Görüş Bildir
Haberler
Dövizdeki Tarihi Zirvenin Ardından: #BeratAlbayrakİstifa Sosyal Medyanın Gündeminde

etiket Dövizdeki Tarihi Zirvenin Ardından: #BeratAlbayrakİstifa Sosyal Medyanın Gündeminde

Türk Lirası'nın döviz karşısındaki değer kaybı hızlanarak tarihi seviyelere ulaştı. Ekonomide ağırlaşan tablo Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik tepkileri artırdı. Twitter'da #beratalbayrakistifa etiketi TT listesine girdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türk Lirası bir süredir döviz karşısında yatay seyrederken, son günlerde atağa geçen döviz rekor üstüne rekor tazeliyor. Dolar 7.30'u, Euro ise 8.60'ı aştı. Türk Lirası'nın döviz karşısındaki bu değer kaybı sonrası gözler Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a çevrildi. 

Döviz fiyatlarının artması yüklü miktarda döviz borçlusu olan özel sektörün ödeme dengesini bozuyor. Artan ithalat maliyetleri de vatandaşa hayat pahalılığı olarak yansıyor. 

Albayrak'ın bakanlığı süresince döviz fiyatlarının düşeceği yönünde verdiği mesajlara karşın Türk Lirası'nın değer kaybı sürdü. Bugün gelinen noktada da Albayrak'a yönelik tepkiler arttı. Sosyal medyadan istifa çağrısı yapılıyor. Twitter'da #beratalbayrakistifa etiketi, en çok konuşulanlar arasına girdi.

Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları şöyle 👇

Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları şöyle 👇
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
761
139
37
24
19
14
9
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Malum Şahıs

kötü günler geride kaldı şimdi sırada daha kötü günler var siyasal islam ülkenin anasını belliyor

Toprak Han

Gözümün önünde kendisi, ropdöşambırıyla agzinda purosu, viski bardağında ayran Twitter'a bakiyor.

Kzlt

Berat istifa etse ne değişecek ekonomiyi yıllardır getirdikleri nokta belli bu ekonominin baş rol oyuncuları belli. Hem ne istifası berat harikalar diyarında... Devamını Gör