Dilipak'ın Gündemi Yine Esrar: 'Koronavirüse Karşı En Etkili Korunma Yolu THC ve CBD'

 > 
1.9bPAYLAŞIM

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, koronavirüs salgını ile ilgili bir yazı kaleme aldı. 

Türkiye'nin bu zamana kadar süreci iyi yönettiğini söyleyen Dilipak, "Bir de bu virüslere karşı en etkili korunma yolu Kenevir’deki THC ve CBD." ifadesini kullandı ve "Hangi akla hizmetse biz bu iki maddeyi de yasaklıyoruz" dedi.

'En etkili korunma yolu kenevirdeki THC ve CBD'

Yeni Akit yazarı Dilipak, koronavirüs salgınıyla ilgili "Biyolojik savaş mı, psikolojik mı?" adlı bir yazı kaleme aldı.

Dilipak, yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Bu virüslere karşı en etkili korunma yolu Kenevir’deki THC ve CBD. Hangi akıl ise bu iki maddeyi de yasaklıyor. Biz bunun kavgasını Alkoloid fabrikasını kurarken ABD’ye karşı verdik. Şimdi geldik, aynı lobi Kenevir’de karşımıza çıkıyor."

'Yarın Türkiye’de de ölümler başlarsa, ben diyeceğim ki; siz ölmeye devam edin, çünkü yaşamanız için mevzuat müsaid değil'

Dilipak, yazısını şöyle sürdürdü:

"Yarın Türkiye’de de ölümler başlarsa, ben diyeceğim ki; siz ölmeye devam edin, çünkü yaşamanız için mevzuat müsait değil. Bu uygulamada “kamu yararı” yok, “kamu zararı” var!. Bu uygulama devletin, anayasa ve yasaların varlık ve meşruiyet esasları ile çelişir."

'Bu işin sosyal, ekonomik, siyasal sonuçları olacak'

Koronavirüs salgını ile ilgili, şu anda biyoloji bir savaşla mı yoksa psikolojik bir savaşla mı karşı karşıya olduğumuzun net olmadığını belirten Dilipak, yazısına şöyle devam etti:

"Göreceksiniz bu işin sadece insan sağlığı ile ilgili sonuçları olmayacak, ekonomik, sosyal, siyasal sonuçları olacak.

Bu eğer bir biyolojik savaşsa, karşı tarafın buna cevabı ne olacak, onu da görmemiz gerek. Bu durumda dünya daha da güvensiz bir hale gelebilir.. Teröristler biyolojik saldırılarda bulunurlarsa ne olacak? Salgın durdurulsa bile bu işten zarar gören ülkelerin ekonomilerini hemen toparlamaları kolay olmayacak.

Yarın dünyanın bir başka yerinde benzer, yeni bir salgın olursa ne olacak. Bu konuda da Dünya Sağlık Örgütü’nün bir hazırlığı olmalı. Bu iş global sağlık ve ilaç sektörünün insafına bırakılamaz."

Dilipak, daha önce de esrarla ilgili çıkışlarıyla gündeme gelmişti

Yeni Akit Yazarı Dilipak'tan Esrar Çıkışı: 'Uyuşturucudan Kurtuluş İçin Çözüm Olabilir mi?' - onedio.com
Yeni Akit Yazarı Dilipak'tan Esrar Çıkışı: 'Uyuşturucudan Kurtuluş İçin Çözüm Olabilir mi?' - onedio.com
Dilipak Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Seccade Hediye Ettiğini Söyledi: 'Esrar Devlet Eliyle Bedava Olmalı' - onedio.com
Dilipak Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Seccade Hediye Ettiğini Söyledi: 'Esrar Devlet Eliyle Bedava Olmalı' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir