Görüş Bildir
Haberler
Demirtaş Hakkında 'Savcıyı Hedef Göstermek' Suçlamasıyla Yeni Dava

Demirtaş Hakkında 'Savcıyı Hedef Göstermek' Suçlamasıyla Yeni Dava

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ı, 'terör örgütü üyelerine hedef gösterdiği' iddiasıyla dava açtı. Demirtaş'ın 3 yıldan 8 yıla kadar hapsi isteniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş isim vermeden, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın nikahın hemen ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesini eleştirmişti. 

Demirtaş'ın ifadelerini kendisini Edirne Cezaevi'nde ziyaret eden Avukat Cahit Kırkazak aktarmıştı. Demirtaş’la bir yıldır iddianame hazırlanmayan dosyasını görüştüklerini belirten Kırkazak, 'Demirtaş’ın herkese selamları vardı; bazı savcılara da şunu hatırlattı: bir zamanlar kimi savcılara zırhlı araçlar bile hediye edildi, yine de yargılanmaktan kurtulamadılar. Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacaktır' demişti.

İddianame hazırlandı

İddianame hazırlandı
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bu paylaşım üzerine Selahattin Demirtaş hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ı terör örgütü üyelerine hedef gösterdiği iddiasıyla dava açıldı. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Twitter hesabından yayınlanan savunmasında kullandığı ifadelerle Başsavcı Kocamanı tehdit ettiği ileri sürüldü. Demirtaş'ın tehdit, terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek suçlamasıyla 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması talep edildi.

Nikahtan çıkıp Erdoğan'ı ziyaret etmişti

Nikahtan çıkıp Erdoğan'ı ziyaret etmişti

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksek Kocaman, geçtiğimiz günlerde evlenmiş, nikahından hemen sonra da eşiye birlikte Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmişti. Erdoğan'ın yeni evli çifte hediyeler verdiği aktarılmıştı.

Kocaman, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş lehine karar verdiği akşam Erdoğan'la bir görüşme gerçekleştirmiş, Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında tutuklama kararı verilen soruşturmayı da başlatan isim olmuştu. 

Erdoğan'ın Pınarhisar Cezaevinde kaldığı dönemde cezaevi savcısı olarak görev yapan Kocaman, cezaevinde düzenlenen mangal partisine de katılmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
55
40
21
5
4
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

korktukça tutsak umut ettikçe özgürsün. selo sizlerden daha özgür:D

Pasif Kullanıcı

Bende diyorum bu karaktersiz neden bütün yorumlarıma saldırıyor, amk teröristi.

Pasif Kullanıcı

Güvendiği darbeci siyaset ve sermaye kendisini kurtarıp hükümete sokacak bu da savcı hakim falan yargılayacak. Açık açık tehdit ediyor ve buradaki bazı yavşa... Devamını Gör

Ziya Akbaş

Haklısın valla, yani şu duruma düşmemizin birinci sebebi Demirtaş, ikinci sebebi ise Kavaladır. Pis demirtaş, kaka kavala, ve isimlerini bile hatırlamadığımı... Devamını Gör

Başar Demirsoy

Bu ülkede haksızlığa uğradığına inanan herkes hakkını mahkemelerde aramakta özgürdür. Mahkemenin taraflı olduğuna inanmak, bunu basın yolu ile duyurmak ve bu... Devamını Gör