Doğal Bir Durum Olduğunu Vurgulamak İçin Regl Kanını Yüzüne ve Vücuduna Sürerek Fotoğraflarını Paylaşan Kadın

9PAYLAŞIM

Günümüzde hala birçok insan, toplum baskısı nedeni ile regl döneminde utanıyor. Fakat 26 yaşındaki Demetra Nyx, regl olmanın onu güçlü hissettirdiğini söylüyor ve düzenli olarak vücuduna ve yüzüne kanını sürdüğü fotoğraflarını paylaşıyor. Detaylar için LadBible kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/news-woman-...

Doğum kontrol hapını 21 yaşında bıraktığını çünkü regl dönemlerini çok ağrılı ve yatakta geçirmek zorunda olduğunu söyleyen Demetra, son zamanlarda regl kanı ile değişik paylaşımlar yapıyor.

Ve şu açıklamaları yapıyor: "Toplumumuz bize periyodlarımızın kirli ve uygunsuz olduğunu öğretiyor. Regl döneminde kullanılan ürünlerle ilgili reklamların hepsinde bizi temizleyeceğinden bahsediyorlar."

"Ben seks koçu olarak çalışıyorum ve daha çok vücutlarımızla ilgileniyorum. Toplumun bize öğrettikleri, bizim kadın olarak öğrendiklerimiz, deneyimlediğimiz tacizler ve seks sırasında vücudun yapabilecekleri ile ilgileniyorum."

"Gerçekten vücudum beni sürekli büyülüyor. Birçok insan, ovülayson döneminin enerjisini yaza, regl döneminin enerjisini ise kışa benzetiyor. Bu doğru olabilir ama ben yine de çok kişisel bir durum olduğunu düşünüyorum."

"Yüzümde ve vücudumda kanlar olan fotoğraflar paylaşmak sadece bir dürtü. Bu resimleri paylaşmamın amacı kadınlara yardım etmek, regl dönemleri ile bağlantı kurmalarını sağlamak. Bir de bunun eğlenceli olduğunu düşünüyorum, insanın kendi kanına dokunması güzel bir his."

View this post on Instagram

Two things I hear frequently: “You post some weird shit” and “I’ve never shared this with anyone before.” . I think they’re related because I often hear them together. Something along the lines of: “Thank you so much for listening. I used to judge you for the stuff you posted but I’m not going to now and I’m so glad I reached out.” . I don’t mind being judged. I mind that *the way the world is* causes me to be judged - that’s not fun - but I do expect it from people. Someone said to me the other day, incredulously, mockingly: “You think posting photos of your blood is going to change the world???” I don’t just think that; I know it. I know it because of the messages I get in my inbox from women saying: thanks, you showed me how to start loving my period too. I know it because of the people I coach - both men and women - telling me they feel more comfortable telling me their scariest fears and desires and traumas because they know I won’t judge them. I know it because the more I embody my work, and the more I challenge the world and myself, the more deeply I am able to hold people through their own processes. I know it even because I know that if this isn’t your first month seeing my blood posts, I know you’re no longer shocked by it the way you were the first time. Even if you don’t like it, even if you’re tired of it - you’re no longer shocked by it. Which means my blood has become a little bit more “normal” to you. That’s how change happens, anyway. Incrementally. Subtly. Slowly. I’m actually going to be focusing my coaching on men next year (will share a new account and tons more on that soon) and I hit a moment of: Will men work with me if I keep posting things like this? And then I realized: I don’t want to work with men who are afraid of it. Women deserve to be totally in love with our own bodies, to know our cycles are amazing. And we deserve men (and other women!!) who can respect this. Stay tuned - a few more weeks til big news! ❤️❤️❤️

A post shared by Demetra Nyx (@demetra_nyx) on

"Kanım bana eğlenceli, güzel ve güçlü geliyor ve onunla oynamak beni kendime yakınlaştırıyor."

Demetra, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar için insanlardan, özellikle ailesinden, farklı farklı yorumlar aldığını belirtiyor, kötü yorumların ise onun üzerinde hiçbir etkisi olmadığını da belirtiyor.

Aldığı tepkileri sorunca ise şunları söylüyor: "En sık karşılaştığım yorum 'o zaman kakanı da yüzüne sürmelisin, aynı şey' ve birçok insan bunun garip ve iğrenç olduğunu söylüyor, hatta bazı arkadaşlarım bu nedenle benimle konuşmuyor. Bu da beni daha çok paylaşım yapmaya itiyor. Eğer regl döneminden bu kadar rahatsız olmasaydılar, fotoğraflarım onları bu kadar etkilemezdi."

Demetra bütün kadınların yüzlerine regl kanlarını sürmek isteyeceklerini düşünmüyor ama herkesin kendi vücudu ile bir şekilde bağlantı kurması gerektiğini belirtiyor.

Ve son olarak "Bu kanınızı takip ederek ya da bir bardakta biriktirerek başlayabilirsiniz. Kimse yüzüne kanını sürmek zorunda değil." diyor. 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duru.vaveyla

Yahu alt tarafı bir vücut döngüsü.Bunda ne güç verme var ne iğrençlik var.Adet.Olmanız.Umurumuzda.Değil.

Gizli Kullanıcı

regl kanı pistir çünkü vücut regl döneminde yumurtlama dönemine girmiş olur. eski yumurtayı kasılan kaslar kan ile dışarı atarlar. yerine ise yeni yumurta gelir. yani son kullanma tarihi geçmiş bir tavuk yumurtasını kırıp yüzüne sürmekten başka bir şey değil bu. iğrenç gerçekten

gul-fidanogullari

Regl dönemi gayet normal ve asla utanılmaması gereken bir dönem ancak bu kadının yaptığı pisliğe giriyor.

chuck-berry

İyi amk bizde boşalıp oramıza buramıza sperm sürelim...

nil-new

pisliiiiiiiiiik

Görüş Bildir