Görüş Bildir
Haberler
Doğduğun Aya Göre Senin Taşın Hangisi?

Doğduğun Aya Göre Senin Taşın Hangisi?

Galina Grigoryevna
31.08.2018 - 20:45 Son Güncelleme: 25.11.2019 - 12:14

Her taşın kendi içinde bir enerjisi vardır. Herkesin kendine ait taşı vardır. Önemli olan bunu öğrenebilmek. Bakalım doğduğun aya göre senin taşın hangisidir?

Testi çöz ve öğren!

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hangi ayda doğdun?

Kan Taşı!

Kan Taşı!

Doğduğun aya göre sana iyi gelen taş kesinlikle kan taşı! Kan taşı evde bulundurulduğunda huzurun dengelenmesini sağlar ve bu gözle görülebilecek kadar nettir. Huzurun ve dengeyi sağlayan en önemli taşlardan birisi olan kan taşı Mısır döneminde en çok kullanılan taşlardan birisi. En belirgin özelliklerinden birisi vücudun bağışıklık dengesini düzenlenmesini ve kırılganda uğursuzluk getirdiğine inanılmasıyla bilinir. Kansızlığa da iyi geldiği belirtilen bu taşın senin taşın olmasının bizce de bir alakası var. Hemen bir adet edinmelisin.  

Kanserden koruduğu ve kadınlar için regl dönemlerinde düzen ve huzur getirdiği bilinir. Genellikle takı olarak da kullanılan kan taşı, yine kadınların üzerinde doğurganlık etkileri bulundurduğu da söylenir. Negatif psikolojileri pozitife çevirdiği yönünde somut belirtiler bulunurken kesinlikle dinginlik, ılımlılık sağladığı ve gerginlikten uzak tuttuğu belirtilir. Senin taşın kesinlikle kan taşı ve bundan bir adet edinmelisin.

Sitrin Taşı!

Sitrin Taşı!

Doğada nadir bulunan bu taşın özellikleri saymakla bitmez. En büyük özelliklerinden birisi bereketi arttırdığıdır. Yağmur yağması için yapılan dualara da bu taşla çıkılırmış. Sitrin taşı sindireme ve zihinsel fonksiyonlara yardımcı olur. Boyuna takılan sitrin taşı başka insanların negatif enerjisinden sizi korur. Cep telefonu ve birçok elektronik cihazdan aldığımız radyasyonu önler ve manyetik etkilerden korur. Şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Senin için seçtiğimizi bu taş senin ayında doğan kişilere çok iyi geliyor ve uyumluluk sağlıyor. Cilde tazelik verir ve vücutta zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olur. Göz için de iyi gelen sitrin taşı, gözün iyi gelmesini sağlar. 

Depresyonu ortadan kaldırarak kötü düşüncelerini senden uzak tutar. Anlayacağın sitrin taşının özellikleri saymakla bitmez ve sana inanılmaz rahatlama sağlar. Hemen yakınında, vücudunda bir tane bulundurmalısın.

Hematit Taşı!

Hematit Taşı!

Hematit taşı doğada bulunan stresi en aza indiren en iyi taşlardan birisidir. Vücudunuzu ve zihninizi kolayca yönetmenizi sağlar. Cesaret verir ve korkularınızdan arınmanızı sağlar. Kararsız kaldığınızda karar vermenizi kolaylaştırır. Senin doğduğun zamana en uygun taş hematit taşı. Seni çok mutlu edecek ve kafanı rahatlatmak için yardımcı olacak bir taş. 

Dikkat dağınıklığına çok iyi gelecek ve hafızanı güçlendirecek bir yapısı var. Psikolojik etkisi büyük ve mutluluk verir. Sürekli pozitif düşünmeye yol açıyor. Kan dolaşımını güçlendirir, kalbi ve böbreği korur. Son dönemlerde seni baya negatif gördük bu yüzden sana bu taşın iyi geleceğini düşünüyoruz. Bulduğun her alanda bu taşı yanında taşımaya çalış. Vücudunda bulundur. Mutluluğunu bu taşla taçlandır.

Labradorit Taşı!

Labradorit Taşı!

Gözler için faydalı olan bu labradorit taşı senin için çok uygun bir taş. Doğduğun aya göre senin için bu taşı seçtik. Yüksek kan basıncının dengelenmesinde faydalıdır. Kalsiyum eksikliği olan kişilerde kalsiyum eksikliği giderici enerjisi vardır. Aşırı üşüme gibi şikayetlerini giderici özellikleri vardır. Sana ve şu son zamanlarda yaşadıklarına iyi gelecek olan bu taşı yanından ayırmaman gerekiyor.

Sınavlara girmeden önce enerji toplamak için bu taşı vücudunda taşıman gerekiyor. Mevsim değişikliğinde oluşan psikolojik bozukluklara yardımcı olur. Kanada sahillerinde ortaya çıkan bu taş güzellik özelliğiyle de bilinir. Senin için çok enerji sağlayacak bu taş. Pozitif enerji sağlayan bu taşı sakın yanından ayırma.

Aytaşı!

Aytaşı!

Senin doğduğun aya göre aytaşını seçtik. Enerjisinin seni sardığını göreceksin ve somut örneklerini fark edeceksin. Genellikle mücevher yapımında kullanılır. Senin gibi hassas özelliklere sahiptir ve pamuklara sarılarak kullanılması lazım. Sen de aynı öylesin. Karakterinin yapısı olarak kolay zarar görebilen birisin. Aytaşı gibi kendini saklaman gerekiyor. Seni kıran insanlardan uzak dur. Bu hayata bir kez geliyorsun ve kimsenin sana zarar vermesine izin verme. Vücutta oluşan kramplara iyi gelir. Duygusal dengeyi sağlar ve egoya karşı gelir. Sevgilinle aranda oluşacak bozukluklara iyi gelir. İletişimi kuvvetlendirir ve aranızın ısınmasına yol açar. 

Toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Tokluk hissi verdiği için yapacağın diyetlere yardımcı olur. Aytaşını yanından ayırmamalısın ve bir parçan haline getirmelisin.

Peridot Taşı!

Peridot Taşı!

Sinir, korku ve gerginliğe iyi gelir. Senin ayında doğanlar için iyi gelen bu taş geçmiş yıllarda kötü ruhları uzak tutmak için kullanılırdı. Değerli taş olan bu peridot taşı takı olarak kullanılır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kalp ve karın hareketlerinin açılmasını sağlar ve temizler. Önsezilerin güçlenmesini sağlar ve saldırganlık duygularını azaltır. 

Son dönemlerde oluşan ve kafanda netleştiremediğin durumları netleştirmene yardımcı olur. Kendini bambaşka bir dünyada hissetmeni sağlar. Kendini son dönemlerde çok yorgun ve bitkin hissettiğinin farkındasın. Bu taş enerjine ve yenilenmene yardımcı olacak. Boyun çevresine doğru takıldığında gücünün daha çok gösterdiği bilinir. Yanından ve vücudundan uzak tutma. Kendinin bir parçası haline getirmelisin.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
355
179
55
47
34
20
17
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?