Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dikkat Paranoyak Eden İçerik! Okuduğunuzda Sizi Dehşete Düşürecek 18 Komplo Teorisi

775PAYLAŞIM

Hiçbir şey sandığınız kadar gerçek ve masum değil. BuzzFeed ekibi dehşete düşüren 18 komplo teorisini açıkladı.

🚫 Not: Bu içerik teorilerden oluşur. Sadece keyif almaya bakın.🚫

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/annakopsky/hell...

1. Saat kavramı aslında yok. Bu sadece beyninizin düzen sağlamak için oynadığı bir oyun.😱

Saatiniz var diye saat kavramı var sananlardan mısınız? O zaman McTaggart'ın sizi bir yaşınıza daha sokacak açıklamasını okuyun.

 Zaman kavramı yalan dolan.

2. CIA sadece birkaç yıl önce online oyun şeklinde esrarengiz bir puzzle yayınladı. Amacı ise kendine yeni yetenekler bulmaktı.😎

Bu şifreli bulmaca oyunu 2012 yılında CIA tarafından yüksek zekalı insanları bulabilmek için yayınlanmıştı. Masum insanlar... Asıl amaçtan haberleri olmadan oyunu oynadılar. Siz siz olun her gördüğünüz oyuna balıklama atlamayın.🐟

3. Kırmızı alarm! Snapchat filtresi için taranan yüzünüz FBI'ın veri tabanına kaydediliyor.

Köpek filtreli selfielerinizin sadece Snapchat'te kaldığını mı sanıyorsunuz? Ağzınızdan gökkuşağı çıkan videolarınızın da mı? O zaman soğuk bir su içip okumaya devam edin.

FBI kullandığı yeni nesil kimlik saptama sistemiyle suçlu/suçsuz ayırmadan yüzünüzü kayıtlarda tutuyor. Bu kayıtları nereden buluyor? Snapchat! 

Ah Snapchat, dibine kadar inkar etsen de kim bilir? Belki de...

4. Marilyn Monroe'yu Kennedy -eski ABD başkanı- öldürdü.🔫

"Marilyn Monroe&John F. Kennedy" meselesinin duyulmaması için Kennedy ailesi Monroe'yu öldürdü. Belki de aralarındaki sıradan bir mesele değil ateşli bir aşktı.😱 Ama ölümü haberlere "Marilyn Monroe kendini öldürdü. Elinde telefon ve 40 tane hap ile yatağında çıplak bulundu." şeklinde yansıdı.

Ölümünden 20 yıl sonra Monroe'nun yardımcısı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Peki ya bu açıklamalar samanlıkta iğne aramak gibiyse? Buna siz karar verin...

Monroe'nun öldüğü gece Robert Kennedy onu ziyarete gelmişti. Aralarında çok büyük bir tartışma yaşandı.

5. İngiltere kraliçesinin yamyam olduğunu biliyor muydunuz?

91 yaşındaki Queen Elizabeth II -İngiltere'nin şu anki kraliçesi- kanlı ve kaslı şeyler yiyerek ziyafet çektiğini söylüyor. Hem de insan kanı, insan kası! Hımm peki...

6. Zamanda yolculuk artık mümkün.🤯 Amerika'da ışınlanma programı yapıldı: Project Pegasus.

Andrew Basiago ışıklanma programını kullanmış biri olarak çarpıcı iddialarda bulundu.🧐

Çocuklar zamanda yolculuk yaparken geçmiş ve gelecek arasındaki adaptasyon sorununu daha kolay aşabiliyorlar. Bu yüzden ben ve arkadaşlarım bu programa dahil olduk.

7. "Benzine zam mı? Çok da fifi!" diyecektik. Ta ki mucit suikasta uğrayana kadar. Detaylar👇🏻

Stanley Meyer'in icadı yakıt hücresi sayesinde hayaller gerçek olacaktı. Neydi hayaller? Arabalar suyla çalışacaktı.🤑 (E kabuslar da son bulacaktı tabii.)

Yakıt hücresinin suyu hidrojen yakıtına çevirmesiyle hayat daha ucuz ve daha kolay olacaktı. Ama mucitler toplantısına giderken Meyer suikasta uğradı. Son sözleri ise "Beni zehirlediler." oldu.☹️

Hayallerinizi suya atın, pamuk eller cebe. Yine benzine kaldık.🙄

8. Hepimiz simule edilmiş bir gerçeği yaşıyoruz. Aslında hayatınız gerçek değil.

Kafalar karışmaya devam ederken hızır gibi yetişen başka bir teori daha! Peki ne diyor bu teori? 

Hayatlarımız bilgisayar simulasyonu gibi diğer canlılar tarafından kontrol ediliyor.

Fizikçiler bunu reddetse de tüyler ürperten teoriye göre birinin Sims'i olabilirsiniz. Aman dikkat!😖

9. Kraliçe 1. Elizabeth 10 yaşındayken öldü. O zaman 60 yaşındaki 1. Elizabeth kimdi?

Yazar Bram Stoker'e göre 1. Elizabeth 10 yaşında salgın bir hastalık geçirip öldü. Elizabeth'in bakıcıları ise ölümünü babası 8. Kral Henry'den saklayabilmek için Elizabeth'e benzeyen erkek kardeşini Elizabeth kılığına soktular. Acaba kraliçenin hiç evlenmemesindeki sebep de bu mu ki?🤔

10. Bilderberg Toplantıları Kuzey Amerikalı ve Avrupalı seçkin sınıftan insanların toplanmasıyla gerçekleşiyor. Bu toplantılarda Batı Dünyasının önemli politik ve ekonomik olayları konuşuluyor.

1954'ten beri her yıl "dayanışma" amacıyla bu gizemli buluşmalar gerçekleşiyor. Katılımcılar ve toplantı gündemi herkese söylense de içeride dönen dolaplar konusunda kimse ser verip sır vermiyor. Anlaşıldığı üzere mezara kadar yanlarında götürecekler bunu.

Önemli not: Teoriye göre Amerika başbakanını oylamadan bağımsız olarak bu grup seçiyor (Bilderberg Grubu bunu reddetse de bu devirde babana bile güvenmeyeceksin.).

11. Hükümetin saklamaya çalıştığı uzay gemisi enkazı 1947'de Roswell/New Mexico'da bulundu.

Hükümet "UFO değil, kalıntılar bir hava balonundan düşmüş." dese de karnı yalanlara tok olan halk bunun peşini bırakmadı. Ve yıllar sonra Amerika'nın düşürdüğü kauçuk hammaddeli parçalar halkın içindeki şüpheli kıvılcımları tekrar ateşledi. Halbu ki bu Amerika'nın yeni projesiydi.☹️1994'te ise halkı artık sakinleştirmek için bunun bir proje olduğu detaylarıyla beraber kamuoyuna açıklandı.

12. 40'lı yıllarda Amerika donanması gizleme sistemi teknolojisi kullanarak görünmeyen bir savaş gemisi üretti.

Star Trek misali olan Philadelphia Deneyi bir ilke imza atıp görünmez savaş gemisi üretti. E fizik kurallarına ne oldu? Onlar da mı yalanmış?😬

13. Keanu Reeves 'ilk ölümsüz' olarak tarihe geçti.

Aktör, yapımcı, yönetmen, müzisyen... Reeves'in yaşlansa da gençliğini aratmadığı konusunda hemfikiriz. Peki "cidden" yaşlanıyor mu bu adam? Bu soru kendisine de soruldu. O n'aptı? Konuyu değiştirme çabaları... İtiraf et Keanu Reeves sakladığın bir şeyler mi var? Tamam tamam, muhtemelen yok ama bu konu hayranlarını eğlendiriyor.😂

14. Tam 13 bin yıldır Dünya'ya ait olmayan bir uzay aracı Dünyamıza yaklaşıyor. Ve NASA bu uzay aracının yerini ve amacını saklıyor.

1940'larda hiçbir ülkede o boyutlarda uzay aracı üretmek için yeterli teknoloji olmamasına rağmen Dünya'ya yaklaşmakta olan bu araç tespit edildi. 60'larda ise ABD, Black Knight adlı uzay gemisini çekilen fotoğraflar üzerinden araştırmaya başladı ama şaşırtmayan Amerika yine bulduğu hiçbir şeyi açıklamadı.

15. Obama, Federal Acil Durum Yönetim Kurumu (FEMA) için tam 1 bilyon değerinde plastik tabutlar sipariş etti (Gerçekten FEMA için mi yoksa toplu bir ayaklanma mı var bilmiyoruz).

Teori, tabutların cezaevlerine tehdit olduğunu söylüyor. 

Ama asıl sebebi okuyunca çok şaşıracaksınız.👉🏻Tabutları üreten şirket depolayacak yer arıyordu. Bunu gören bir sivri zeka ise halka yalan dedikoduyu hızla yaydı.🤦🏻‍♀️

16. Ay da gerçek değil desek inme iner mi artık?

"Aya gerçekten gidiliyor mu?" diye sorgulayanlar buraya! "Ay gerçek değil." diyenler de... Ay sadece gökyüzündeki bir izdüşüm. Can yakıcı gerçekler...😓

17. Britney Spears klonlama sonucu var olmuştur.

2 kurnaz DJ tarafından uydurulan sahte hikaye gerçek mi oldu? Hikayeye göre 2001 yılında Britney Spears ve Justin Timberlake ölümcül bir kaza yapmıştı.🚗

Hikayenin yayılmasıyla asla bıkmayan hayranları deli saçması ipuçları eşmeye başladı: Britney kazadan sonra klonuyla yer değiştirdi. "Break The Ice" klibinde de klonlama merkezine yer verilmesi gerçek Britney'e ne olduğu konusunda bizlere verilen bir mesaj.

18. Harry Potter kitabı tek bir yazar tarafından değil, yazarlar silsilesi tarafından yazılmıştır. J. K. Rowling sadece kiralanmış bir aktördür.

Harry Potter funları nefret kusmayın lütfen! Bu sadece bir teori. Filmin yönetmeni Nina Grunfield, J. K. Rowling'i önerdi. Çünkü Rowling'in sıfırdan gelip zengin olma hikayesi gerçek olmak için bile fazla iyiydi. Düşünsenize fakirlikten sürünen birinin çıkarttığı 6 kalın kitap önce 55 farklı dile çevriliyor sonra da 10 yılda 250 milyondan fazla satıyor...

Tebrikler, içeriğin sonu! Günlük şok limitini doldurdun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
felisha

#8 birinin sims i değil sim* i olabilirsiniz olacaktı, teşekkürler.

thyftgbh

#8 Beni kim kontrol ediyorsa para hilesi yazsın lütfen

hipergrafi

Biz kendimize tuhaf diyoruz ama bu batı dünyası da pek normal sayılmaz. Her şeyin altında bi gizli amaç arıyor paranoyaklar fazla yolunda giden hayatlarına endişe edecek sorun bulamıyorlar herhalde. Ölen ünlülerin yaşadığına, yaşayan ünlülerin yıllar önce öldüğüne dair söylentiler, yok efendim Beyonce diye biri aslında yokmuş, Mischel Obama aslında erkekmiş, Angeline Jolie uzaylıymış, dünyayı kertenkeleler yönetiyormuş, Trump ibneymiş, çocukluk aşıları kısırlaştırmaya yarıyor, İkiz kuleleri Abd bombaladı, Yahudi soykırımını yahudiler finanse etti, ekranlarda görünen her üçgen her göz illuminatiye selam çakıyor. Herr şeyin altında esrarengiz karanlık güçler var. Bunlara kalsa son iki yüz yıldır doğal deprem, kasırga, tsunami yaşanmadı hepsi haarp.

mihail-ivanovic-kutuzov

La olm inanıcak millet :)

sercankahraman

Oksijen kafa mı yapmış?

Görüş Bildir