Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğanın Bizden Daha Değerli Üyelerine Yaptığımız 9 Zulüm

-

- İnsan hastalıklarının sadece %2'den azı hayvanlarda görülür. İnsan hastalıklarının %98'inden hayvanlarda hiçbir zaman görülmez. 

-  Doktorların %88'i hayvanlar ve insanlar arasındaki anatomik ve fizyolojik farkların hayvan deneylerinin yanıltıcı hala getirmesinin mümkün olduğunu ifade etmektedir. 

- Piyasadaki en az 50 ilaç hayvan deneyleri hayvanlarda kanser oluşumuna sebep olmuştur. Sağlık Bakanlıkları "Hayvan testleri sonuçlarının önemli olmadığını" gerekçesiyle bu ilaçların ve kozmetik ürünlerin satılmasında sorun olmadığı gerekçesi görülmüştür.

1. Köpeklere ve Farelere Yapılan Tütün Deneyi

Sigaranın zararlarını incelenmesi için köpeklere her gün 6 saat olmak üzere 3 yıl boyunca tütün dumanı koklatılırken farelerin derilerine katran bulaştırılarak çürümeye ve tümöre neden olmuştur.

Hala yapılmakta.

2. Maymun Deneyleri (İsrail)

3 yıl boyunca rahatça kıpırdayamayacakları küçük kafeslerde maymunların kafataslarına delikler açılmakta ve beyinlerine bazı kimyasallar enjekte edilerek veya beyinlerinin bazı kısımları çekilip çıkartılarak sonuçlar araştırılmaktadır. Çekilen gizli videolarda da açıkça görülmüştür ki bu deneyler yapılırken sadistçe ve sorumsuzca yapılıp maymunlara gerekli anesteziler yapılmadığı için hayvanlar ameliyat boyunca uyanık kalıp bu acıyı hissetmektedirler.

Hala yapılıyor.

3. Çift Başlı Köpek Deneyi (Rusya)

Bir köpek yavrusunun başını, ön ayaklarıyla birlikte yetişkin bir köpeğe naklederek çift başlı köpek elde etmiş ve köpekler 1 aydan az yaşamışlardır. Nakledilen köpek yavru olduğu için yetişkin ev sahibi köpeğin kalbi iki başa da yeterli kanı pompalayabilmekteydi. Her iki baş da ayrı ayrı süt içebilmekte, hatta birbirlerinin kulaklarını ısırabilmekteydi. O günün şartlarında yeni bir organı bedenin hemen kabul etmediği ve bağışıklık sisteminin yeni organı vücut kabul edene kadar geçici olarak zayıflatıldığının bilinmediği düşünüldüğünde yapılan operasyonun tarihi bir öneme sahip olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Köpekler daha sonra tıp tarihine Frankeştayn'ın Köpekleri olarak geçmiştir.

Deneylerin bir çoğu "Bilim" adına olsa da "Gıda" ismi altında insanlara daha iyi yemek sunmak için hayvanlara yapılan işkencenin farklı bir boyutu gözlenmiştir.

4. Ördekler ve kazlar lüks restoran sahipleri tarafından ciğerleri ve etleri daha lezzetli olsun diye aşırı beslenmeden öldürülüyorlar.

5. Gaga Kesme

Tavuk, hindi gibi hayvanların çiftlik sahipleri tarafından gagaları sorumsuzca ve kontrolsüzce kesilmesinden dolayı hayvanlarda yamyamlık belirtileri fazlasıyla görülüyor.

Giysi (moda) kozmetik sektöründe de hayvanların derisinden giysi yağlarından makyaj malzemesi yapılıyor. Özelikle de kürkler için insanlık kaçak avlanmayı bile göze almış durumda.

Festivaller ve eğlence sektörü hayvanlar için hapishane hayatından farksız.

6. Sirk

Birçok insanın büyük bir tutkuyla izleyip alkışladığı gösterin sahne arkasında büyük bir zulüm var. Hayvanların sahipleri tarafından istedikleri gösteriyi yapması için işkence ve sadist tavırlar sergileniyor.

7. Yunus Gösteri Merkezleri

Her ne kadar fiziki açıdan gülüyor gibi dursa da gülmüyorlar. Birçok yunus suda elektrik akımı sayesinde eğitiliyor ve her yıl kaçak avlanma yüzünden türleri tehlikede.

8. Yulin Festivali

Her yıl  21 haziran Çin'in Yulin kentinde binlerce köpek bu festival için öldürülüyor . Bu festivalin durdurulması için kampanyalar sosyal medya desteği verilse de Çin halkı geleneklerine saygı duyulması gerektiğini söylüyor.

9. Hayvanat Bahçeleri

Hayvanları kafese kapatarak doğal ortamlarından ayırmak onlarda psikolojik sorunlar meydana getiriyor. Ayrıca bazı bakıcıların vahşi hayvanların ziyaretçileri korkutmaması gerekçesiyle onları aç bırakıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
walker-begum

Ağladım yemin ederim.. Allah hepsinin belasını versin öbür dünyada hepsinin yakası ellerimde.....

begumdebegum

Evrene zarar veren TEK tür insan. İnsan türü yok olsa da her şey rahat etse. Bazen Nuh Peygamberin bize 2. şansı vermekle ne kadar hata ettiğini görüp, pişman olduğunu ve o kararı verdiği ana lanet ettiğini düşünüyorum.

narobb

Kesinlikle aynı fikirdeyim keşke bütün insanlar yok olsa da doğa kendini yenileyip insansız yaşamaya devam etse.

Gizli Kullanıcı

birşey dicem şu sigara denen zıkkımı içiyorsunuz sonra insanlıga zararını ölçmek için neden hayvan kullanıyorsunuz. yemin ederim şu dünyadan bi silinip gitsek de bi huzur bulsa diğer canlılılar..

_dodo_

''Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı şeytanı insan şeklinde hayal ederlerdi.' -William Ralph Inge-

Gizli Kullanıcı

Geleneğinize s*çıyım sizin ben çinlileri yazmışsınız da diğer ülkelerde kurban bayramını aynı öyle görüyodur ben buna çok karşıyım hayvanların acısı bizim bayramımız olamaz bunları yapanların aynılarının bin katı başlarına gelsin amin hiçbir zaman insanlara acımıyorum benim gözümde 1 hayvan 1 insandan her zaman daha değerlidir neymiş kurban bayramı ibadetmiş ibadetinize s*çıyım allahın yarattığı canı öldürerek allaha ibadet etmiş olmazsınız yobaz pisliklikler

mutlu-kiz

Sen şu ifadeyi''kurban bayramı ibadetmiş ibadetinize s*çıyım allahın yarattığı canı öldürerek allaha ibadet etmiş olmazsınız yobaz pisliklikler'' kullanarak yanlış bir şey söyledin çünkü zaten koyun'u Allah C.C. bizim için indirmiştir (istersen bir araştır.Bunun hakkında ayetler var). Böylece maddi durumu iyi olmayanların da karnı doymuş oluyor.

ece-naz-turkoglu

İclos kardeşim kurban bayramı dini bir bayramdır bir kere ayrıca onlar festival için yapıyor din için değil. Hangi dindesin acaba?

Başlıklar

BilimÇinFestivalİsrailKanserMaymunRusyaSosyal Medya
Görüş Bildir