Görüş Bildir
Haberler
Diyarbakır'da Polise Saldırıyla İlgili 17 Gözaltı

Diyarbakır'da Polise Saldırıyla İlgili 17 Gözaltı

ATKN
24.07.2015 - 10:47

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bir polisin şehit edildiği, birinin de yaralandığı silahlı saldırının ardından gerçekleştirilen operasyonlarda 17 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Aksoy, kaza ihbarını değerlendirmek üzere gittikleri Şehitlik Semti'nde uğradığı silahlı saldırıda şehit olan polis Tansu Aydın için İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, saldırıyı nefretle kınadığını ve faillerin yakalanması için emniyet mensuplarının yoğun gayret gösterdiğini belirtti. 

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde soruşturmanın devam ettiğini anlatan Aksoy, 'Saldırıyla ilişkisi bulunduğu değerlendirilen 17 kişi gözaltına alındı' dedi.

Saldırının terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiğine vurgu yapan Aksoy, şöyle konuştu:

'Özellikle trafik hizmetleri gibi tutanak tutma amaçlı görev başında olan bu arkadaşlarımıza yapılmış bu saldırı alçakça bir saldırıdır. Emniyet teşkilatımız, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna, halkın huzur ve güvenliği için görev yapmaktadır. Benzer bir görevin ifası için dün alanda bulunan iki meslektaşımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırı sonucu hastaneye intikal ettirilen yaralılarımızdan Tansu Aydın şehit olmuştur, Ali Karahan adlı polis memurumuzun da şu anda tedavisi devam etmektedir.'

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam