapık manyak mı ki bunlar da deve kini gibi öfke duyuyorlar

hic-iste

Haklısınız defnetseler iyiydi ama tecavüzcü, sapık veya manyak olmadıklarına dair bir bilgimiz yok.

Görüş Bildir