Doğum Yapabilmek İçin Lösemi Tedavisini Erteleyen 19 Yaşındaki Anne, Bebeğinden Bir Ay Sonra Hayatını Kaybetti

-

19 yaşındaki anne, uğruna kanser tedavisini ertelediği oğlunu kaybedişinden bir ay sonra hayata gözlerini yumdu. Brianna Rawlings, oğlu Kyden'a bir yaşam şansı verebilmek için tedavisini ertelemişti.

Ayrıntılar Mirror kaynaklı haberimizde:

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

Lösemi ile savaşında önceliği oğluna vererek tedaviyi erteleyen genç kız Brianna Rawlings, cesur hareketinden dolayı daha önce manşetlere çıkmıştı.

Yeni doğan oğlunu tutarken fotoğrafları bulunan Rawlings, doğumdan birkaç gün sonra oğlunu kaybedişinin ardından hayata gözlerini yumdu.

Sidney, Avustralya'lı genç kız, nadir görülen agresif bir kan kanseri türü teşhisi konulduğunda sadece 17 haftalık hamileydi.

Kendisine sunulan seçenekler arasında hamileliği sonlardırmak ya da tedaviyi erteleyerek 9 ay boyunca oğlunu taşımak bulunuyordu. Rawlings ise hamileliği devam ettirmeyi tercih etti, ki bu kendisinin hayatta kalma şansını yarı yarıya azaltıyordu. Genç kız şiddetli ağrı ve ateş şikayetlerinden dolayı 3 ay erken doğum yapmak zorunda kaldı.

Oğlu Kyden ise doğumdan 12 gün sonra kaptığı mide enfeksiyonu nedeniyle yaşama gözlerini yumdu.

Oğlunu kaybedişinin ardından Daily Mail'e röportaj veren Rawlings, "Minik oğlum Kyden ile geçirme şansını bulduğum, onu tuttuğum, ayak ve el parmaklarını saydığım ve tıpkı karnımdaykenki gibi onunla konuştuğum o 12 gün çok özeldi. Hayatımın en iyi 12 günüydü!" demişti. "Daha sonra aldığımız 'mide enfeksiyonu kaptığı' haberi ise en şok edici ve kalp kırıcı haberdi, saatler içinde de ona veda etmemiz söylendi. Bu enfeksiyon onun değerli hayatını aldı ve oğlumuzun kanatları çıktı."

Çektiği acının ardından Brianna Rawlings'in sağlığı iyiye gidiyor gibi görünüyordu, fakat birden bire durumu kötüleşti.

Erkek kardeşinden alınan kemik iliği transplantı, doktorlar tarafından reddedilince, ailesi doktorların kızlarının hayatını kurtarabileceğini umduğu bir ilaç deneyi için para toplamaya başladı.

Fakat 29 Aralık'ta Rawlings sadece iki enjeksiyon yapılmasının ve 19. yaş gününün ardından maalesef hayatını kaybetti.

Rawlings'in ölümünü doğrulayan kız kardeşi Kourt Rawlings, GoFundMe hesabından "Güzel Briannamız bizimle dünyadaki macerasının sonuna ulaştı ve sonunda bebek ayısı Kyden ile yeniden kavuştu." açıklamasında bulundu.

"Kalplerimiz kesinlikle kırık fakat aynı zamanda artık acı çekmediğini, paramparça olmadığını ve ne gibi haberler alacağından emin olmayan bir durumda olmadığını bilmek bize huzur veriyor."

"Seni yıldızlardan daha fazla seviyoruz güzel kız, yükseklerde uç ve lütfen bulaşıcı gülüşünle bu dünyada nasıl olması gerektiğinden emin olmayanlara yol göster."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bugun-nasil-hissetsem

sevgilisinin acısını düşünemiyorum

why-so

bu ne cesurca ne de kutsal. gereksiz duygusallıklara girmeden aklıselim düşünün biraz. ikisi de yitip gitti. ha iyi ihtimal bebek ölmeyip annesiz büyüyecekti. her şeye bir kutsiyet yüklemekten artık neyin gerçekten kutsal olduğunu unuttuk. annesiz büyüyeceği kuvvetle muhtemel olan bir bebekten vazgeçtiği için duyacağı acı evet kutsal olurdu. bu değil, hiç değil.

dyrc

Lütfen sadece bir tüp kan vererek ilik donörü olun. Kızılay bu işi yapıyor. Belki de masum bir bebeğin hayatını, bir bebeğin annesini kurtaracaksınız. Size batırılan küçücük iğnenin acısı bebeğini kaybeden bir annenin ya da annesiz bir ömür geçirecek olan bir bebeğin acısından daha büyük değil. Ertelemeyin. Lütfen.

gzd1

çok üzücü

dandanakan

Annelik işte...

Görüş Bildir